reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Śledztwa Grażyny Biskupskiej w CBS Reality

dodano: 2021-11-29 02:47
autor: Łukasz Knapik | źródło: AMC Networks International

CBS Reality „Kryminalne akta inspektor Biskupskiej” W poniedziałek, 6 grudnia br. o godz. 22:00 w kanale CBS Reality wyemitowany zostanie 1. odcinek 1. sezonu polskiego programu „Kryminalne akta inspektor Biskupskiej”. Policjantka Grażyna Biskupska przyjrzy się kolejnym morderstwom popełnionym w Warszawie i jej okolicach. Producentem programu jest ATM Grupa. W grudniu br. stacja pokaże serie 1. i 2. tej produkcji.

CBS Reality „Kryminalne akta inspektor Biskupskiej”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W grudniu br. CBS Reality zaprasza widzów na powtórki odcinków sezonów pierwszego i drugiego programu „Kryminalne akta inspektor Biskupskiej”. Przez wszystkie historie ukazane w serii przeprowadza widza Grażyna Biskupska. W pierwszym sezonie Grażyna Biskupska opowiada o sprawach, nad którymi pracowała w latach 90. ubiegłego, natomiast drugi sezon poświęcony jest przestępstwom popełnionym w Warszawie i jej okolicach po roku 2000. Odcinki będą emitowane w dni powszednie o godzinie 22:00, od 6 do 17 grudnia br. 

„Kryminalne akta inspektor Biskupskiej” to dokumentalny program o prawdziwych zbrodniach składający się z dwóch pięcioodcinkowych sezonów. Seria opowiada o głośnych sprawach kryminalnych,  a inspektor Grażyna Biskupska występuje tu w roli prowadzącej i przeprowadza widza przez meandry policyjnych śledztw.

Inspektor Grażyna Biskupska w policji przepracowała ponad 20 lat. Kierowała Wydziałem do Walki z Terrorem Kryminalnym Komendy Stołecznej Policji oraz Wydziałem do Zwalczania Aktów Terroru Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji. Nadzorowała jedne z największych policyjnych spraw w Warszawie. Na swoim koncie ma między innymi rozpracowanie słynnej grupy przestępczej z Żoliborza oraz znalezienie sprawców głośnego zabójstwa maturzysty porwanego z Lasku Młocińskiego. Grażyna Biskupska od 10 lat jest na emeryturze.

W pierwszym sezonie serii inspektor przypomina śledztwa, nad którymi pracowała w latach 90. ubiegłego wieku. Wśród nich są dochodzenia w sprawie Wampira z Ochoty, Rurabombera czy napadu na konwój. Z kolei w drugim sezonie Grażyna Biskupska opowiada o jednych z najgłośniejszych warszawskich śledztwach z ostatnich 20 lat, między innymi o sprawie uprowadzonej obywatelki Chin oraz o mordercy prostytutek przy jednej z tras wylotowych z Warszawy. W programie pojawia się też historia strzelaniny w Parolach, w wyniku której zginął policjant.

Jak czytamy w opisie, każdy odcinek poświęcony jest innej sprawie. W każdym z nich Grażyna Biskupska rozmawia z ekspertami policyjnymi, którzy prowadzili te śledztwa, łączyli pozornie niezwiązane fakty, tropili morderców oraz zbierali dowody potwierdzające winę sprawców. Wśród rozmówców są policjanci operacyjni, dochodzeniowcy, technicy kryminalni, biegli i policyjny psycholog. Odcinki zostały również wzbogacone o materiały archiwalne, dokumenty dotyczące poszczególnych spraw, artykuły prasowe oraz rekonstrukcje zdarzeń, dzięki którym widz ma możliwość spojrzenia na omawiane sprawy w szczegółowy sposób i z wielu perspektyw.

- Ten serial to opowieść o przenikliwej i najbardziej zasłużonej dla polskiej policji inspektor. Jest to również opowieść o sprawach, które wstrząsnęły całą Polską i które pozornie wydawały się niemożliwe do rozwiązania - zapewnia nadawca. Emisja dwóch sezonów serii „Kryminalne akta inspektor Biskupskiej” odbywać się będzie w dni powszednie o godzinie 22:00, od 6 do 17 grudnia br. w kanale CBS Reality. Dodajmy, iż w poniedziałek, 29 listopada br. o godzinie 22:00 stacja wyemituje premierowo piaty, finałowy odcinek drugiej serii tej produkcji (więcej tutaj).
 
Grażyna Biskupska w programie „Kryminalne akta inspektor Biskupskiej”, foto: Katarzyna Urbanek
Grażyna Biskupska w programie „Kryminalne akta inspektor Biskupskiej”, foto: Katarzyna Urbanek


„Kryminalne akta inspektor Biskupskiej” - sezony 1. i 2., emisja od poniedziałku do piątku (od 6 grudnia 2021 roku) o godz. 22:00 w CBS Reality.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

139 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

189 zł Więcej...