reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kontrowersyjny RT auf Deutsch testuje przez satelitę

dodano: 2021-12-11 21:37
autor: RO | źródło: digitalfernsehen.de

RT (Russia Today) Wzbudzający wiele kontrowersji na obszarze niemieckojęzycznym, rosyjski nadawca informacyjny RT (Russia Today), już testuje swój kanał dla Niemiec za pośrednictwem satelity. Projekt o nazwie RT auf Deutsch nadal nie uzyskał europejskiej licencji na nadawanie. Tymczasem testy techniczne ruszyły FTA z należącego do rosyjskiego operatora RSCC satelity Expres-AM8 (14°W).

RT auf Deutsch (Russia Today)
RT auf Deutsch (Russia Today)


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Niemiecki portal Digitalfernsehen zauważa, że żaden niemieckojęzyczny odbiorca nie będzie przestawiał swojej anteny na pozycję 14°W dla jednego kanału w języku niemieckim, oczywiście z wyjątkiem satelitarnych DX-erów.

Emisja niemieckojęzycznego kanału jest planowana od dłuższego czasu - start zaplanowano najpóźniej na grudzień 2021 roku i wygląda na, że termin zostanie nawet dotrzymany. Jakiś czas temu nie powiodła się próba rejestracji niemieckiej spółki RT DE Productions GmbH w Luksemburgu. Tym krokiem RT chciało obejść niemieckie prawo, które nie zezwala na nadawanie stacjom telewizyjnym, należącym do zagranicznych rządów spoza UE.

Ze względu na odrzucone wnioski o koncesje, można zakładać, że najwięksi europejscy operatorzy satelitarni SES (Astra) i Eutelsat nie będą nadawali kanału RT auf Deutsch za pośrednictwem swoich systemów satelitarnych.

Chcąc zerknąć na trailer promocyjny RT auf Deutsch, należy ustawić antenę satelitarną o wielkości przynajmniej 80-90 cm na pozycję 14°W. Transmisja jest prowadzona w SD bez szyfrowania (FTA) w formie SCPC w standardzie DVB-S2.

Parametry techniczne:
Expres-AM8 (14°W)
tp. - (11,121 GHz, pol. H, SR: 3590, FEC: 3/4; DVB-S2 / 8PSK)

ID: RT auf Deutsch SD
PID V: 101 (MPEG-2 / SD)
PID A: 110 (deu)
PID PCR: 101
SID: 3
PID PMT: 100
Provider: SynterraMedia
Kodowanie: brak ( FTA )

 

Źródło: digitalfernsehen.de 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii FTA


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

349 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

369 zł Więcej...