reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Jaka oglądalność skoków narciarskich w TVN?

dodano: 2021-11-22 16:59 | aktualizacja: 2021-11-22 21:30
autor: Anita Kaźmierska | źródło: TVN Grupa Discovery/satkurier.pl

TVN skoki narciarskie Od sezonu 2021/22 do 2025/26 Pucharu Świata w skokach narciarskich wszystkie zawody odbywające się poza Polską można oglądać wyłącznie w kanałach i platformach TVN Grupy Discovery (TVN, Eurosport 1, Player). Dotychczas konkursy były transmitowane zarówno przez Eurosport, jak Telewizję Polską. To duża zmiana na rynku praw medialnych do wydarzeń sportowych, gdyż miłośnicy skoków, których w Polsce są miliony, zamiast oglądać je w TVP1 będą je teraz śledzić w TVN (poza konkursami w Wiśle i Zakopanem). Jaka była oglądalność inauguracji sezonu PŚ w skokach narciarskich?

TVN Grupa Discovery
PŚ w skokach narciarskich Puchar Świata TVN Grupa Discovery


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W miniony weekend w Niżnym Tagile odbyła się inauguracja sezonu 2021/22 Pucharu Świata w skokach narciarskich. Oba konkursy transmitowane były przez TVN, Eurosport 1 i Player, piątkowe kwalifikacje w Eurosporcie 1 i Playerze, a niedzielne wyłącznie w Playerze.

W sobotę najlepiej z polskich skoczków spisał się Kamil Stoch, który zajął 5. miejsce. Dawid Kubacki był 13., a pozostali reprezentanci Polski nie awansowali do drugiej serii. W niedzielę punkty Pucharu Świata zdobyli Piotr Żyła (15. miejsce) i Andrzej Stękała (30. miejsce).

W trakcie sobotnich i niedzielnych zawodów TVN był liderem oglądalności w Polsce.

TVN Grupa Discovery informuje, że w TVN, Eurosporcie 1 i Playerze transmisje przyciągnęły przed ekrany 9 mln widzów. Na jakiej metodologii oparła się Grupa do wyliczenia tego wyniku?
 

- Do wyliczenia całkowitej oglądalności skoków narciarskich na naszych kanałach i platformach (9 mln) przyjęliśmy kategorię zasięgu (RCH), aby przyjąć wspólną miarę dla oglądalności w telewizji i online oraz pokazać, ile osób łącznie w miniony weekend miało kontakt z naszymi relacjami z dwóch pierwszych konkursów Pucharu Świata. Dlatego też nie podajemy widowni wyrażonej ratingami (AMR) - poinformowała satkurier.pl Katarzyna Issat, szef ds. komunikacji korporacyjnej, TVN Grupa Discovery.

Dodajmy, że RCH to wskaźnik określający liczbę widzów, jaka w całym badanym okresie czasu oglądała przynajmniej 1 minutę analizowanego programu telewizyjnego.

Mimo wszystko warto przyjrzeć się wskaźnikowi AMR (średnia oglądalność minutowa), który jest powszechnie używaną miarą dla określenia oglądalności danej audycji. Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że sobotni konkurs w Niżnym Tagile oglądało w TVN w grupie 4+ średnio 2,75 mln widzów, natomiast niedzielne zawody 2,4 mln widzów. Oglądalność w Eurosporcie 1 była następująca: 0,66 mln widzów w sobotę oraz 0,85 mln w niedzielę (również w grupie 4+).

Dodatkowo TVN Grupa Discovery podała wyniki SHR% - średniego udziału w oglądalności transmisji ze skoków w porównaniu ze wszystkimi osobami z grupy celowej, które oglądały w tym czasie telewizję.

20 listopada (sobota), 16:00 - 17:40:59
 
Kanał SHR%, grupa 4+ SHR%, grupa 16-49
TVN 24,16% 24,18%
Polsat 6,52% 8,45%
TVP1 6,28% 4,60%
Eurosport 1 5,95% 2,39%
TVP Info 4,51% 1,95%

21 listopada (niedziela), 16:00 - 17:40:59
 
Kanał SHR%, grupa 4+ SHR%, grupa 16-49
TVN 18,36% 17,15%
TVP1 8,77% 7,70%
Eurosport 1 6,64% 4,00%
Polsat 5,13% 8,37%
TVP2 4,65% 3,14%

Jaka była oglądalność PŚ w skokach narciarskich w TVP?

Cały sezon 2020/21 Pucharu Świata w skokach narciarskich oglądało w TVP1 średnio 3,16 mln widzów, w TVP Sport - 0,62 mln, a w Eurosporcie 1 i Eurosporcie 2 - 0,98 mln widzów (AMR, grupa 4+). Jak widać, jest to lepszy wynik w porównaniu z inauguracyjnymi zawodami sezonu 2021/22, transmitowanymi w TVN, jednak wszystko może się jeszcze zmienić w ostatecznym rozrachunku.

Wszystkim relacjom ze skoczni towarzyszyły studia.

W TVN prowadził je duet Sebastian Szczęsny i Damian Michałowski, a wśród gości znaleźli się Jakub Kot, Kamila Karpiel i Sebastian Karpiel-Bułecka. Widzowie mogli oglądać między innymi wizualizacje w technologii rozszerzonej rzeczywistości (AR), a także „teleportacje” skoczków do studia. W Eurosporcie studia wokół konkursów prowadził Michał Korościel.
 

– W naszym studiu była energia, świeżość, merytoryczne informacje, nowe technologie i świetna współpraca prowadzących. Jak zawsze swoją klasę pokazali też komentatorzy. Wyniki oglądalności są bardzo obiecujące i już nie możemy się doczekać kolejnych konkursów i pierwszych sukcesów polskich skoczków – powiedział Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN.

Gdzie oglądać transmisje PŚ w skokach narciarskich?

Zawody w Niżnym Tagile zainaugurowały emocjonujący sezon skoków narciarskich w TVN Grupie Discovery. Wszystkie konkursy rozgrywane poza Polską transmitowane będą w TVN, Eurosporcie 1 i Playerze, a rywalizacja w Wiśle i Zakopanem w Eurosporcie 1 i Playerze (oraz TVP1 i TVP Sport). Kwalifikacje rozgrywane w piątki będą transmitowane w Eurosporcie 1 i Playerze, a niedzielne – o ile sygnał z nich będzie produkowany, co jest decyzją lokalnych nadawców – dostępne będą wyłącznie w Playerze.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Oglądalność


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

199 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...