reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2022-05-22 - 2022-05-23

Nordic Darts Masters 2022 w Viaplay

dodano: 2021-12-09 10:15
autor: Jerzy Kruczek | źródło: NENT Group

Viaplay Dart to dyscyplina, w której do ścisłej światowej czołówki należy Polak Krzysztof Ratajski. Platforma Viaplay we współpracy z Professional Darts Corporation (PDC) w dniach 10-11 czerwca br. przeprowadzi transmisję z turnieju Nordic Darts Masters z udziałem najlepszych zawodników na świecie. Na żywo zmagania w stolicy Danii będą mogli śledzić widzowie w Polsce i dziewięciu innych krajach.

NENT Group
dart Viaplay NENT Group


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ubiegłoroczny Nordic Darts Masters był pierwszym turniejem PDC World Series of Darts w regionie. Był to też pierwszy transmitowany w telewizji finał PDC z udziałem kobiety - Brytyjki Fallon Sherrock. Ostatecznie po swój 16. tytuł World Series sięgnął holenderski trzykrotny mistrz świata - Michael van Gerwen. Teraz powróci on do Kopenhagi, wraz z supergwiazdami takimi, jak Peter Wright czy niedawny zwycięzca Grand Slam of Darts - Gerwyn Price.

Tysiące widzów, miliony telewidzów

Oprócz ośmiu najlepszych graczy świata, Nordic Darts Masters to szansa dla ośmiu darterów wyłonionych z kwalifikacji. Zawodnicy wystąpią przed 13 tys. widzów i 3 mln telewidzów ze 135 krajów. Nordycki turniej będzie częścią cyklu World Series of Darts 2022.
 

- Pierwszy Nordic Darts Masters był niezapomnianym wydarzeniem. Znakomita atmosfera, wielkie sportowe emocje i kamień milowy w kontekście równości płci w sporcie, za sprawą finałowego pojedynku. Popularność darta wciąż rośnie na wszystkich rynkach Viaplay, w tym w Polsce. Wspólnie z PDC zrobimy wszystko, by Nordic Darts Masters 2022 przyczynił się do dalszego wzrostu zainteresowania tym sportem - powiedział Peter Norrelund, szef sportu NENT Group.

Światowej klasy sport i rozrywka
 

- Jesteśmy zaszczyceni, że w 2022 roku możemy wrócić do Kopenhagi po fantastycznym inauguracyjnym Nordic Darts Masters 2021. Duńscy kibice stworzyli wspaniałą atmosferę i pokazali, o co chodzi w wydarzeniach PDC. Było to połączenie światowej klasy sportu i rozrywki. Nie możemy się doczekać współpracy z naszymi partnerami z Viaplay, aby był to kolejny pamiętny weekend z dartem - powiedział Matthew Porter, CEO, PDC.

W Polsce, a także w krajach nordyckich i bałtyckich oraz w Holandii, Viaplay ma wyłączne prawa do transmisji najlepszego darta w światowym wydaniu, w tym rozgrywek World Darts Championship, Premier League Darts, World Cup of Darts, World Matchplay, World Grand Prix, mistrzostw Europy, Grand Slam of Darts i Players Championship, jak również prestiżowych World Series of Darts Finals, z udziałem Polaka Krzysztofa Ratajskiego jako jednego z czołowych darterów.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Inne sporty


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

459 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

CAM CI+ 4K ECP z odbiorem TVP 4K, CANAL+ 4K...

199 zł Więcej...

Nagrywarka 4K UHD HyperCap II Duo

Nagrywarka (grabber) i streamer sygnału HDMI w wysokiej jakości, bezpośrednio...

1 790 zł Więcej...