reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Agatha Christie w Polsat Viasat History i Epic Drama

dodano: 2021-12-08 03:53
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World/satkurier.pl

Epic Drama W piątki, 10 i 17 grudnia br. o godz. 18:50 w kanale Polsat Viasat History, a w kolejnych dniach w stacji Epic Drama, wyemitowane zostaną premierowo brytyjskie filmy dokumentalne „Anglia z powieści Agathy Christie” („Agatha Christie's England”) i „W głowie Agathy Christie” („Inside the Mind of Agatha Christie”). Ich bohaterką będzie angielska pisarka Agatha Christie.

Polsat Viasat History


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W grudniu br. w kanale Polsat Viasat History pojawią się dwie produkcje, których główną bohaterką będzie jedna z najbardziej znanych angielskich pisarek - Agatha Christie. Pierwsza z nich, „Anglia z powieści Agathy Christie”, ukaże Anglię widzianą oczami pisarki, natomiast „W głowie Agathy Christie” przybliży widzom sylwetkę samej autorki, opowie o jej własnej historii i o tym, co najbardziej wpłynęło na jej twórczość. Premiera dokumentu „Anglia z powieści Agathy Christie” odbędzie się w piątek, 10 grudnia br. o godzinie 18:50, a premiera „W głowie Agathy Christie” w piątek, 17 grudnia br. o godzinie 18:50 w kanale Polsat Viasat History. W kolejnych dniach obie te produkcje zobaczą widzowie stacji Epic Drama.

W filmie dokumentalnym „Anglia z powieści Agathy Christie” widzowie będą mieli okazję poznać miejsca, w których rozgrywała się akcja słynnych powieści pisarki. Będą to takie miejscowości jak: Beacon Cove w Devon czy Ealing w Londynie oraz Ugbrook House, Abney Hall, Brown's Hotel oraz Greenway Estate, które było cichą, wiejską przystanią Agathy Christie. W dokumencie pojawią się również wspomnienia rodziny i przyjaciół autorki kryminałów, które pomogą nam zrozumieć, w jaki sposób wykorzystywała ona konkretne lokalizacje na terenie Anglii. Podążając śladami Agathy Christie widzowie będą mieli okazję odwiedzić między innymi Beacon Cove - miejsce, w którym młoda Agatha pływała ze swoim siostrzeńcem, kiedy ten ledwo uszedł z życiem. Wspomnienie tego wydarzenia zostało opisane w jej powieści z 1939 roku „I nie było już nikogo”. W Ealing natomiast widzowie dowiedzą się, jaki wpływ na stworzone przez Agathę Christie historie miała jej ciotka, która fascynowała się plotkami i doniesieniami o morderstwach z lokalnych wiadomości.

Kryminały Agathy Christie są znane na całym świecie, jednak co wiemy o ich autorce? Program „W głowie Agathy Christie” zagłębi się w jej biografię i postara się odpowiedzieć na pytanie, co sprawiło, że najbardziej utytułowana pisarka kryminałów na świecie odniosła tak wielki sukces. Jednym z gości programu będzie doktor John Curran, który spędził lata na zgłębianiu najcenniejszych elementów spuścizny Agathy Christie - jej osobistego archiwum, zbioru zawierającego jej listy, rękopisy i 73 skrupulatnie prowadzone notatniki, w których dokumentowała wszystko, co widziała i słyszała. Rozmowy z rodziną pisarki również pomogą widzom zrozumieć fenomen jej talentu. Widzowie dowiedzą się, jak samotne dzieciństwo pobudziło wyobraźnię Agathy, jak praca farmaceutki podczas I wojny światowej dała jej wiedzę na temat medycyny, a II wojna światowa uświadomiła jej, jak kruche jest ludzkie życie. Wszystko to sprawiło, że Agatha Christie pisała trzy do czterech książek rocznie.

By dowiedzieć się więcej o życiu i twórczości tej fenomenalnej powieściopisarki nadawca zaprasza na premierę programu „Anglia z powieści Agathy Christie” w piątek, 10 grudnia br. o godzinie 18:50, a następnie na premierę „W głowie Agathy Christie” w piątek, 17 grudnia br. o godzinie 18:50, w kanale Polsat Viasat History (więcej tutaj). W kolejnych dniach dokumenty te zostaną pokazane w stacji Epic Drama (więcej tutaj).
 
Kadr z programu „Anglia z powieści Agathy Christie”, foto: Knickerbockerglory
Kadr z programu „Anglia z powieści Agathy Christie”, foto: Knickerbockerglory


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

179 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5679) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

199 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 90mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 90mm

279 zł Więcej...