reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

II wojna światowa w styczniu w Polsat Viasat History

dodano: 2021-12-12 23:55
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat History HD W styczniu 2022 roku kanał Polsat Viasat History poleca swoim widzom szczególnie taki programy jak „Wojenne fabryki” (sezon 3.), w ramach pasma „Czas na teorie spiskowe” taką produkcję jak „Tajemnice Trójkąta Bermudzkiego”, a w ramach cyklu „Tajemnice II wojny światowej” taki program jak „Ruch oporu w Mauthausen”.

Polsat Viasat History


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Styczeń 2022 roku w ofercie kanału Polsat Viasat History:

„Wojenne fabryki” 3 („War Factories” 3)
emisja: od poniedziałku do piątku (od 3 stycznia 2022 roku) o 22:05

W II wojnie światowej walczyli nie tylko generałowie i żołnierze na froncie, ale także naukowcy, inżynierowie i wynalazcy. Kluczem do zwycięstwa była umiejętność gromadzenia zasobów, konstruowania nowych maszyn i broni oraz ich szybkiej i efektywnej produkcji. Ta wojna została wygrana nie na polach bitwy, ale w fabrykach. Kanał Polsat Viasat History kontynuuje ich historię. W kolejnych odcinkach tej serii widzowie dowiedzą się więcej o holdingu Rolls-Royce i silniku Merlin, o Ferdynandzie Porsche i jego pancernych pojazdach, a także o Oplu i jego ciężarówce Blitz. Widzowie zobaczą współczesne i archiwalne materiały filmowe, eksperymenty i pokazy, grafiki i wywiady z ekspertami (więcej tutaj).

„Czas na teorie spiskowe”:
emisja: od poniedziałku do piątku (od 10 stycznia 2022 roku) o 21:00
Czy to, w co uczono nas wierzyć, jest prawdą? Czy wszystko opiera się na rzetelnych badaniach naukowych - czy może w grę wchodzą także cuda natury i zjawiska, których nie jesteśmy w stanie zrozumieć? Czy istnieją zbiegi okoliczności czy też wszystko jest częścią o wiele większej sieci spisków? Jak zapowiada nadawca, pomoże widzom odpowiedzieć na te pytania między innymi premiera programu „Tajemnice Trójkąta Bermudzkiego”. - Skupimy się także na innych tematach, zagłębiając się w historie największych spisków ostatniego stulecia - zapewnia nadawca.

„Czas na teorie spiskowe”:
„Tajemnice Trójkąta Bermudzkiego” („Secrets of the Bermuda Triangle”)
emisja: od poniedziałku do środy (od 10 stycznia 2022 roku) o 21:00

Program badający jedną z największych zagadek współczesnego świata - tajemnicę obszaru na Oceanie Atlantyckim znanego jako Trójkąt Bermudzki, gdzie bez śladu znikają statki i samoloty. W trzech odcinkach prezenterzy Rick Edwards i Ortis Deley zapraszają widzów na spotkania z ekspertami z obu stron Atlantyku, którzy próbują w naukowy sposób wyjaśnić najbardziej tajemnicze historie związane z Trójkątem Bermudzkim (więcej tutaj).

„Tajemnice II wojny światowej”:
emisja: od poniedziałku do piątku (od 17 stycznia 2022 roku) o 22:00 oraz w niedziele (od 23 stycznia 2022 roku) o 21:00
- Zapraszamy na wybór najbardziej sensacyjnych, niewiarygodnych i tajemniczych historii dotyczących tego światowego konfliktu. Dowiemy się, jak dziwne próby podejmowali Adolf Hitler i jego ludzie, aby zapewnić sobie przewagę w wojnie - od prób wskrzeszania wymarłych potworów i odkrywania legendarnych artefaktów religijnych po eksperymenty z siłami nadprzyrodzonymi i chęć stworzenia super broni, która zdziesiątkowałaby wrogów i dała im władzę nad światem - zachęca nadawca (więcej tutaj).

„Tajemnice II wojny światowej”:
„Ruch oporu w Mauthausen” („Resistance at Mauthausen”)
emisja: w czwartek, 27 stycznia 2022 roku o 22:00

Do obozu koncentracyjnego Mauthausen trafiło łącznie ponad 300 tysięcy ludzi, prawie połowa z nich nie przeżyła. W tym piekle garstka więźniów dokonała rzeczy niemożliwej - wykradła i przemyciła na zewnątrz 2 tysiące fotografii, aby w przyszłości mogły one posłużyć jako dowód przeciwko niemieckim zbrodniarzom. W 1944 roku można już było przewidzieć bliską klęskę III Rzeszy, a rozkazy z Berlina były jednoznaczne - nikt nie mógł wiedzieć, co naprawdę działo się w obozach koncentracyjnych i obozach zagłady. Od Warszawy po Pragę, od Hamburga po Wiedeń z dymem puszczono setki tysięcy raportów, protokołów i fotografii z obozowych urzędów. Ostatnich ocalałych mordowano - jednak Niemcom nie udało się całkowicie ukryć swoich zbrodni. Przez pięć lat w obozie koncentracyjnym Mauthausen garstka mężczyzn usiłowała zrobić coś więcej, niż tylko przeżyć. Wykradali dowody zbrodni wojennych, ukrywali je, a nawet szmuglowali poza obóz i poza zasięg Schutzstaffel (SS). Dzięki nim do dziś zachowało się 2000 fotografii z tego strasznego miejsca.
 
Kadr z programu „Wojenne fabryki”, foto: WAG TV
Kadr z programu „Wojenne fabryki”, foto: WAG TV


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 749 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

369 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

249 zł Więcej...