reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Agatha Christie w Polsat Viasat History i Epic Drama

dodano: 2021-12-08 03:53
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World/satkurier.pl

Epic Drama W piątki, 10 i 17 grudnia br. o godz. 18:50 w kanale Polsat Viasat History, a w kolejnych dniach w stacji Epic Drama, wyemitowane zostaną premierowo brytyjskie filmy dokumentalne „Anglia z powieści Agathy Christie” („Agatha Christie's England”) i „W głowie Agathy Christie” („Inside the Mind of Agatha Christie”). Ich bohaterką będzie angielska pisarka Agatha Christie.

Polsat Viasat History


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W grudniu br. w kanale Polsat Viasat History pojawią się dwie produkcje, których główną bohaterką będzie jedna z najbardziej znanych angielskich pisarek - Agatha Christie. Pierwsza z nich, „Anglia z powieści Agathy Christie”, ukaże Anglię widzianą oczami pisarki, natomiast „W głowie Agathy Christie” przybliży widzom sylwetkę samej autorki, opowie o jej własnej historii i o tym, co najbardziej wpłynęło na jej twórczość. Premiera dokumentu „Anglia z powieści Agathy Christie” odbędzie się w piątek, 10 grudnia br. o godzinie 18:50, a premiera „W głowie Agathy Christie” w piątek, 17 grudnia br. o godzinie 18:50 w kanale Polsat Viasat History. W kolejnych dniach obie te produkcje zobaczą widzowie stacji Epic Drama.

W filmie dokumentalnym „Anglia z powieści Agathy Christie” widzowie będą mieli okazję poznać miejsca, w których rozgrywała się akcja słynnych powieści pisarki. Będą to takie miejscowości jak: Beacon Cove w Devon czy Ealing w Londynie oraz Ugbrook House, Abney Hall, Brown's Hotel oraz Greenway Estate, które było cichą, wiejską przystanią Agathy Christie. W dokumencie pojawią się również wspomnienia rodziny i przyjaciół autorki kryminałów, które pomogą nam zrozumieć, w jaki sposób wykorzystywała ona konkretne lokalizacje na terenie Anglii. Podążając śladami Agathy Christie widzowie będą mieli okazję odwiedzić między innymi Beacon Cove - miejsce, w którym młoda Agatha pływała ze swoim siostrzeńcem, kiedy ten ledwo uszedł z życiem. Wspomnienie tego wydarzenia zostało opisane w jej powieści z 1939 roku „I nie było już nikogo”. W Ealing natomiast widzowie dowiedzą się, jaki wpływ na stworzone przez Agathę Christie historie miała jej ciotka, która fascynowała się plotkami i doniesieniami o morderstwach z lokalnych wiadomości.

Kryminały Agathy Christie są znane na całym świecie, jednak co wiemy o ich autorce? Program „W głowie Agathy Christie” zagłębi się w jej biografię i postara się odpowiedzieć na pytanie, co sprawiło, że najbardziej utytułowana pisarka kryminałów na świecie odniosła tak wielki sukces. Jednym z gości programu będzie doktor John Curran, który spędził lata na zgłębianiu najcenniejszych elementów spuścizny Agathy Christie - jej osobistego archiwum, zbioru zawierającego jej listy, rękopisy i 73 skrupulatnie prowadzone notatniki, w których dokumentowała wszystko, co widziała i słyszała. Rozmowy z rodziną pisarki również pomogą widzom zrozumieć fenomen jej talentu. Widzowie dowiedzą się, jak samotne dzieciństwo pobudziło wyobraźnię Agathy, jak praca farmaceutki podczas I wojny światowej dała jej wiedzę na temat medycyny, a II wojna światowa uświadomiła jej, jak kruche jest ludzkie życie. Wszystko to sprawiło, że Agatha Christie pisała trzy do czterech książek rocznie.

By dowiedzieć się więcej o życiu i twórczości tej fenomenalnej powieściopisarki nadawca zaprasza na premierę programu „Anglia z powieści Agathy Christie” w piątek, 10 grudnia br. o godzinie 18:50, a następnie na premierę „W głowie Agathy Christie” w piątek, 17 grudnia br. o godzinie 18:50, w kanale Polsat Viasat History (więcej tutaj). W kolejnych dniach dokumenty te zostaną pokazane w stacji Epic Drama (więcej tutaj).
 
Kadr z programu „Anglia z powieści Agathy Christie”, foto: Knickerbockerglory
Kadr z programu „Anglia z powieści Agathy Christie”, foto: Knickerbockerglory


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

339 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

529 zł Więcej...