reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

SAT Kurier 11-12/2021

dodano: 2021-12-09 12:42 | aktualizacja: 2021-12-09 15:10
autor: Janusz Sulisz | źródło: satkurier.pl

SAT Kurier 11-12/2021 SAT Kurier 11-12/2021
10 największych sukcesów i porażek na rynku TV w 2021
Jak odbierać kanały z pozycji 46°E?
Linux: Kopiowanie i odtwarzanie płyt DVD
Podróże z anteną – Phuket w Tajlandii

TESTY:
Opticum AX Lion NS z DVB-T2/HEVC

NOWE PRODUKTY:
Polsat Box 4K Lite
TechniSat VIOLA 2 C IR
TechniSat Ultra Hight Speed HDMI
Odbiornik DVB-T2/HEVC Optibox nGen
TechniSat DIGITRADIO 21 IR

Najlepsze listy kanałów:
- wykaz kanałów Polsat Box i CANAL+
- wykaz FTA z 13°E
- wykaz MPEG 75°E-45°W
Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

SAT KURIER 11-12/2021 - świąteczne wydanie magazynu telewizji cyfrowej

Najważniejsze tematy artykułów z tego wydania:


 
TEST: Opticum AX Lion NS

Polska firma AX Technology wprowadziła do oferty nowy odbiornik naziemnej telewizji cyfrowej – Opticum AX Lion NS. NS to skrót od Nowy Standard, by podkreślić, iż jest to urządzenie zgodne z wprowadzanym w Polsce standardem DVB-T2 H.265/HEVC HD. AX Lion NS nie dość, że nadaje się do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej, to alternatywnie można go wykorzystać do odbioru niekodowanych kanałów cyfrowej telewizji kablowej, np. pakietu Start (33 kanały) w UPC Polska. Ponadto AX Lion NS pełni funkcję odtwarzacza multimediów oraz nagrywarki na zewnętrzne nośniki (PVR Ready). Innym obok AX Lion NS odbiornikiem wprowadzonym w przez AX Technology jest Nytro Box NS – urządzenie bardzo zbliżone do Liona i oczywiście również w pełni kompatybilne z nowym standardem nadawania naziemnej telewizji w PolscePORADNIK: Jak odbierać kanały z pozycji 46°E?


46°East jest lokalizacją orbitalną, z której usługi świadczy państwowy, azerbejdżański operator Azerkosmos. W 2010 r. Ministerstwo Komunikacji i Technologii Informacyjnych Republiki Azerbejdżanu podpisało umowę ze spółką Measat z Malezji, która jest właścicielem praw do tej pozycji orbitalnej. Obie firmy postanowiły wspólnie rozwijać ukryty w 46°E potencjał. Azerkosmos skupia się na Europie i Azji Środkowej, prowadząc transmisje w paśmie Ku, a Measat na Afryce i Bliskim Wschodzie, używając pasma C. 
PORADNIK: Linux: Kopiowanie i odtwarzanie płyt DVD

Właściwie każdy z nas ma w domu pewną liczbę płyt DVD. Czasami jest tego tak dużo, że gdy chce się obejrzeć jakiś film, koncert lub nagranie z rodzinnego wydarzenia poświęca się mnóstwo czasu, aby znaleźć odpowiedni nośnik. Na szczęście cake, półkę czy nawet regał z płytami można zamienić na dysk twardy w odbiorniku Linux. Zakładając, że średnio jeden krążek ma pojemność 5 GB (biorąc pod uwagę jedno- i dwuwarstwowe płyty DVD), na dysku 4 TB można zmieścić ich około 800. Trzymane w standardowych pudełkach o grubości 14 mm, układanych jedno na drugim, utworzyłyby one wieżę o wysokości 11,2 m (sięgającą tak mniej więcej dachu dwupiętrowej kamienicy). Dlatego w tym poradniku opiszemy, jak zgrać płytę DVD na dysk odbiornika Linux. Wtedy wszystkie cenne nagrania będą dostępne w jednym miejscu i z poziomu pilota. Do tego opisu wykorzystaliśmy Vu+ DUO 4K SE z oprogramowaniem VTi.


RAPORT: Globalne trendy w streamingu


Biorąc pod uwagę, że w ciągu ostatnich trzech lat czas oglądania treści w streamingu wzrósł o 266 proc., a wiele osób przewidywało, iż okres lockdownu będzie punktem szczytowym, trudno jest uwierzyć, że wzrost nadal występuje. W trzecim kwartale tego roku wyniósł on 21 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2020 roku. Dodatkowo platformy streamingowe intensywnie inwestują w treści wideo. Wygląda więc na to, że streaming nadal będzie cieszył się dużą popularnością na całym świecie.
 
KOMENTARZ: 10 największych sukcesów i porażek na rynku TV w 2021

Jak zwykle na koniec każdego roku przedstawiamy 10 największych sukcesów i porażek na rynku telewizyjnym. Rok 2021 ze względu na kontynuację pandemii, przy pozornym opanowaniu sytuacji przez szczepienia i poluzowanie obostrzeń, jest kolejnym nietypowym rokiem i oby 2022 rok był już inny. Wszystko idzie w kierunku telewizji przez usługi streamingowe i Internet. Drożeje papier, energia i paliwo, a to może przyspieszyć koniec gazet, magazynów i książek. Wszystko online? Niekoniecznie! Zawsze liczyć się będą twórcy i tzw. kontent i chyba czas, aby to zrozumieli zarządzający medialnymi korporacjami, którzy uparli się, by robić tzw. zasięg tylko w sieci.

WYKAZY: Polsat Box i CANAL+


Prezentujemy odświeżone listy kanałów platform Polsat Box i CANAL+. 9 grudnia Polsat Box (wcześniej Cyfrowy Polsat) wprowadził nowy układ kanałów we wszystkich dekoderach – do odbioru telewizji satelitarnej, kablowej IPTV i internetowej OTT. Stacje zostały pogrupowane tematycznie, a każda „setka” na liście została przypisana do innej kategorii, np. sportowej czy filmowej.

 
Podróże z anteną: Phuket w Tajlandii

Tajlandia, w związku z pandemią, wprowadziła drakońskie obostrzenia dotyczące podróżowania, jedne z najostrzejszych na świecie. Przez długie miesiące nawet obywatele Tajlandii i członkowie ich rodzin mieli problem z powrotem do domu. Dla turystów kraj był całkowicie zamknięty. Dopiero od lipca 2021 r. władze postanowiły eksperymentalnie otworzyć dla zagranicznych turystów wydzielony obszar Tajlandii – wyspę Phuket. Jest to największa wyspa Tajlandii (542 km2 powierzchni) z górzystym i pokrytym tropikalnymi lasami wnętrzem oraz kilkoma pięknymi piaszczystymi plażami. Wyspę oblewają ciepłe wody Morza Andamańskiego, słynącego z bogatej rafy koralowej.


Nowe innowacyjne satelity w drodze

ZAP – zmiany na satelitach

Następne wydanie SAT Kurier 1-2/2022 na początku lutego.

Magazyn SAT Kurier w 2022 roku obejmuje 6 wydań w cenie 109 zł w subskrypcji rocznej za cały rok 2022 (Polska) lub 60 euro w Europie. Możliwe jest też zamówienie prenumeraty elektronicznej w cenie 72 zł. W 2022 roku cena pojedynczego wydania magazynu SAT Kurier wynosi 12 zł.
 

Zapraszamy przy okazji do korzystania z serwisów internetowych:

-- digi-tv.pl - wszystko o wszystkim, co cyfrowe;

-- solarkurier.pl - magazyn poświęcony zielonym technologiom;

-- podroze.satkurier.pl - portal o podróżach z dużą ilością informacji o antenach w miejscach odwiedzanych przez podróżników.

Reklama w drukowanym SAT Kurierze za darmo - wystarczy podjąć się dystrybucji SAT Kuriera (minimum 10 egz. każdego wydania).

Dziękujemy za zaufanie i pomoc wszystkim czytelnikom i dystrybutorom - to bardzo pomaga podczas pracy nad magazynem.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Numery


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

319 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...