reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Sisi” w kanale Epic Drama

dodano: 2021-12-24 01:12
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Epic Drama „Sisi” W niedzielę, 26 grudnia br. o godz. 21:30 w kanale Epic Drama wyemitowany zostanie premierowo 1. odcinek austriacko-niemieckiego serialu „Sisi”. Jak zapowiada nadawca, będzie to polska premiera 6-odcinkowego, zrealizowanego z dużym rozmachem serialu przedstawiającego nowe i bardziej współczesne spojrzenie na życie młodej chłopczycy Sisi, która została cesarzową Imperium Habsburgów i stała się legendą. Wystąpią Dominique Devenport i Jannik Schümann.

Epic Drama „Sisi”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W rolę cesarzowej Elżbiety, której postać w latach 50. ubiegłego wieku uwieczniła niemiecko-francuska aktorka Romy Schneider, wcieli się początkująca szwajcarsko-amerykańska aktorka Dominique Devenport („Nocny pociąg do Lizbony”). Jak zapewnia nadawca, historia tej pewnej siebie władczyni od dawna fascynowała widzów, a teraz nadszedł czas, by podbić serca i umysły nowego pokolenia w nowoczesnej odsłonie jej biografii.

Pierwsza europejska super gwiazda, Sisi, to główna bohaterka fascynującej historii pełnej intryg i pożądania. Beztroska nastolatka zakochuje się po uszy we wpływowym i osławionym mężczyźnie, cesarzu Franciszku, w którego wciela się niemiecki aktor Jannik Schümann („Środek świata” i „Charité”). Nad ich relacją ciąży jednak piętno innej miłości, której nie było dane się spełnić. Sisi decyduje się podjąć wyzwanie. Z czasem staje się pewną siebie, nowoczesną kobietą, zdolną do podejmowania trudnych decyzji, radzenia sobie ze stratą, a w końcu do samodzielnego pełnienia roli cesarzowej.

Nazywana najpiękniejszą kobietą Europy, Sisi walczy o swoje ideały z surowym reżimem panującym na dworze. Natomiast Franciszek, miłość jej życia, jest mężczyzną, którego emocje i uczucia są tłumione przez fasadę surowego i brutalnego władcy Austro-Węgier.

- Kiedy myślę o Sisi, w wyobraźni widzę raczej posąg osnuty mitami i legendami, a nie prawdziwą osobę. Cieszę się, że mogę się w nią wcielić i pokazać ją jako człowieka z krwi i kości: młodą kobietę z wielkimi marzeniami i silnymi uczuciami, walczącą o własne wartości

- mówi Dominique Devenport o swojej roli w serialu „Sisi”.

- To, co jest dla mnie szczególnie ekscytujące i wymagające w roli Franciszka, to złożoność jego charakteru. Znalezienie równowagi pomiędzy pozbawionym emocji i ponurym władcą z jednej strony, a miłym i niewinnym mężczyzną z drugiej, to moje największe aktorskie wyzwanie

- tak Jannik Schümann komentuje swoją postać w serialu „Sisi”.


„Sisi” to współczesne spojrzenie na buntowniczą historię dorastającej cesarzowej Imperium Habsburgów, a także opowieść o młodych członkach rodziny królewskiej rozdartych pomiędzy osobistymi pragnieniami, a politycznymi ograniczeniami, pomiędzy władzą, a wrażliwością. Serial będzie emitowany codziennie od 26 do 31 grudnia br. o godzinie 21:30 tylko w kanale Epic Drama (więcej tutaj).
 
Dominique Devenport i Jannik Schümann w serialu „Sisi”, foto: Viasat World
Dominique Devenport i Jannik Schümann w serialu „Sisi”, foto: Viasat World


„Sisi” - emisja codziennie (od 26 grudnia 2021 roku) o godz. 21:30 w kanale Epic Drama.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

130 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

369 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...