reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Prezes Agory w radzie nadzorczej WAN-IFRA

dodano: 2021-12-15 04:55
autor: Łukasz Knapik | źródło: Agora

World Association of News Publishers (WAN-IFRA) W grudniu 2021 roku Bartosz Hojka, prezes firmy Agora, dołączył do składu rady nadzorczej World Association of News Publishers (WAN-IFRA), jednego z największych na świecie stowarzyszeń medialnych. Jako reprezentant spółki w czasie 2-letniej kadencji w radzie będzie „wspierać organizację w realizacji jej najważniejszych obecnie projektów na rzecz wolności prasy i niezależności dziennikarskiej, zrównoważonego rozwoju mediów oraz wprowadzania dalszych innowacji w branży medialnej”.

World Association of News Publishers (WAN-IFRA)


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
World Association of News Publishers, czyli WAN-IFRA, to globalna organizacja non profit. Jej misją jest „ochrona praw dziennikarzy i wydawców na całym świecie, a także zapewnienie swoim członkom niezbędnej wiedzy i rozwiązań pozwalających im wprowadzać innowacje oraz prosperować w cyfrowym świecie”.

Stowarzyszenie WAN zostało założone w 1948 roku przez ocalałych z II wojny światowej przedstawicieli europejskiej prasy tajnej, którzy zawarli pakt na rzecz obrony wolności prasy na całym świecie. W lipcu 2009 roku połączyło się z IFRA (International Fragrance Association), organizacją zajmującą się badaniami i usługami dla branży wydawniczej, zmieniając nazwę na WAN-IFRA. Dziś zrzesza ponad 18 tys. tytułów prasowych z całego świata - ponad 3000 firm i instytucji z branży medialnej z ponad 120 krajów.

Bartosz Hojka, prezes Agory, został wybrany przez zgromadzenie ogólne do grona rady nadzorczej WAN-IFRA w grudniu 2021 roku. Dołączył do niej na dwuletnią kadencję.

Rada nadzorcza (Supervisory Board) WAN-IFRA składa się m.in. z przedstawicieli organizacji stowarzyszonych i firm medialnych. Decyduje o głównych kwestiach strategicznych dotyczących stowarzyszenia, m.in. wybiera jego zarząd, zatwierdza strategię i budżet. Jej celem jest pomoc w skoncentrowaniu się na działaniach, które najbardziej przyczyniają się do realizacji ogólnych celów WAN-IFRA. Członkowie rady nadzorczej wspierają i promują WAN-IFRA w ramach trzech filarów działań organizacji - są nimi: wolność prasy i niezależność dziennikarska, zrównoważony rozwój mediów oraz innowacje medialne. Zadaniem rady jest też pozyskiwanie funduszy oraz nowych członków, przekazywanie informacji z poszczególnych krajów i regionów, a także reprezentowanie interesów lokalnych wydawców.

Bartosz Hojka jest prezesem Agory od marca 2014 roku. Obecnie nadzoruje segmenty „Radio” i „Prasa”, zespół sprzedaży korporacyjnej oraz Dział Komunikacji Korporacyjnej i Dział Audytu Wewnętrznego. Jest członkiem rad nadzorczych Helios, AMS, Yieldbird i Goldenline. Wchodzi w skład rady głównej Konfederacji Lewiatan - jest w niej przedstawicielem Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
 
Bartosz Hojka w radzie nadzorczej World Association of News Publishers, foto: Michał Mutor
Bartosz Hojka w radzie nadzorczej World Association of News Publishers, foto: Michał Mutor


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Personalia


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 1-2/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2023

12 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

179 zł Więcej...