reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Bulsatcom zagrożony bankructwem

dodano: 2021-12-10 20:16
autor: RO | źródło: capital.bg/broadbandtvnews.com

Bulsatcom Walka o kontrolę nad Bulsatcom doprowadziła do zagrożenia upadłością największego dostawcy płatnej telewizji satelitarnej w kraju. Latem br. obecni akcjonariusze i wierzyciele ogłosili Spas Rusev jako preferowanego kupca z ofertą przekraczającą 120 mln euro. Jednak współzałożyciel firmy i mniejszościowy udziałowiec Plamen Genchev twierdzi, że jego opcja odzyskania kontroli została nielegalnie przeoczona i teraz próbuje przerwać transakcję, prowadząc sprawę arbitrażową w Londynie i upadłość w Sofii.

Bulsatcom
Bulsatcom


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Już wkrótce może nastąpić samo ogłoszenie upadłości. Jednak obecni właściciele i wierzyciele platformy DTH rozpoczęli nową procedurę pozyskiwania kapitału, co ma nastąpić w ciągu tygodnia. Grupa międzynarodowych inwestorów reprezentowana przez Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju, BlackRock, Blantyre Capital i Integral Venture Partners postanowili pokazać swoje zaufanie do zarządzania i sukcesu Bulsatcomu, dokapitalizowując spółkę, co powinno zneutralizować wszelkie teorie o niestabilność firmy. Ma to pomóc w szybkim orzeczeniu sądu o odrzuceniu wniosku o ogłoszenie upadłości.

Bulsatcom rozpoczął nadawanie w 2003 r. za pośrednictwem satelity Hellas Sat na pozycji 39°E. Był pierwszym operatorem standardu DVB-S w Bułgarii. Dzisiaj platforma szyfruje swoje transmisje w systemach BulCrypt, Conax i Nagra MA. W początkach swojej działalności korzystała z Irdeto 2 i Griffin.

Źródło: capital.bg  broadbandtvnews.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 90mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 90mm

279 zł Więcej...

Antena szerokopasmowa MLog 6-69 HV dla MUX8 w pionie

Telewizyjna antena szerokopasmowa o strukturze logarytmicznej periodycznie dipolowej MLog 6-69...

49 zł Więcej...