reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Hitler: odliczanie” w kanale Polsat Viasat History

dodano: 2021-11-29 05:37
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat History HD W sobotę, 4 grudnia br. o godz. 21:00 w kanale Polsat Viasat History zostanie wyemitowany premierowo 1. odcinek brytyjskiego programu „Hitler: odliczanie” („Hitler: Countdown to War”). 12 marca 1938 roku niemiecka armia Adolfa Hitlera przekroczyła granicę Niemiec i wkroczyła do Austrii, tym samym rozpoczęło się odliczanie do wybuchu II wojny światowej - konfliktu, do którego nie doszłoby bez decyzji i działań podjętych przez Adolfa Hitlera w tym kluczowym okresie. Jak zapewnia nadawca, aby zrozumieć te wydarzenia musimy przyjrzeć się rozumowaniu samego wodza III Rzeszy.

Polsat Viasat History


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak czytamy w opisie, w trzyodcinkowej serii „Hitler: odliczanie” opowiedziana jest historia kluczowych 18 miesięcy, od 12 marca 1938 roku do 1 września 1939 roku. Ten ważny czas ukazany jest w zupełnie nowy sposób - widziany oczami Adolfa Hitlera. Zespół młodych historyków występujących w programie bada, co Adolf Hitler robił dzień po dniu, ujawniając tym samym, jak tyran, ryzykant i arcymanipulator doprowadził świat na skraj zniszczenia. Premiera serii „Hitler: odliczanie” odbędzie się w sobotę, 4 grudnia br. o godzinie 21:00 w kanale Polsat Viasat History (więcej tutaj).

Pierwszy odcinek serii ukazuje początki przyszłego wodza nazistowskich Niemiec oraz źródła jego popularności. Widzowie dowiedzą się jak doszło do inwazji na Austrię, a także poznają plany Adolfa Hitlera dotyczące zajęcia całej Czechosłowacji. W drugim odcinku ukazane zostaną zakulisowe rozgrywki i manipulacje Adolfa Hitlera, które stosował w kontaktach z Wielką Brytanią i Francją po inwazji na Austrię. Widzowie zobaczą też, jak jego plany dotyczące Czechosłowacji powoli nabierają kształtów. Przyjrzą się również wzrostowi antysemityzmu w Niemczech i Nocy Kryształowej, którą można uznać za początek Holocaustu. W ostatnim odcinku widzowie zobaczą moment, w którym świat uzmysławia sobie zagrożenie płynące ze strony Adolfa Hitlera i partii nazistowskiej (Narodowosocjalistyczna Niemiecka Partia Robotników (Nationalsozialistische Deutsche Arbeiterpartei/NSDAP). Widzowie będą świadkami wkroczenia wojsk niemieckich do Polski, co było początkiem II wojny światowej - konfliktu, który pogrążył cały świat w chaosie. Dowiedzą się także w jaki sposób Adolf Hitler, planując atak, zawarł sojusz ze Związkiem Socjalistycznych Republik Radzieckich, by odeprzeć Francję i Wielką Brytanię, jak również poznają reakcję tych dwóch państw na jego działania.  

W programie biorą udział: Saul David z University of Buckingham, Emma Butcher i dr Paul Moore z University of Leicester, Claire Hubbard-Hall z Bishop Grosseteste University, Lisa Pine z London South Bank University, Dronyeka Nubia z University of Nottingham i Joseph Cronin z Queen Mary University of London. Swoją specjalistyczną wiedzą podzielą się również prezenter i pisarz James Holland, autor książki „The War In The West”, oraz profesor Frank McDonough, autor książki „The Hitler Year”.

Premiera trzyodcinkowej serii „Hitler: odliczanie” odbędzie się w sobotę, 4 grudnia br. o godzinie 21:00 w kanale Polsat Viasat History. Emisja kolejnych odcinków odbywać się będzie w soboty o godzinie 21:00.

„Hitler: odliczanie” - emisja w soboty (od 4 grudnia 2021 roku) o godz. 21:00 w kanale Polsat Viasat History.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

549 zł Więcej...

Miernik Signal ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

799 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 299 zł Więcej...