reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Powrót do tamtych dni” z Książkiewicz w kinach

dodano: 2021-12-10 06:53
autor: Łukasz Knapik | źródło: Kino Świat/satkurier.pl

Kino Świat „Powrót do tamtych dni” Od piątku, 10 grudnia br. w kinach widzowie będą mogli oglądać polski film „Powrót do tamtych dni”. Producentem filmu jest Chroma Pro, koproducentami są Miasto Aniołów, Coloroffon, Głośno, Wojciech Stuchlik Film Production, Centrum Technologii Audiowizualnych i Dolnośląskie Centrum Filmowe, a dystrybutorem jest Kino Świat. Obraz współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF) i Dolnośląski Konkurs Filmowy. Wystąpią Weronika Książkiewicz, Katarzyna Warnke, Anna Majcher, Ewelina Paszke-Lowitzsch, Małgorzata Szeptycka-Niewiadomska, Gabriela Oberbek, Sebastian Stankiewicz, Teodor Koziar i Maciej Stuhr.

Kino Świat „Powrót do tamtych dni”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak czytamy w opisie, „Powrót do tamtych dni” to sentymentalny powrót do złotych lat 90. ubiegłego wieku - gdy młodość miała smak gumy balonowej, szacunek kolegów zdobywało się kolekcją klocków Lego, a wyobraźnię Polaków rozpalały kultowe hity filmowe na kasetach VHS (Video Home System). To właśnie te niezapomniane realia staną się tłem dla poruszającej historii o rodzinie, dorastaniu i ciemnych stronach każdego z nas. W obsadzie filmu Konrada Aksinowicza („W spirali” i „Zamiana”) pojawili się: Weronika Książkiewicz, Katarzyna Warnke, Anna Majcher, Sebastian Stankiewicz, Maciej Stuhr i debiutujący na dużym ekranie Teodor Koziar.

Jest początek lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Czternastoletni Tomasz (w tej roli Teodor Koziar) mieszka wraz z matką (Weronika Książkiewicz) na jednym z wrocławskich osiedli. Chłopiec wychowuje się bez ojca, który wyemigrował do Stanów Zjednoczonych Ameryki. Jednak pewnego dnia Alek (Maciej Stuhr) nieoczekiwanie staje w drzwiach rodzinnego mieszkania. Wraz z nim w życiu Tomasza pojawiają się: kolorowy telewizor, klocki Lego, buty Nike i wymarzony magnetowid. Szczęście Malinowskich nie trwa jednak długo. Wszystko przez obsesję Alka, której ten nie potrafi kontrolować. Czy jego bliscy zdołają mu pomóc, zanim będzie za późno? 

„Powrót do tamtych dni” - o filmie - produkcja: Chroma Pro, Polska 2020, gatunek: dramat/obyczajowy, scenariusz i reżyseria: Konrad Aksinowicz („W spirali” i „Zamiana”), zdjęcia: Jakub Jakielaszek, obsada: Maciej Stuhr („Planeta singli” i „Bad boy”), Weronika Książkiewicz („Furioza” i „Planeta singli”), Katarzyna Warnke („Pan T.” i „Botoks”), Anna Majcher („Powidoki”, „Ryś” i „Quo Vadis”), Sebastian Stankiewicz („Pan T.” i „Człowiek z magicznym pudełkiem”) i Teodor Koziar.
 
Weronika Książkiewicz, Maciej Stuhr i Teodor Koziar na plakacie promującym kinową emisję filmu „Powrót do tamtych dni”, foto: Kino Świat
Weronika Książkiewicz, Maciej Stuhr i Teodor Koziar na plakacie promującym kinową emisję filmu „Powrót do tamtych dni”, foto: Kino Świat


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

829 zł Więcej...

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T/MPEG-4 HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

549 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

125 zł Więcej...