reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Pearl Harbor” w kanale Polsat Viasat History

dodano: 2021-12-06 00:56
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat History HD Nieznana opowieść o jednej z największych bitew II wojny światowej. Premiera francuskiego programu dokumentalnego „Pearl Harbor” nastąpi w rocznicę ataku na Pearl Harbor - we wtorek, 7 grudnia br. w godz. 22:00 (odcinek 1.) i 23:05 (odcinek 2.) w kanale Polsat Viasat History. Hawaje, Ocean Spokojny. Idealny, nieskazitelnie czysty obraz. A jednak, 80 lat temu, ta idylliczna wręcz sceneria była miejscem jednej z najbardziej pamiętnych bitew II wojny światowej.

Polsat Viasat History


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
7 grudnia 1941 roku o godzinie 7:53 rano japońska eskadra powietrzna zaatakowała amerykańską flotę zakotwiczoną na wodach Pearl Harbor. Stany Zjednoczone Ameryki i ich strategia obronna otrzymały cios prosto w serce. W rocznicę ataku na Pearl Harobor kanał Polsat Viasat History zaprezentuje nowy, dwuczęściowy program dokumentalny „Pearl Harbor", który - jak zapowiada nadawca - krok po kroku przedstawi widzom przebieg jednej z największych bitew II wojny światowej. Premiera programu odbędzie się we wtorek, 7 grudnia br. o godzinie 22:00 w kanale Polsat Viasat History (więcej tutaj).

Atak na Pearl Harbor oznaczał przystąpienie Stanów Zjednoczonych Ameryki do II wojny światowej, do którego doszło dzień po wydarzeniach na Hawajach, kończąc tym samym politykę izolacjonizmu i przenosząc konflikt na zupełnie nowy, prawdziwie globalny poziom. Bez zaangażowania Stanów Zjednoczonych Ameryki wynik II wojny z pewnością byłby zupełnie inny.

Na froncie azjatyckim uderzenie na Pearl Harbor zapoczątkowało odliczanie do kolejnej katastrofy - zrzucenia przez Amerykanów bomby atomowej na Japonię, na tych samych ludzi, którzy myśleli, że rankiem 7 grudnia 1941 roku uda im się rzucić na kolana najpotężniejszy naród świata.

W jaki sposób Pearl Harbor zmieniło oblicze II wojny światowej, a tym samym całego świata? Dlaczego prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki Franklin Delano Roosevelt nazwał to wydarzenie „dniem hańby”? Czy rzeczywiście było to zwycięstwo Japonii? Jakie było tło dyplomatyczne przed atakiem na Pearl Harbor? Czy atak był prawdziwym zaskoczeniem? Dokument „Pearl Harbor” stara się udzielić odpowiedzi na te pytania i jest kluczowy dla zrozumienia tej karty historii Stanów Zjednoczonych Ameryki, Japonii i całego świata.

Autorami dokumentu są David Korn-Brzoza i Olivier Wieviorka. David Korn-Brzoza to wielokrotnie nagradzany francuski reżyser, znany z takich filmów dokumentalnych jak „Winston Churchill: A Giant in the Century” i „Ku Klux Klan: An American Story”. Olivier Wieviorka jest francuskim historykiem specjalizującym się w historii II wojny światowej i francuskiego ruchu oporu. Pracował przy filmach dokumentalnych jak: „1917: Jeden rok, dwie rewolucje” i „L'exode”. Przed napisaniem scenariusza do dokumentu „Pearl Harbor” David Korn-Brzoza i Olivier Wieviorka pracowali razem przy innych projektach, takich jak „Krajobraz po Hitlerze”, który otrzymał nagrodę za „Najlepszy program telewizyjny” na „Grand Prix des Médias” na „CB News” w 2016 roku, oraz „Ostatni rok Hitlera”.

Premiera dwuczęściowego programu dokumentalnego „Pearl Harbor” odbędzie się we wtorek, 7 grudnia br. o godzinie 22:00 w kanale Polsat Viasat History. Emisja drugiego odcinka nastąpi tego samego dnia o godzinie 23:05.

„Pearl Harbor” - emisja we wtorek, 7 grudnia 2021 roku o godz. 22:00 w kanale Polsat Viasat History.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Ferguson REGENT i100 FM, DAB+, BT, Wi-Fi, Radio internetowe

Stacjonarne radio DAB+ oraz UKF/FM. Posiada wbudowany głośnik oraz antenę...

269 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 -V1 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Uchwyt kominowy bezinwazyjny E863M z opaską 5,0m

mocny uchwyt antenowy bezinwazyjny - obejma 5m na komin 

139 zł Więcej...