reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Finał „Eurowizji Junior 2021” w kanałach TVP

dodano: 2021-12-17 21:13
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP „Konkurs Piosenki Eurowizji Junior 2021” W niedzielę, 19 grudnia br. o godz. 16:00 w La Seine Musicale w Paryżu, stolicy Francji, odbędzie się 19. „Konkurs Piosenki Eurowizji Junior”. Polskę z piosenką „Somebody” reprezentować będzie Sara Egwu-James - będzie konkurować z przedstawicielami 18 europejskich państw. Widowisko to, którego organizatorem jest European Broadcasting Union (EBU/Europejska Unia Nadawców), transmitować będą kanały TVP1, TVP Polonia i TVP ABC. Dodajmy, iż od piątku, 17 grudnia br. można głosować na Sarę Egwu-James.

TVP „Konkurs Piosenki Eurowizji Junior 2021”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Jestem ogromnie podekscytowana i wprost nie mogę doczekać się występu. Mam nadzieję, że wy też

- mówiła Sara Egwu-James tuż przed wylotem do Paryża.


Pod nagraniem z pierwszej próby Sary Egwu-James posypały się pozytywne komentarze - co ważne, zarówno od fanów z Polski, jak i zza granicy. Występ Sary Egwu-James zebrał pozytywne recenzje fanów z całej Europy, a część z nich - jak donosi serwis eurowizja.org, wróży jej zwycięstwo.

Konrad Smuga, reżyser występu Polki, zdradza, że przygotowania trwały trzy miesiące, przy czym ostatni miesiąc był najbardziej intensywny.

- Z Sarą współpracuje się świetnie. Ona nie tylko znakomicie śpiewa, ale też niesamowicie czuje kamerę. Sara już jest gwiazdą

- podkreślił Konrad Smuga.

Polka w Paryżu zaśpiewa piosenkę „Somebody” - utwór napisany specjalnie dla niej na „Eurowizję Junior 2021” przez zespół autorów w składzie: Patryk Kumór, Tom Martin, Dominik Buczkowski-Wojtaszek oraz Jan Bielecki. Na Sarę Egwu-James i jej piosenkę będzie można głosować od piątku, 17 grudnia br. Tego dnia na stronie jesc.tv punktualnie o godzinie 20:00 ruszyło głosowanie online (przejdź na stronę). Każdy internauta będzie mógł oddać głosy na trzech wykonawców. Dozwolone jest głosowanie na reprezentanta własnego kraju, co oznacza, że Polacy będą mieli możliwość oddania głosów na Sarę Egwu-James. Pierwsza część głosowania online potrwa do niedzieli, 19 grudnia br. do godziny 16:00, czyli do momentu rozpoczęcia koncertu. Możliwość oddawania głosów zostanie ponownie uruchomiona na około 15 minut, po ostatnim występie konkursowym. Głosy jury i publiczności zostaną zsumowane.

Hasło tegorocznej „Eurowizji Junior” brzmi „Imagine” („Wyobraźnia”). Jest to nawiązanie do ubiegłorocznego zwycięskiego utworu „J'imagine” reprezentantki Francji, Valentiny, a także „zachęta do kreatywności i realizacji marzeń”.

Sara Egwu-James to muzyczne objawienie ostatnich miesięcy. Jest zwyciężczynią IV edycji programu „The Voice Kids” (więcej tutaj) oraz „Szansy na sukces. Eurowizja Junior 2021”. Ta ostatnia wygrana stała się dla Sary Egwu-James przepustką na „Eurowizję dla dzieci” w Paryżu, podczas której młoda wokalistka będzie reprezentowała Polskę (więcej tutaj). Sara Egwu-James pochodzi z muzykalnej rodziny, śpiewa od zawsze. Gry na pianinie uczy się od szóstego roku życia, a od czterech lat szlifuje umiejętności wokalne w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury. Jest laureatką wielu konkursów wokalnych. Poza śpiewaniem lubi poeksperymentować w kuchni. Ma trójkę młodszego rodzeństwa, mieszka w Ośnie Lubuskim (więcej tutaj).
 
Sara Egwu-James w programie „The Voice Kids”, foto: TVP
Sara Egwu-James w programie „The Voice Kids”, foto: TVP

„Konkurs Piosenki Eurowizji Junior 2021” - transmisja w niedzielę, 19 grudnia 2021 roku o godz. 16:00 w kanałach TVP1, TVP Polonia i TVP ABC.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

389 zł Więcej...