reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Rakieta Ariane 6 wyniesie australijskiego satelitę Optus 11

dodano: 2021-11-18 23:26
autor: Janusz Sulisz | źródło: Arianespace

Optus ariane arianespace group logo 360px Arianespace podpisało umowę z australijskim operatorem SingTel Optus na wyniesienie na orbitę satelity Optus 11 za pomocą nowej, ciężkiej rakiety nośnej Ariane 6. Start nastąpi z kosmodromu Kourou w Gujanie Francuskiej. Optus 11 będzie siódmym satelitą SingTel Optus wystrzelonym przez firmę Arianespace. Satelita Optus 11 zastąpi starego satelitę Optus D1 (160°E).

Arianespace
Optus ariane arianespace group logo 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Arianespace i australijski operator SingTel Optus podpisali kontrakt na wystrzelenie satelity komunikacyjnego Optus 11. Start, planowany na drugą połowę 2023 roku, będzie wykorzystywał wersję Ariane 64 z nowej serii rakiet typu Ariane 6 z 4 dopalaczami.

Optus  11 to satelita komunikacyjny w paśmie Ku ze strefą pokrycia obejmującą Australię i Nową Zelandię. Optus 11 zawiera szereg zaawansowanych technologii, w szczególności najnowsze osiągnięcia w zakresie przetwarzania cyfrowego, a także aktywne anteny umożliwiające tworzenie kilku tysięcy wiązek. Satelita ten, w pełni konfigurowalny na orbicie, zwiększy pojemność obecnej konstelacji orbity geostacjonarnej operatora – co czyni go największą konstelacją, jaką kiedykolwiek wdrożyła australijska firma.

- Jesteśmy zachwyceni i zaszczyceni tym odnowionym znakiem zaufania ze strony operatora SingTel Optus
 – zauważył Stéphane Israël, dyrektor generalny Arianespace.

- W ciągu ostatnich 21 lat przeprowadziliśmy wszystkie premiery Optus, a Ariane 6 będzie teraz kontynuować tę długą i pełną sukcesów historię.

- Istotnym elementem udanego rozmieszczenia nowego satelity są partnerzy, z którymi współpracujemy. Cieszymy się, że możemy ponownie współpracować z firmą Arianespace, która przez wiele lat wykazała się zdolnością do konsekwentnego dostarczania precyzyjnego wdrażania i prędkości na orbitę

- powiedział Ben White, dyrektor zarządzający ds. sprzedaży hurtowej, satelitarnej i strategii w firmie Optus.


Konfiguracja Ariane 64 dla tej misji zapewnia zwiększoną wydajność w celu wprowadzenia satelity Optus 11 na orbitę geostacjonarną transferu o wysokiej energii, umożliwiając mu szybsze rozpoczęcie pracy.

Optus świadczy usługi satelitarne dla departamentów, firm i nadawców rządowych Australii i Nowej Zelandii, w tym Foxtel, ABC, SBS, Seven Network, regionalnych nadawców, takich jak Iparja Television, Sky New Zealand i Kordia, a także usługi w stacji  McMurdo Sound na Antarktydzie.

Źródło: arianespace.com  optus.com.au 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 MAXX HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

139 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

189 zł Więcej...