reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Świąteczna fabryka jedzenia” w grudniu w History

dodano: 2021-11-27 11:01
autor: Łukasz Knapik | źródło: A+E Networks

History W grudniu br. dokumentalno-rozrywkowy kanał History w ramach pasma „Świąteczna fabryka jedzenia” poleca swoim widzom takie programy jak „Cuda współczesności: Mistrzowie smaku”, „Pojedynek gigantów: Coca-Cola kontra Pepsi” i „Jedzenie, które zmieniło świat”.

History Travis Fimmel („Wikingowie”), Rick Harrison („Gwiazdy lombardu”)


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, w grudniu br. w telewizji History słychać będzie przedświąteczną krzątaninę w kuchni - stacja zabierze widzów do „Świątecznej fabryka jedzenia”. Dzięki programowi „Cuda współczesności: Mistrzowie smaku” dowiedzą się, jak działają spożywczy potentaci i lokalne autorytety kulinarne. Na świątecznym stole kanał postawi także „Jedzenie, które zmieniło świat” - widzowie odkryją historie takich globalnych marek jak Heinz czy McDonald's. Widzów czekać będzie także „Pojedynek gigantów: Coca-cola kontra Pepsi”.

Grudzień 2021 roku w ofercie kanału History:

„Świąteczna fabryka jedzenia”:
emisja: w grudniu br.
Grudniowe pasmo programowe kanału History. W grudniu br. pełni nadziei oczekujemy na Gwiazdkę, rozmyślając, czym będziemy raczyć się przy świątecznym, bożonarodzeniowym stole. Jak zapowiada nadawca, telewizja History zaserwuje nie byle co, bo najciekawsze opowieści o powstaniu kultowych spożywczych marek, o starciu gazowanych gigantów, których w komercyjnych wyobrażeniach nie może zabraknąć podczas świąt Bożego Narodzenia i o „Jedzeniu, które zmieniło świat”.

„Świąteczna fabryka jedzenia”:
„Cuda współczesności: Mistrzowie smaku” („Modern Marvels: Food”)
emisja: w piątki (od 3 grudnia br.) o 22:00

Program umożliwia widzom przyjrzenie się, jak działają giganci przemysłu spożywczego, ale prezentuje również małe, dobrze zapowiadające się lokalne firmy. Jego gospodarz, Adam Richman, weźmie pod lupę niektóre z ulubionych przez Amerykanów specjałów - od czekolady, której składniki pozyskuje się z tradycyjnych upraw ziaren kakaowca na Hawajach, przez lody, których produkcja sięga rocznie miliardów sztuk aż po przekąski ulubionych marek i restauracje oferujące fast food. Jak zapowiada nadawca, ta frapująca podróż to znacznie więcej niż przegląd smakołyków, to również opowieść o Ameryce i świecie, ich przeszłości, teraźniejszości i przyszłości.

„Świąteczna fabryka jedzenia”:
„Pojedynek gigantów: Coca-Cola kontra Pepsi” („Cola Wars”)
emisja: w sobotę, 4 grudnia br. o 22:00

Program śledzi zaciętą rywalizację między markami Coca-Cola a Pepsi, skoncentrowaną na klęsce „New Coke” w 1985 roku. Przez prawie sto lat Coca-Cola była niekwestionowanym liderem w wielomiliardowym globalnym przemyśle napojów gazowanych, klasyczna i przewidywalna, podczas gdy Pepsi zawsze starała się z nią konkurować najnowocześniejszymi reklamami. Nagle, w 1985 roku kierownictwo Coca-Coli zdecydowało się na krok tak odważny, że wstrząsnął opinią publiczną: zmienili formułę najpopularniejszego napoju na świecie (więcej tutaj).

„Świąteczna fabryka jedzenia”:
„Jedzenie, które zmieniło świat” („The Food that built the World”)
emisja: w niedziele (od 5 grudnia br.) o 22:00

Dla pokoleń Amerykanów to nazwiska znane od dziecka. W zdumiewający sposób stały się podstawą ich przetrwania i rozwoju gospodarki Stanów Zjednoczonych Ameryki. Kim są? I jak zrewolucjonizowali ten kraj? To ludzie tacy jak Milton Hershey, Will Kellogg, Henry Heinz i bracia McDonald. Nie znamy ich, ale znamy ich nazwiska. To oni stoją za sukcesem produktów spożywczych, które stały się symbolem Ameryki. Te postaci stworzyły marki, które zdefiniowały znacznie więcej, niż tylko nawyki żywieniowe Amerykanów. Sprytem, siłą ale też litrami wylanej krwi potu i łez przez żołądek zdobywali serca krajanów. Po drodze budowali miasta, opracowywali nowe technologie i pomagali wygrywać światowe wojny. Byli bezwzględni i przebiegli. Oto wizjonerzy, którzy na zawsze zmienili oblicze Ameryki (więcej tutaj).
 
„Jedzenie, które zmieniło świat” w History, foto: A+E Networks
„Jedzenie, które zmieniło świat” w History, foto: A+E Networks


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM920 RC20 UHD Triple

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1 999 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...