reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Bulsatcom zagrożony bankructwem

dodano: 2021-12-10 20:16
autor: RO | źródło: capital.bg/broadbandtvnews.com

Bulsatcom Walka o kontrolę nad Bulsatcom doprowadziła do zagrożenia upadłością największego dostawcy płatnej telewizji satelitarnej w kraju. Latem br. obecni akcjonariusze i wierzyciele ogłosili Spas Rusev jako preferowanego kupca z ofertą przekraczającą 120 mln euro. Jednak współzałożyciel firmy i mniejszościowy udziałowiec Plamen Genchev twierdzi, że jego opcja odzyskania kontroli została nielegalnie przeoczona i teraz próbuje przerwać transakcję, prowadząc sprawę arbitrażową w Londynie i upadłość w Sofii.

Bulsatcom
Bulsatcom


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Już wkrótce może nastąpić samo ogłoszenie upadłości. Jednak obecni właściciele i wierzyciele platformy DTH rozpoczęli nową procedurę pozyskiwania kapitału, co ma nastąpić w ciągu tygodnia. Grupa międzynarodowych inwestorów reprezentowana przez Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju, BlackRock, Blantyre Capital i Integral Venture Partners postanowili pokazać swoje zaufanie do zarządzania i sukcesu Bulsatcomu, dokapitalizowując spółkę, co powinno zneutralizować wszelkie teorie o niestabilność firmy. Ma to pomóc w szybkim orzeczeniu sądu o odrzuceniu wniosku o ogłoszenie upadłości.

Bulsatcom rozpoczął nadawanie w 2003 r. za pośrednictwem satelity Hellas Sat na pozycji 39°E. Był pierwszym operatorem standardu DVB-S w Bułgarii. Dzisiaj platforma szyfruje swoje transmisje w systemach BulCrypt, Conax i Nagra MA. W początkach swojej działalności korzystała z Irdeto 2 i Griffin.

Źródło: capital.bg  broadbandtvnews.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

189 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

25 zł Więcej...