reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

AI od Facebooka radzi sobie z fake newsami o pandemii

dodano: 2021-12-15 23:06
autor: Jerzy Kruczek | źródło: FB

Meta fast learning AI sztuczna inteligencja Facebook 360px Nowa sztuczna inteligencja (AI) od Facebooka zupełnie dobrze ma sobie radzić z fałszywymi informacjami na temat szczepień przeciwko COVID-19. Facebook wprowadził nową technologię sztucznej inteligencji (AI), by automatycznie usuwać fake newsy o pandemii i szczepieniach. W ten sposób Facebook ma walczyć ze złośliwą zawartością.

Meta
Meta fast learning AI sztuczna inteligencja Facebook 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Firma Meta (Facebook) ogłosiła nową technologię sztucznej inteligencji.
Jego osobliwością jest to, że może szybko identyfikować złośliwą zawartość. Dlatego twórcy mają nadzieję, że sieć społecznościowa będzie bezpieczniejsza dla użytkowników. Nowy model Meta AI wykorzystuje uczenie kilku strzałów. Oznacza to, że model szkolenia jest wypełniony bardzo małą ilością danych szkoleniowych. Celem jest skrócenie czasu potrzebnego na wykrycie nowych rodzajów złośliwej zawartości z miesięcy do tygodni.

Oficjalne oświadczenie firmy Meta (Facebooka):

Złośliwe treści bardzo szybko ewoluują, a ludzie znajdują nowe sposoby na ominięcie naszych systemów. Sztuczna inteligencja jest niezwykle ważna, aby ewoluować wraz z nimi.


Zebranie i otagowanie tysięcy, jeśli nie milionów przykładów, wymaganych do przeszkolenia każdego indywidualnego systemu sztucznej inteligencji w celu wykrycia nowego rodzaju treści zajmuje zwykle kilka miesięcy.

Nowa technologia rozpoznaje ponad 100 języków i działa zarówno z obrazami, jak i tekstem. Fast Learning AI ma na celu uzupełnienie istniejących metod oceny i usuwania złośliwej zawartości.

System Meta AI Few-shot Learner został już przetestowany pod kątem wykrywania szkodliwych dezinformacji na temat szczepienia COVID-19.

Źródło: facebook.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Aplikacje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

189 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

199 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

129 zł Więcej...