reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Więcej FTA na Łotwie

dodano: 2021-11-21 11:56
autor: RO | źródło: icelo.lv

NEPLP Łotwa Łotewska Krajowa Rada ds. Mediów Elektronicznych (NEPLP) zakończyła swój konkurs, w którym 3 kanały telewizyjne otrzymały 3-letnie koncesje na naziemne nadawanie cyfrowe. Od 2022 r. ReTV, TV24 i TV4 dołączą do państwowych stacji LTV1 i LTV7.

telesputnik.ru
telewizja zakaz nadawania koniec emisji testy


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak podaje członek NEPLP, Patriks Grīva, cel został osiągnięty. Przetarg wygrały stacje telewizyjne, które na co dzień dostarczają treści lokalne, co było jednym z głównych warunków uczestnictwa w konkursie. Wszystkie stacje produkują ponad 90% oryginalnej treści, co oznacza dużą liczbę programów o wysokiej wartości i bogatej w informacje.

ReTV zaoferuje widzom szeroką i zróżnicowaną ofertę, obejmującą działalność lokalną, w tym dostarczanie treści o kulturze, rozrywce, hobby, podróżach i innych tematach. Ramówka ma mieć na celu wzmocnienie łotewskiej przestrzeni kulturowej i tożsamości narodowej.

Z kolei TV24 skupi się na charakterze informacyjnym i analitycznym, promując dialog publiczny i dyskusje na aktualne tematy. Zapewni też treści rozrywkowe.

Najistotniejsze zmiany dotknęły TV4, który w łotewskiej przestrzeni audiowizualnej zadebiutował dopiero w tym roku. W przyszłości stacja będzie prezentować nie tylko zwykłe programy dyskusyjne i konferencje, ale także oryginalne transmisje sportowe i analizy sportowe. Zdrowy styl życia ma być promowany przez poranne ćwiczenia i różne talk-show z innymi sportowcami i liderami opinii.

Zwycięzcy konkursu będą mieli prawo do nadawania bezpłatnego (FTA) od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2024 r.. Środki finansowe na darmową transmisję naziemną zapewnia NEPLP. Dzięki temu lokalne treści telewizyjne zostaną udostępnione na terenie całej Łotwy, w szczególności dla grup widzów, które nie korzystają z usług płatnej telewizji.

Źródło: icelo.lv 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

389 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...