reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Hitler: odliczanie” w kanale Polsat Viasat History

dodano: 2021-11-29 05:37
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat History HD W sobotę, 4 grudnia br. o godz. 21:00 w kanale Polsat Viasat History zostanie wyemitowany premierowo 1. odcinek brytyjskiego programu „Hitler: odliczanie” („Hitler: Countdown to War”). 12 marca 1938 roku niemiecka armia Adolfa Hitlera przekroczyła granicę Niemiec i wkroczyła do Austrii, tym samym rozpoczęło się odliczanie do wybuchu II wojny światowej - konfliktu, do którego nie doszłoby bez decyzji i działań podjętych przez Adolfa Hitlera w tym kluczowym okresie. Jak zapewnia nadawca, aby zrozumieć te wydarzenia musimy przyjrzeć się rozumowaniu samego wodza III Rzeszy.

Polsat Viasat History


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak czytamy w opisie, w trzyodcinkowej serii „Hitler: odliczanie” opowiedziana jest historia kluczowych 18 miesięcy, od 12 marca 1938 roku do 1 września 1939 roku. Ten ważny czas ukazany jest w zupełnie nowy sposób - widziany oczami Adolfa Hitlera. Zespół młodych historyków występujących w programie bada, co Adolf Hitler robił dzień po dniu, ujawniając tym samym, jak tyran, ryzykant i arcymanipulator doprowadził świat na skraj zniszczenia. Premiera serii „Hitler: odliczanie” odbędzie się w sobotę, 4 grudnia br. o godzinie 21:00 w kanale Polsat Viasat History (więcej tutaj).

Pierwszy odcinek serii ukazuje początki przyszłego wodza nazistowskich Niemiec oraz źródła jego popularności. Widzowie dowiedzą się jak doszło do inwazji na Austrię, a także poznają plany Adolfa Hitlera dotyczące zajęcia całej Czechosłowacji. W drugim odcinku ukazane zostaną zakulisowe rozgrywki i manipulacje Adolfa Hitlera, które stosował w kontaktach z Wielką Brytanią i Francją po inwazji na Austrię. Widzowie zobaczą też, jak jego plany dotyczące Czechosłowacji powoli nabierają kształtów. Przyjrzą się również wzrostowi antysemityzmu w Niemczech i Nocy Kryształowej, którą można uznać za początek Holocaustu. W ostatnim odcinku widzowie zobaczą moment, w którym świat uzmysławia sobie zagrożenie płynące ze strony Adolfa Hitlera i partii nazistowskiej (Narodowosocjalistyczna Niemiecka Partia Robotników (Nationalsozialistische Deutsche Arbeiterpartei/NSDAP). Widzowie będą świadkami wkroczenia wojsk niemieckich do Polski, co było początkiem II wojny światowej - konfliktu, który pogrążył cały świat w chaosie. Dowiedzą się także w jaki sposób Adolf Hitler, planując atak, zawarł sojusz ze Związkiem Socjalistycznych Republik Radzieckich, by odeprzeć Francję i Wielką Brytanię, jak również poznają reakcję tych dwóch państw na jego działania.  

W programie biorą udział: Saul David z University of Buckingham, Emma Butcher i dr Paul Moore z University of Leicester, Claire Hubbard-Hall z Bishop Grosseteste University, Lisa Pine z London South Bank University, Dronyeka Nubia z University of Nottingham i Joseph Cronin z Queen Mary University of London. Swoją specjalistyczną wiedzą podzielą się również prezenter i pisarz James Holland, autor książki „The War In The West”, oraz profesor Frank McDonough, autor książki „The Hitler Year”.

Premiera trzyodcinkowej serii „Hitler: odliczanie” odbędzie się w sobotę, 4 grudnia br. o godzinie 21:00 w kanale Polsat Viasat History. Emisja kolejnych odcinków odbywać się będzie w soboty o godzinie 21:00.

„Hitler: odliczanie” - emisja w soboty (od 4 grudnia 2021 roku) o godz. 21:00 w kanale Polsat Viasat History.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5679) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

199 zł Więcej...

Nagrywarka 4K UHD HyperCap II Duo

Nagrywarka (grabber) i streamer sygnału HDMI w wysokiej jakości, bezpośrednio...

1 790 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

799 zł Więcej...