reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Loomi - nowa platforma VOD startuje w Polsce

dodano: 2021-12-10 10:16
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Opera/satkurier.pl

Loomi Opera - zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami - udostępnia w Polsce publiczną wersję beta swojej nowej platformy VOD, Loomi. Opera chce rewolucjonizować sposób, w jaki ludzie oglądają filmy, czyniąc to doświadczenie bardziej ekscytującym i interaktywnym niż kiedykolwiek. Na czym ma to polegać?

Opera
Loomi


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Usługa Loomi łączy w sobie treści AVOD i TVOD (łącznie ponad 2 tys. filmów), czyli treści darmowe z reklamami oraz do wypożyczenia za opłatą. Cena wypożyczenia pojedynczego filmu waha się od 6,99 zł do 14,99 zł. Natomiast wybór filmów darmowych dokonywany jest przez samą społeczność. Użytkownicy głosują na 5 filmów, które chcą oglądać za darmo w przyszłym sezonie.

Loomi nie działa w modelu SVOD, czyli nie oferuje subskrypcji. Aby oglądać filmy za darmo z reklamami lub je wypożyczać, najpierw należy się zalogować na Loomi.tv (założyć nowe konto lub zalogować się istniejącym kontem Opera). Płatności za film dokonuje się przez PayU lub BLIK. Wypożyczony film będzie dostępny do obejrzenia przez 30 dni, jednak po naciśnięciu przycisku odtwarzania czas dostępu do filmu będzie wynosił już 48 godzin (film można oglądać w tym czasie wiele razy).

Aktualnie za darmo oferowanych jest 14 filmów: „Świadek mimo woli” (1984), „Anonimus” (2011), „Wszyscy ludzie króla” (2006), „Pan Holmes” (2015), „Trzynaste piętro” (1999), „Królowie Dogtown” (2005), „Final Fantasy: Wojna dusz” (2001), „Mary Reilly” (1996), „Syrena” (2016), Muppety z kosmosu” (1999), „Steamboy” (2004), „Skrucha” (2014), „Tożsamość” (2003), „Stalingrad” (2013).

Możliwa jest zmiana rozdzielczości (max. HD 1080p), napisów i ścieżki dźwiękowej. Celem Loomi jest maksymalna personalizacja oglądania. Widzowie mogą filtrować filmy w oparciu o bardzo wiele kryteriów, takich jak: fabuła, miejsce, obsada czy emocje.

Dodatkowo w ramach Instant TV dostępny jest strumień zawierający internetowe kanały z YouTube w kategoriach: Kino i Film, Styl Życia, Wydarzenia, Nauka i Technologie, Podróże, Komedia, Gry, Muzyka i Sport.
 

- Loomi nie działa w oparciu o algorytm, który sugeruje, co powinieneś obejrzeć. Za to pomaga ci odnaleźć film, który ma szansę stać się twoim ulubionym, dzięki dostosowanemu filtrowaniu według praktycznie dowolnego aspektu, takiego jak nastrój, adaptacja, emocje, tło, zainteresowania - powiedział Mattijs de Valk, VP Content Acquisition w Opera. - Teraz przeglądanie ogromnej biblioteki filmów jest szybkie i łatwe - możesz znaleźć film, którego nie znasz, ale który jest wręcz dla ciebie stworzony. Co więcej Loomi oferuje wiele angażujących funkcji, takich jak możliwość dzielenia się reakcjami z innymi podczas oglądania - wszystko po to, aby wzbogacić wrażenia z oglądania filmów.

Loomi to usługa streamingowa obecnie dostępna w Polsce w wersji beta. Jest ona zintegrowana z przeglądarką Opera na komputery stacjonarne (Win, Mac, Linux). Dodatkowa wbudowana funkcjonalność pozwala widzom na przesyłanie treści na duży ekran telewizora czy rzutnika.

W najbliższej przyszłości Loomi zamierza rozszerzyć swoją działalność na kolejne rynki europejskie z dodatkowym wsparciem dla Smart TV i urządzeń mobilnych.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

179 zł Więcej...