reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

UPC Polska współpracuje z Asta-Net

dodano: 2021-12-15 07:49
autor: Łukasz Knapik | źródło: Liberty Global

UPC Polska UPC Polska (Liberty Global, a wkrótce Groupe Iliad) poszerza zasięg swoich cyfrowych usług o kolejne lokalizacje w Polsce. Dzięki współpracy z operatorem Asta-Net (Grupa Asta) internet światłowodowy, telewizja 4K i usługi mobilne UPC Polska dotrą do kolejnych blisko 40 tys. gospodarstw domowych w województwach wielkopolskim i zachodniopomorskim. Rozwój zasięgu umożliwiają wybudowane przez Asta-Net sieci światłowodowe w ramach „Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa” („POPC”). Łącznie zasięg usług UPC Polska na sieciach „POPC” przekracza 0,5 miliona gospodarstw domowych.

Asta-Net


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Współpraca z Asta-Net pozwoli nam zapewnić najwyższej jakości cyfrowe usługi jeszcze szerszej grupie klientów, wyrównując tym samym szanse społeczne i biznesowe w kolejnych lokalizacjach w Polsce. Dostarczając najszybszy światłowodowy internet w Polsce, najlepszą rozrywkę w jakości 4K, usługi mobilne oraz nowoczesne telewizory i smartfony, oferujemy wszystko czego potrzebuje współczesna rodzina oraz biznes. Klienci doceniają najwyższą jakość i kompleksowość naszej oferty, dzięki czemu UPC jest najczęściej rekomendowanym operatorem na rynku

- mówi Jarosław Helman, ouf of footprint director, UPC Polska.


Operator Asta-Net intensywnie rozbudowuje sieć światłowodową na terenie północno-zachodniej części Polski. Spółka jako pierwsza w Polsce zrealizowała projekt w ramach drugiego konkursu „Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa”, umożliwiając dostęp do światłowodu w niemal 250 miejscowościach, podłączając do internetu ponad 17 tysięcy gospodarstw domowych. Wybudowana w tym projekcie sieć światłowodowa to niemal 800 kilometrów. Obecnie jest w trakcie realizacji projektu na terenie Pomorza, który swym zasięgiem obejmie kolejne 21 tysięcy gospodarstw domowych (więcej tutaj i tutaj).

- Dzięki inwestycjom unijnym byliśmy w stanie diametralnie zmienić model biznesowy, nastawiając się na współpracę z partnerami hurtowymi. Wierzymy, że partnerstwo z UPC w znaczący sposób wpłynie na wzrost saturacji bazy abonenckiej, przyczyniając się tym samym do zmniejszenia wykluczenia cyfrowego mieszkańców objętych zasięgiem nowoczesnej sieci światłowodowej Asta-Net

- mówi Łukasz Hetman, członek zarządu Asta-Net.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polskie kablówki


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Dreambox DM920 RC20 UHD Triple

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1 999 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

125 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

199 zł Więcej...