reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Bulsatcom zagrożony bankructwem

dodano: 2021-12-10 20:16
autor: RO | źródło: capital.bg/broadbandtvnews.com

Bulsatcom Walka o kontrolę nad Bulsatcom doprowadziła do zagrożenia upadłością największego dostawcy płatnej telewizji satelitarnej w kraju. Latem br. obecni akcjonariusze i wierzyciele ogłosili Spas Rusev jako preferowanego kupca z ofertą przekraczającą 120 mln euro. Jednak współzałożyciel firmy i mniejszościowy udziałowiec Plamen Genchev twierdzi, że jego opcja odzyskania kontroli została nielegalnie przeoczona i teraz próbuje przerwać transakcję, prowadząc sprawę arbitrażową w Londynie i upadłość w Sofii.

Bulsatcom
Bulsatcom


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Już wkrótce może nastąpić samo ogłoszenie upadłości. Jednak obecni właściciele i wierzyciele platformy DTH rozpoczęli nową procedurę pozyskiwania kapitału, co ma nastąpić w ciągu tygodnia. Grupa międzynarodowych inwestorów reprezentowana przez Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju, BlackRock, Blantyre Capital i Integral Venture Partners postanowili pokazać swoje zaufanie do zarządzania i sukcesu Bulsatcomu, dokapitalizowując spółkę, co powinno zneutralizować wszelkie teorie o niestabilność firmy. Ma to pomóc w szybkim orzeczeniu sądu o odrzuceniu wniosku o ogłoszenie upadłości.

Bulsatcom rozpoczął nadawanie w 2003 r. za pośrednictwem satelity Hellas Sat na pozycji 39°E. Był pierwszym operatorem standardu DVB-S w Bułgarii. Dzisiaj platforma szyfruje swoje transmisje w systemach BulCrypt, Conax i Nagra MA. W początkach swojej działalności korzystała z Irdeto 2 i Griffin.

Źródło: capital.bg  broadbandtvnews.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Opticum T-BOX DVB-T2 H.265 HEVC HbbTV

Najnowszy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 i obsługą HbbTV marki Opticum...

289 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

419 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...