reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Bulsatcom zagrożony bankructwem

dodano: 2021-12-10 20:16
autor: RO | źródło: capital.bg/broadbandtvnews.com

Bulsatcom Walka o kontrolę nad Bulsatcom doprowadziła do zagrożenia upadłością największego dostawcy płatnej telewizji satelitarnej w kraju. Latem br. obecni akcjonariusze i wierzyciele ogłosili Spas Rusev jako preferowanego kupca z ofertą przekraczającą 120 mln euro. Jednak współzałożyciel firmy i mniejszościowy udziałowiec Plamen Genchev twierdzi, że jego opcja odzyskania kontroli została nielegalnie przeoczona i teraz próbuje przerwać transakcję, prowadząc sprawę arbitrażową w Londynie i upadłość w Sofii.

Bulsatcom
Bulsatcom


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Już wkrótce może nastąpić samo ogłoszenie upadłości. Jednak obecni właściciele i wierzyciele platformy DTH rozpoczęli nową procedurę pozyskiwania kapitału, co ma nastąpić w ciągu tygodnia. Grupa międzynarodowych inwestorów reprezentowana przez Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju, BlackRock, Blantyre Capital i Integral Venture Partners postanowili pokazać swoje zaufanie do zarządzania i sukcesu Bulsatcomu, dokapitalizowując spółkę, co powinno zneutralizować wszelkie teorie o niestabilność firmy. Ma to pomóc w szybkim orzeczeniu sądu o odrzuceniu wniosku o ogłoszenie upadłości.

Bulsatcom rozpoczął nadawanie w 2003 r. za pośrednictwem satelity Hellas Sat na pozycji 39°E. Był pierwszym operatorem standardu DVB-S w Bułgarii. Dzisiaj platforma szyfruje swoje transmisje w systemach BulCrypt, Conax i Nagra MA. W początkach swojej działalności korzystała z Irdeto 2 i Griffin.

Źródło: capital.bg  broadbandtvnews.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Signal ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

799 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

329 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...