reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Śniegu już nigdy nie będzie” w ofercie VOD Canal+

dodano: 2021-12-01 03:39
autor: Łukasz Knapik | źródło: Canal+ Polska/satkurier.pl

Kino Świat Bayerischer Rundfunk BR Arte „Śniegu już nigdy nie będzie” Widzowie usługi VOD Premiery Canal+ mogą już oglądać polsko-niemiecki film „Śniegu już nigdy nie będzie”. Producentami filmu są Lava Films i Match Factory Productions, koproducentami Mazowiecki i Warszawski Fundusz Filmowy, Kino Świat, DI Factory, Bayerischer Rundfunk (BR) i Arte, współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF), Film und Medienstiftung NRW, Deutscher Filmförferfonds, Medienboard Berlin Brandenburg, Polsko-Niemiecki Fundusz Filmowy, Cinecopro Award i Amsterdam Post Lab, agent sprzedaży to The Match Factory, dystrybutor w Polsce - Kino Świat.

Kino Świat Bayerischer Rundfunk BR Arte „Śniegu już nigdy nie będzie”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Film zdobył „Polską Nagrodę Filmową Orzeł” za „Najlepsze zdjęcia” (więcej tutaj i tutaj), a Małgorzata Szumowska i Michał Englert zostali wyróżnieni nagrodą Fundacji Persona, Lavoro, Ambiente na „Międzynarodowym Festiwalu Filmów” w Wenecji. Jak informuje nadawca, produkcja ujęła widzów, jury i krytyków. „Variety” podkreślało wówczas, że Małgorzata Szumowska jest u szczytu kariery, a magazyn „The Playlist” zachwycał się precyzyjną i hipnotyzującą wizualną stroną dzieła. Krytycy zgodnie twierdzili, że balansując na granicy satyry, dramatu i baśni, film jest niejednoznaczny i magiczny.

Nie bez znaczenia były kreacje aktorskie, zwłaszcza odtwórcy głównej roli - Aleca Utgoffa, który jako tajemniczy masażysta Żenia wkrada się w łaski mieszkańców sennego, zamożnego przedmieścia Warszawy. W obsadzie znaleźli się również: Agata Kulesza, Maja Ostaszewska, Weronika Rosati, Katarzyna Fugura, Andrzej Chyra, Łukasz Simlat i Krzysztof Czeczot. Autorami scenariusza są Małgorzata Szumowska i Michał Englert, zdjęć Michał Englert, a reżyserką filmu jest Małgorzata Szumowska. Film był polskim kandydatem do „Oscara” w kategorii „Najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy” (więcej tutaj).

Pewnego mglistego poranka w mieście pojawia się on - atrakcyjny mężczyzna z prawdziwego, egzotycznego wschodu. Żenia, bo tak brzmi jego imię, ma dar. Jego ręce leczą, a oczy zaglądają w dusze samotnych kobiet. Mężczyzna zatrudnia się jako masażysta na bogatym osiedlu pod miastem. Pracując dla ludzi odgrodzonych murem od „gorszego” świata, poznaje ich historie i osobiste dramaty. Wkrótce niezwykłe zdolności Żeni odmienią życie każdego z nich (więcej tutaj).

Dodajmy, że film „Śniegu już nigdy nie będzie” pojawił się w kinach w piątek, 4 czerwca 2021 roku (więcej tutaj).

Przypomnijmy, iż polskie filmy w telewizji znajdziecie w weekendowym wykazie satkurier.pl: „Przewodnik po polskich filmach w PL TV”, w dziale „Propozycje stacji TV” (więcej tutaj).
 
Weronika Rosati, Maja Ostaszewska, Katarzyna Figura, Alec Utgoff i Agata Kulesza na plakacie promującym kinową emisję filmu „Śniegu już nigdy nie będzie”, foto: Jarosław Sosiński/Lava Film/Kino Świat
Weronika Rosati, Maja Ostaszewska, Katarzyna Figura, Alec Utgoff i Agata Kulesza na plakacie promującym kinową emisję filmu „Śniegu już nigdy nie będzie”, foto: Jarosław Sosiński/Lava Film/Kino Świat
Agata Kulesza w filmie „Śniegu już nigdy nie będzie”, foto: Lava Films/Match Factory Productions/Kino Świat
Agata Kulesza w filmie „Śniegu już nigdy nie będzie”, foto: Lava Films/Match Factory Productions/Kino Świat


„Śniegu już nigdy nie będzie” - emisja w serwisie Premiery Canal+.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

829 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Optibox NGEN H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki OptiBox firmy AX...

109 zł Więcej...

Uchwyt kominowy bezinwazyjny E863M z opaską 5,0m

mocny uchwyt antenowy bezinwazyjny - obejma 5m na komin 

145 zł Więcej...