reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Rosyjska stacja RT DE wyłączona z 9°E

dodano: 2021-12-22 16:15
autor: Jerzy Kruczek | źródło: infosat.de

RT (Russia Today) Rosyjska stacja RT auf Deutsch została wyłączona z satelity Eutelsat 9B na pozycji 9°E. Podczas gdy rosyjski nadawca RT nadal może być odbierany na żywo z satelity Eutelsat 16A (16°E), francuski operator satelitarny Eutelsat musiał zaprzestać nadawania z satelity na pozycji 9°E. Według nadawcy, 22 grudnia za namową regulatora medialnego MABB, kanał RT auf Deutsch został wyłączony.

RT auf Deutsch (Russia Today)
RT auf Deutsch (Russia Today)


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Według nadawcy niemiecki organ regulacyjny MABB (Medienanstalt Berlin-Brandenburg) zmusił operatora satelitarnego Eutelsat do zaprzestania nadawania nowego, rosyjskiego, niemieckojęzycznego kanału RT DE za pośrednictwem satelity Eutelsat 9B. Przypomnijmy, że kanał wystartował 16 grudnia w postaci niezaszyfrowanej na satelicie Eutelsat 9B w HD.

Rosyjski nadawca twierdzi, że zawieszenie transmisji jest naruszeniem Europejskiej Konwencji o Telewizji Transgranicznej i aktem przekroczenia kompetencji:

- Niewłaściwe jest, aby MABB, jako niemiecki organ regulacyjny, przekraczał swoje kompetencje, ignorował Europejską Konwencję o Telewizji Transgranicznej, której sam podlega, oraz zmuszał operatora Eutelsat do wyłączenia RT DE wyłącznie na podstawie bezpodstawnego i fałszywego twierdzenia niemieckiego organu regulacyjnego dotyczące transmisji.


Finansowana przez Rosję sieć stacji RT planowała wystartować z RT auf Deutsch w grudniu 2021 r. i wystąpiła o europejską koncesję na nadawanie w Luksemburgu, która została odrzucona w sierpniu 2021 r. 

RT odnosi się do faktu, że organizacja non-profit TV Novosti otrzymała licencję na transmisję kablową i satelitarną dla RT DE w Serbii.
RT DE to ogólnoeuropejski kanał, który nie jest skierowany wyłącznie do Niemiec. Większość pracowników jest w Moskwie, a nie w Berlinie. RT opiera się na konwencji Rady Europy dotyczącej bezpłatnego nadawania transgranicznych programów telewizyjnych.

RT jest wielokrotnie krytykowana na Zachodzie jako narzędzie propagandy Kremla.
Centralny zarzut: Stacja RT rozpowszechnia teorie spiskowe i dezinformację w imieniu państwa rosyjskiego. RT ma w swoim portfolio kilka  obcojęzycznych kanałów, które są nadawane przez system satelitarny Astra 19,2° E , w tym RT News HD (angielski), RT HD Espanol i RT HD France. Wersja HD w języku arabskim jest dostępna na z satelity Eutelsat Hot Bird na 13°E.

16 grudnia stacja oficjalnie uruchomiła niemieckojęzyczną wersję RT auf Deutsch na egzotycznej dla Niemców pozycji orbitalnej 14°W na rosyjskim satelicie Express AM 8, którą można odbierać również za pomocą anteny satelitarnej 90 cm, ale nikt z tego satelity w Niemczech nie korzysta.

Niedługo później kanał RT DE pojawił się z satelity Eutelsat 16A (16°E) pod ukrytym identyfikatorem YSM-011.
Nawet jeśli MABB (Medienanstalt Berlin-Brandenburg) zdołał wyłączyć transmisję satelitarną na 9°E, to ten propagandowy kanał nadal będzie można odbierać za pośrednictwem innych satelitów 16°E i 14°W, a także przez Internet w Niemczech.

Parametry techniczne RT DE (wyłączono!):

Eutelsat 9B (9°E)
tp. E1 (11,727 GHz, pol. V, SR: 30000, FEC: 3/4; DVB-S2 / 8PSK)

ID: RT DE
PID V: 7101 (MPEG-4)
PID A: 7102 (deu)
PID PCR: 7101
SID: 861
PID PMT: 7100
Provider: iKO Media Group
Kodowanie: brak ( FTA )
 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wyłączenia


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Dreambox DM920 RC20 UHD Triple

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1 999 zł Więcej...

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

189 zł Więcej...

Konwerter Twin Fuba DEK 217 LTE

Markowy, podwójny konwerter Universal Twin Fuba o współczynniku szumów 0,1dB...

125 zł Więcej...