reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Tier Investment podpisuje list intencyjny z Biznes24

dodano: 2021-12-08 11:58 | aktualizacja: 2022-01-29 21:38
autor: Łukasz Knapik | źródło: Tier Investment/satkurier.pl

Biznes24 Biznes 24 Fundusz ASI Tech Tier Investment (Tier Investment) poinformował o podpisaniu listu intencyjnego ze spółką Biznes24 Michała Winnickiego i Romana Młodkowskiego, będącą nadawcą kanału telewizyjnego Biznes24. Wcześniej spółka Astro poinformowała o zawarciu umowy inwestycyjnej z ASI Tech Tier Investment. Pozyskane w ten sposób środki spółka planuje przeznaczyć na rozwój szykującego się do startu kanału News 24. Astro jest ponadto nadawcą stacji 13 i E-Sport oraz producentem programu telewizyjnego „Familiada”, emitowanego w kanałach Telewizji Polskiej, takich jak TVP2 i TVP Rozrywka.

Biznes24


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Grudzień 2021 roku to okres intensywnej akwizycji funduszu ASI Tech Tier Investment, który skupił swoją aktywność inwestycyjną na spółkach z branży medialnej. - Wejście w nowy sektor jest zgodne z szeroką polityką i strategią inwestycyjną Tier Investment. Do tej pory skupialiśmy się na rynku nieruchomości, szukając i tworząc wyjątkowe projekty. Przeszedł czas na poszerzenie naszych horyzontów inwestycyjnych - informuje Tier Investment.

Decyzja o rozpoczęciu nowych akwizycji była poparta analizami przeprowadzonymi przez departament analityczny Tier Investment. 92 proc. Polaków ogląda telewizję, a 65 proc. z nas zasiada za ekranami telewizyjnymi codziennie. - Za potencjalnym sukcesem finansowym naszego funduszu stoją też dane dotyczące nakładów reklamowych - blisko 30 mld zł przeznaczono na reklamy w telewizji w 2020 roku - zapewnia Tier Investment.
 

- Mamy wyjątkowe relacje z zarządami Astro S.A. oraz Biznes24. Wszyscy postawiliśmy sobie bardzo ambitne cele związane z nawiązanymi współpracami i naszym wsparciem kapitałowym. Wyrażamy głęboki szacunek do dorobku obu firm, dlatego dołożymy wszelkich starań, aby efektywnie pomagać w realizacji naszych wspólnych założeń. Postawiliśmy sobie cele kapitałowe, związane z efektywnością prowadzonych biznesów, czy wprowadzaniem spółek na główny parkiet GPW oraz wartościowy - związany z tworzeniem wyjątkowych kanałów telewizyjnych, po które z radością będą sięgać Polacy. w ramach naszego funduszu zarysowaliśmy również wiele scenariuszy związanych z synergią spółek działających w jednej branży, które w przyszłości możemy wdrożyć, jednak jest za wcześnie, aby o tym mówić

- opowiada Kamil Bilecki, prezes zarządu Tier Investment.

Dzięki zakupowi akcji i udziałów w dwóch spółkach, w 2022 roku w portfolio Tier Investment będą cztery kanały telewizyjne: Biznes24, News 24, E-Sport oraz 13. - Przez to start w branży jest zauważalny - zapewnia Tier Investment.
 

- Przyglądamy się całej branży medialnej, chcąc rozszerzyć swoje portfolio, bo na dwóch akwizycjach nie chcemy zakończyć naszej aktywności. 52 proc. Polaków ogląda filmy i seriale na urządzeniach mobilnych, dlatego również ten sektor leży w kręgu naszego zainteresowania. Chcemy również, aby News 24 i Biznes24 mocno zaistniały w wirtualnym świecie

- mówi Ewelina Kachniarz, partner współzarządzający Tier Investment.

Inwestor, fundusz ASI Tech Tier Investment z siedzibą w Warszawie, jest alternatywną spółką inwestycyjną w rozumieniu „Ustawy z dnia 27 maja 2004 roku o funduszach inwestycyjnych i zarządzaniu alternatywnymi funduszami inwestycyjnymi”, która lokuje środki pozyskane od inwestorów w aktywa spółek posiadających siedzibę w Polsce oraz na obszarze Europejskiego Obszaru Gospodarczego, podejmujące działalność w szeroko pojętym rynku mediów, a także w zakresie rozwoju i komercjalizacji nowych technologii w segmentach fintech, infrastruktura bankowa, bankowość konsumencka, health tech, real estate tech, media społecznościowe, marketing tech oraz omnichanne.

Biznes24 to kanał poświęcony tematykom finansów osobistych, rynków, gospodarki oraz zarządzania, omawianych zarówno w codziennych programach informacyjnych, jak i programach poradnikowych czy publicystycznych. Stacja rozpoczęła nadawanie w piątek, 20 marca 2020 roku. Za projektem kanału Biznes24 stoją Michał Winnicki - właściciel MWE Networks, i Roman Młodkowski - dziennikarz (więcej tutaj). ASI Tech Tier Investment ma przejąć 80 proc. udziałów w spółce Biznes24, 20 proc. ma pozostać w rękach Romana Młodkowskiego.

Dodajmy, że wcześniej spółka Astro poinformowała o zawarciu umowy inwestycyjnej z ASI Tech Tier Investment. Pozyskane w ten sposób środki spółka planuje przeznaczyć na rozwój szykującego się do startu kanału News 24. Astro jest ponadto nadawcą stacji 13 i E-Sport oraz producentem programu telewizyjnego „Familiada”, emitowanego w kanałach Telewizji Polskiej, takich jak TVP2 i TVP Rozrywka (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

509 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...