reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Polsat: Ruszyły zdjęcia do 12. serii serialu „Gliniarze”

dodano: 2021-11-29 04:24
autor: Łukasz Knapik | źródło: Grupa Polsat Plus/satkurier.pl

Polsat „Gliniarze” grafika animacja rysunek bajka Trwają zdjęcia do 12. sezonu polskiego serialu „Gliniarze”, którego producentem jest Outset Films. Seria ta ma zadebiutować na antenie telewizji Polsat w 2022 roku. Wystąpią Charlotta Zielińska, Magdalena Wojtacha, Ewa Ruckgaber, Ewelina Ruckgaber, Michał Hołub, Piotr Mróz, Aleksander Mackiewicz, Tomasz Skrzypniak i Arkadiusz Krygier. Wcześniejsze odcinki tego serialu mogą obecnie oglądać widzowie kanałów Polsat, Polsat 1, Polsat 2, Polsat Seriale, Polsat Film, Polsat Doku, Polsat Games i Nowa TV oraz serwisu VOD Polsat Go.

Polsat „Gliniarze” grafika animacja rysunek bajka


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Psychopaci, porywacze, handlarze żywym towarem, narkotykowi bossowie czy nieuchwytni seryjni mordercy to tylko niektórzy przestępcy, z którymi przyjdzie się zmierzyć śledczym z Centralnego Biura Policji w dwunastym sezonie serialu „Gliniarze”. Detektywi Nowak (w tej roli Ewelina Ruckgaber), Roguz (Piotr Mróz), Berg (Charlotta Zielińska), Bogusz (Aleksander Mackiewicz), Górski (Tomasz Skrzypniak) i Mazur (Arkadiusz Krygier) wspomagani przez swoich współpracowników znów staną oko w oko z groźnymi przestępcami. Czy tym razem wszyscy wyjdą cało z tej konfrontacji? To jednak nie wszystko. Do obsady dołączają nowe twarze - Magdalena Wojtacha oraz Ewa Ruckgaber.

W dwunastym sezonie „Gliniarzy” powrócą dobrze znani już detektywi, ale dołączą też do nich nowe postacie. Do akcji wkroczy nowa pani detektyw Agata Byczewska, w którą wcieli się aktorka Magdalena Wojtacha, a w życiu osobistym śledczej Natalii Nowak i jej narzeczonego Filipa Mory (Michał Hołub) ogromną rolę odegra jego mama Elżbieta Mora. To właśnie w jej roli wystąpi mamy Eweliny, Ewa Ruckgaber.

Aspirant sztabowy Agata Byczewska to bystra i pozornie empatyczna policjantka z innej warszawskiej komendy. Zastąpi Jakuba po tym, jak zostanie postrzelony i zawieszony w czynnościach służbowych. Byczewska jest czarnym charakterem w zespole Centralnego Biura Policji. Będzie współpracować z Natalią. Jakimi intencjami kieruje się nowa detektyw i czy w związku z jej działaniami Jakubowi Roguzowi uda się oczyścić z zarzutów o złamanie procedur i wrócić na komendę?

Elżbieta Mora (Ewa Ruckgaber, prywatnie mama Eweliny Ruckgaber) - matka Filipa Mory, narzeczonego Natalii. Przyszła teściowa Natalii jest dobrze sytuowaną, elegancją i zadbaną wdową. Energiczna, doświadczona, gotowa pomóc finansowo i organizacyjnie w wychowaniu dziecka Natalii i Filipa. Nawiązuje z Natalią szczerą, dobrą relację, częściowo zastępując jej matkę, której Natalia nigdy nie miała.

Zapytaliśmy Ewelinę Ruckgaber, jak do tego doszło, że jej mama dołączyła do nowej serii serialu.

- Tak prawdę mówiąc to był przypadek, że moja mama dostała rolę w serialu - zaczyna Ewelina Ruckgaber. - Pewnego dnia obudziłam się i myślę... kurcze... nigdy nie miałam okazji zagrać z moją mamą mimo, że zdarzyło jej się grać w kilku produkcjach („Malanowski i partnerzy”, „Sędzia Anna Maria Wesołowska”). Pomyślałam - skoro wiem, że na horyzoncie jest rola mojej teściowej, z którą mam mieć fajny kontakt, to może zagrałaby ją właśnie moja mama? To był taki luźny pomysł, ale zadzwoniłam do niej i zapytałam, co ona na to. Nie spodziewałam się, aż takiej radości z jej strony, ale uświadomiło mi to, że to chyba najlepszy wybór - dodaje.


Aktorka cieszy się i opowiada dalej.

- Nie ukrywam jednak, że praca z mamą wcale nie jest łatwa. I nie chodzi tu o to, że mama jest ciężka we współpracy. Chodzi bardziej o mnie. Nie traktuję jej na planie, jak mojej mamy. Nie mogę tego robić przez profesjonalizm, którego nauczyła mnie szkoła teatralna. Dla mnie moja mama na planie przestaje być mamą. Jest aktorką. Spodobała się w Polsacie i to była decyzja Polsatu, że to właśnie moja mama zagra tę postać - zdradza Ewelina Ruckgaber. - Bardzo nie chciałabym, aby myślano, że to ja „załatwiłam" jej rolę. Jednak proszę mi uwierzyć, że dawanie uwag własnej mamie wcale nie jest łatwe, czasem muszę ją nawet trochę ustawić do pionu, ale na planie „Gliniarzy” jestem w pracy, a nie w domu - dodaje.


Aktorka kontynuuje:

-  To jest miejsce w którym czuję się pewnie i „Gliniarze” są moim dzieckiem. Jestem w tym projekcie od pierwszego odcinka, dlatego muszę dbać o to, żeby był jak najlepszy. I jeśli mama nie spełnia moich oczekiwań, to tak samo musi niestety pracować ze mną, jak z główna aktorką, a nie jak z córką - mówi serialowa Natalia Nowak. - Tym bardziej cieszy mnie jej energia i chęć dawania z siebie wszystkiego! Czasem za bardzo biadoli, ale muszę jej to wybaczyć - mimo wszystko mam w sobie jeszcze jakieś ludzkie odruchy - dodaje.


W dwunastym sezonie przed „Gliniarzami” szereg nowych wyzwań, które wymagać będą sprytu, inteligencji i kreatywności. Jak sobie z nimi poradzą? A jak wypadnie Ewa Ruckgaber, mama Eweliny, w roli jej teściowej? O tym widzowie przekonają się w przyszłym roku w Polsacie (więcej tutaj).
 
Ewelina Ruckgaber w serialu „Gliniarze”, foto: Mikołaj Tym
Ewelina Ruckgaber w serialu „Gliniarze”, foto: Mikołaj Tym
Charlotta Zielińska w serialu „Gliniarze”, foto: Mikołaj Tym
Charlotta Zielińska w serialu „Gliniarze”, foto: Mikołaj Tym


„Gliniarze” - sezon 12., premiera w 2022 roku w telewizji Polsat. Wcześniejsze odcinki tego serialu mogą obecnie oglądać widzowie kanałów Polsat, Polsat 1, Polsat 2, Polsat Seriale, Polsat Film, Polsat Doku, Polsat Games i Nowa TV.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

549 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GoSAT GS250T2 H.265 HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GoSAT dla Naziemnej Telewizji...

109 zł Więcej...