reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Cyfrowe produkty pod choinkę w 2021

dodano: 2021-11-27 16:37 | aktualizacja: 2022-01-05 14:07
autor: Janusz Sulisz | źródło: satkurier.pl

prezenty święta Jak zwykle co roku ogromnym zainteresowaniem cieszą się porównania sprzętu tv-sat pod choinkę. Tym razem przygotowaliśmy wybór 5 produktów elektroniki użytkowej w poszczególnych kategoriach: odbiorniki 4K i odbiorniki DVB-T2/HEVC. Na pewno wiele z tych produktów tv-sat może cieszyć się takim samym zaufaniem w 2021 roku, jak to było w 2020 roku.

pani prezenty święta


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Odbiorniki i dekodery 4K

Przypomnijmy, że przez 2-3 ostatnie lata sugerowaliśmy pod choinkę m.in. takie odbiorniki 4K, jak: Vu+ DUO 4K SE, Vu+ UNO 4K SE, Octagon SF8008 4K, Dreambox Two Ultra HD BT i Vu+ Zero 4K. Te odbiorniki 4K Ultra HD nadal są na rynku i bez obaw śmiało możemy je polecać do zakupu na prezent świąteczny.

Bardzo dużym powodzeniem cieszą się odbiorniki Octagon SF8008 4K w wersji standardowej (Combo, Twin i Single), bo na rynku nie ma już wersji Mini, czy Gold. Jednak w tym roku pojawiają się 2 nowe odbiorniki 4K od słowackiej firmy AB-COM: PULSe 4K Twin oraz jego mniejszy brat - PULSe 4K Mini. Odbiornik PULSe 4K to odpowiednik znanego tunera AX 4K BOX HD61 od firmy AX Technology, ale warto przeczytać jego test, jaki przeprowadziliśmy w redakcji SAT Kuriera.

Natomiast odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S jest jedynym na polskim rynku odbiornikiem z certyfikowanym gniazdem CI+.

Dobrym pomysłem na prezent mogą być 2 dedykowane dekodery 4K od platformy Polsat Box. Mowa o produkowanych w Mielcu dekoderach Polsat Box 4K (większy z kieszenią na dysk) i Polsat Box 4K Lite (mniejszy bez opcji instalacji dysku).

Platforma CANAL+ nadal oferuje dobrej jakości dekoder dedykowany 4K UltraBox+. Teraz po zmianie oprogramowania i przejściu na system graphyne3 od ADB, tym bardziej jest to jeszcze lepszy dekoder 4K.
 
Kliknij, aby powiększyć

Odbiorniki DVB-T2/HEVC

Ponieważ zbliża się pora zmiany standardu emisji w NTC (naziemnej telewizji cyfrowej) z DVB-T/MPEG-4 (H.264) na DVB-T2/HEVC (H.265), to chyba najlepszym prezentem - takim na czasie - będzie tuner DVB-T2 z HEVC.

Dobrych i sprawdzonych odbiorników jest bardzo mało na polskim rynku. Praktycznie na rynku nie ma odbiorników DVB-T2 z HbbTV, choć w specyfikacji są takie wymagania odgórne. Zwracamy uwagę na tunery DVB-T2/HEVC od szczecińskiej firmy AX Technology, bo to ta firma będzie miała w przyszłym roku 5-6 różnych odbiorników tego typu. Na razie na rynku są odbiorniki Opticum AX Lion NS (polecamy test tego tunera w drukowanej wersji SAT Kuriera 11-12/2021) oraz Opticum Lion 5 Air.

Wkrótce na rynku pojawią się także odbiorniki Optibox nGen, Premium Box, Nytro Box NS Plus, a także odbiornik - nowość z właściwą obsługą HbbTV (są z tym ogromne kłopoty, bo większość tunerów zewnętrznych, także tych Combo i na Linuksie, nie radzi sobie z tym, co nadają polscy nadawcy w HbbTV).

Na pewno możemy polecić odbiornik od słowackiej firmy AB-COM o nazwie AB TereBox 2T HEVC. Opisywaliśmy go szczegółowo w jednym z wydań magazynu SAT Kurier - test jest tu.

Na pewno ciekawym, ale nie tanim urządzeniem będzie produkt niemieckiej firmy TechniSat. Mowa o odbiorniku TechniSat TerraBox T3.
 
Kliknij, aby powiększyć


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Poradniki


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

759 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 749 zł Więcej...