reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kartoon Channel! wejdzie do Europy

dodano: 2021-12-07 19:58
autor: RO | źródło: broadbandtvnews.com

Your Family Entertainment (YFE) i Genius Brands Amerykańska firma z branży rozrywkowej dla dzieci Genius Brands International uzgodniła z udziałowcem F&M Film - und Medien Beteiligungs GmbH zakup około 29% udziałów w niemieckiej spółce nadawczej Your Family Entertainment (YFE). Zarząd i rada nadzorcza YFE z zadowoleniem witają wejście Genius Brands jako nowego strategicznego akcjonariusza w spółce.

Kartoon Channel!
Kartoon Channel


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
YFE, za zgodą akcjonariuszy YFE, zostanie przekształcone w Genius Family Entertainment i będzie rozwijać swoje kanały dla dzieci pod marką Kartoon Channel! Worldwide.

Ponadto Genius Brands zainwestuje 4-7 mln euro w dokapitalizowanie firmy i dołoży w rozwijające się marki, a także w globalny zasięg kanałów cyfrowych i linowych, począwszy od Kartoon Channel! w Europie.

YFE pozostanie na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych i będzie prowadzone przez obecny zarząd, którym kierują Dr. Stefan Piëch i Bernd Wendeln. Piëch zasiada również w radach nadzorczych Porsche i Siemens Austria, a teraz dołączy do Rady Dyrektorów Genius Brands w Stanach Zjednoczonych.

Jednocześnie Paul Robinson, dawny dyrektor zarządzający Disney Television International i starszy wiceprezes Disney Channel Worldwide, zostanie dyrektorem zarządzającym Kartoon Channel! Worldwide i będzie nadzorował międzynarodowy rozwój Kartoon Channel!.

Podczas pracy w Disney Channel, Robinson był odpowiedzialny za globalne programowanie i strategię produkcji dla Disney Channels Worldwide. Był także założycielem Toon Disney i Playhouse Disney na arenie międzynarodowej.

Genius Brands projektuje, produkuje, sprzedaje i licencjonuje produkty rozrywkowe dla dzieci oraz produkty konsumenckie dla mediów i dystrybucji detalicznej. YFE prowadzi kanały dla dzieci Fix&Foxi TV i RiC TV oraz posiada duże udziały w rodzinnych programach rozrywkowych.

Źródło: broadbandtvnews.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kanały


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

829 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...