reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Nieobecni” - finał 1. sezonu w telewizji TVN

dodano: 2021-12-13 01:55
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVN Grupa Discovery/satkurier.pl

TVN Player „Nieobecni” W poniedziałek, 13 grudnia br. o godz. 21:30 w stacji TVN wyemitowane zostaną premierowo odcinki 9. i 10. sezonu 1. polskiego serialu „Nieobecni”, produkcji Player Original. Będzie to finał tej serii. Dotychczas produkcja ta była dostępna dla użytkowników serwisu VOD Player, gdzie na początku 2022 roku ma zadebiutować 2. seria (na razie nie wiadomo, kiedy pojawi się w telewizji TVN). W obsadzie znaleźli się Justyna Wasilewska, Izabela Kuna, Anna Dymna, Danuta Stenka, Aleksandra Justa, Edyta Torhan, Maria Kania, Piotr Głowacki, Zbigniew Stryj, Grzegorz Damięcki, Tomasz Włosok, Łukasz Garlicki, Mateusz Czułowski, Sebastian Jasnoch i Karol Bernecki. Serial emituje także kanał ITVN (TVN International).

TVN Player „Nieobecni”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Mila próbuje wrócić do dawnego życia

Co wydarzy się w dziewiątym odcinku pierwszego sezonu serialu „Nieobecni”? Mijają trzy miesiące. Mila (w tej roli Justyna Wasilewska) wraca do Warszawy i przygotowuje się do premiery swojego performance'u. Filip (Piotr Głowacki) dostaje nowe śledztwo. Sprawa Gajdów trafia na wokandę sądową. W Kasprowie dochodzi do tragedii.

Mijają trzy miesiące. W Warszawie Mila ciężko trenuje do zbliżającej się wielkimi krokami premiery jej najnowszego performance’u. Tymczasem w Kasprowie Paweł odwiedza Dorotę (Izabela Kuna). Żegna się z nią - wyjeżdża z miasteczka, gdzie stał się obiektem nienawiści mieszkańców. Sąd otwiera posiedzenie w sprawie Gajdy. Wkrótce ktoś demoluje salon fryzjerski Doroty i podpala dom Gajdów. Mila zabiera macochę i brata do siebie. W sądzie odbywa się pierwsza rozprawa - pierwsze zeznania. Która ze stron mówi prawdę? Jakub (Tomasz Włosok) traci intratny kontrakt. Wszystko wskazuje, że ma to związek z jego udziałem w procesie Gajdy. Czy mimo to piłkarz zdecyduje się być świadkiem? W sądzie w dniu zeznań Mili pojawia się Filip, żeby dodać dziewczynie otuchy. Z kolei pod gmachem czeka na nią Zofia (Anna Dymna). Ma żal do bratanicy, że odwróciła się od rodziny. Mila prosi Filipa o przysługę - dojrzała, żeby stawić czoła swoim demonom. Wieczorem konfrontuje się z Jakubem. Podczas rozmowy padają ostre słowa, które dają tancerce do myślenia. Dorota dostaje zawiadomienie z sądu.

Prawda wychodzi na jaw. Finał pierwszego sezonu

Co wydarzy się w dziesiątym odcinku pierwszego sezonu serialu „Nieobecni”? Media osaczają Milę. Dziewczyna konfrontuje się z gorzką prawdą. Filip próbuje dotrzeć do Jakuba. Dorota decyduje się na desperacki krok. Ostatnia rozprawa w sprawie Gajdów przyjmuje nieoczekiwany obrót.

Media z każdym dniem nagłaśniają sprawę Gajdów. Filip odwiedza Milę, żeby dodać jej otuchy. Po ostatniej nieudanej próbie dziewczyna postanawia wrócić do aresztu i stawić czoło prawdzie. Czy da radę ją unieść? Zachara usiłuje przekonać Jakuba do zmiany zdania - to od niego zależy dalsze życie Aleksandra (Mateusz Czułowski) i innych chłopców. Kiedy piłkarz odprawia go z kwitkiem, Filip decyduje się na kolejny krok, który może kosztować go karierę. Dorota jest załamana ciążącymi na niej zarzutami. Zaczyna się podejrzanie zachowywać, co wzbudza niepokój jej bliskich. Jakub znajduje w swoich rzeczach tajemniczą przesyłkę. Kilka dni później odbywa się ostatnia rozprawa Gajdów, która przyjmuje nieoczekiwany obrót. Jaki będzie jej finał? Czy po dramatycznych wydarzeniach w sądzie Mili i jej bliskim uda się odnaleźć spokój i szczęście? O tym widzowie przekonają się wkrótce.

O serialu

„Nieobecni” to autorski projekt stacji TVN. Scenariusz jest efektem współpracy Dany Łukasińskiej, Karoliny Szymczyk-Majchrzak i Adama Cioczka, nad którymi nadzór sprawowała Katarzyna Śliwińska-Kłosowicz. Za zdjęcia odpowiada Paweł Dyllus, za reżyserię - Bartosz Konopka. Producentem serialu jest Katarzyna Czarnecka. W obsadzie znaleźli się Justyna Wasilewska (jako Mila Gajda), Izabela Kuna (Dorota Gajda),  Anna Dymna (Zofia Gajda), Danuta Stenka (Elżbieta Zawada), Aleksandra Justa (Natalia Gajda), Edyta Torhan (Ilona Borkowska), Maria Kania (Iza Maciejczuk), Piotr Głowacki (Filip Zachara), Zbigniew Stryj (Marcin Gajda), Grzegorz Damięcki (Paweł Borkowski), Tomasz Włosok (Jakub Olechnowicz), Łukasz Garlicki (Miłosz Wielgucki), Mateusz Czułowski (Aleksander Sarnecki), Sebastian Jasnoch (Jacek Sierpień), Karol Bernecki (Tomasz Makar) i inni (więcej tutaj).

Player Original to produkcje własne Playera, realizowane specjalnie na zamówienie serwisu i dostępne w VOD w Polsce tylko w Playerze.
 
Justyna Wasilewska w serialu „Nieobecni”, foto: TVN Discovery
Justyna Wasilewska w serialu „Nieobecni”, foto: TVN Discovery


„Nieobecni” - sezon 1., emisja w poniedziałki o godz. 21:30 w TVN. Serial ten mogą również oglądać widzowie ITVN (TVN International); sezon 2. - premiera wkrótce w serwisie Player.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...