reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Święta Bożego Narodzenia w RMF FM

dodano: 2021-12-24 01:54
autor: Łukasz Knapik | źródło: Bauer Media Group

RMF FM „POPlista”, „Wstawaj, szkoda świąt”, „Listy do ABCDE, byle nie do M”, „Byle do świąt”, „Świetny Mikołaj w RMF FM”, „Fakty RMF FM”, „Magiczny wieczór wigilijnych opowieści”, „Święta z przyjaciółmi”, „To właśnie święta w RMFonie”, „Szopka na Śpiulkolota” i „Przebój roku” to propozycje RMF FM (Bauer Media Group) na święta Bożego Narodzenia.

RMF FM


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W to Boże Narodzenie RMF FM zaprosi do wspólnego świętowania gwiazdy kultury i sztuki, pojawią się m.in. Michael Bublé i Ray Dalton, w Wigilię pierwszej gwiazdki wypatrywać będą reporterzy stacji dzieląc się barwnymi opowieściami, a na drugi dzień świąt Bożego Narodzenia dziennikarze i prezenterzy przygotowali satyryczną szopkę podsumowującą wydarzenia roku (więcej tutaj).

W czwartek, 23 grudnia br. w bożonarodzeniową atmosferę wprowadziła słuchaczy świąteczna sesja w „POPliście” Raya Daltona, amerykańskiego piosenkarza i autora tekstów, który dwukrotnie był wyróżniony nagrodą „MTV Video Music Awards” (więcej tutaj).

Przygotowania do uroczystej wieczerzy rozpoczną się w RMF FM w Wigilię (w piątek, 24 grudnia br.) od samego rana. W programie „Wstawaj, szkoda świąt” (więcej tutaj) pojawi się finał komedii romantycznej „Listy do ABCDE, byle nie do M”, czyli serialu radiowego o wielkiej miłości między ludźmi, tylko nieco przypominających naszych polityków (więcej tutaj i tutaj).

Po godzinie 10:00 wraz z Danielem Dykiem w programie pojawią się Grażyna i Janusz, czyli chyba ulubione małżeństwo Polaków. Słuchacze do godziny 14:00 będą mogli śledzić jak im idą prace nad wigilijnymi daniami i pakowanie prezentów.

Oprócz tego w programie „Byle do świąt” będzie mieć miejsce finał loterii „Świetny Mikołaj w RMF FM”, który w tym roku rozdawał nie tylko gotówkę i prezenty: telewizory, laptopy, smartfony czy konsole do gier, ale też samochody. W tym roku też loteria połączona jest z akcją charytatywną - wszyscy biorący udział w zabawie pomagają w zbieraniu pieniędzy na wyposażenie poradni psychiatrycznych dla dzieci i młodzieży w siedmiu miastach Polski. Fundusze RMF FM przeznaczy na zakup m.in. komputerów do rozwiązywania specjalistycznych testów, gier terapeutycznych i psychologicznych, interaktywnych tablic czy zabawek (więcej tutaj).

Po godzinie 14:00 pierwszej gwiazdki wypatrywać będą reporterzy RMF FM z różnych części Polski: Mateusz Chłystun, Maciej Pałahicki, Jakub Kaługa, Piotr Bułakowski i Marek Balawajder. Zazwyczaj ukryci za wydarzeniami, które relacjonują, w ten wieczór spotkają się przy wspólnym stole i pokażą się z zupełnie innej strony opowiadając najbarwniejsze historie ze swojej pracy.

A przez cały dzień „Fakty RMF FM” będą gościć w Nowej Białej w Małopolsce. 19 czerwca br., w ciągu kilku godzin pożar strawił 45 budynków mieszkalnych i gospodarczych. Pół roku po tych dramatycznych wydarzeniach część budynków udało się odbudować. Pierwsza do nowego domu wprowadziła się rodzina Moniki i Bernarda wraz z dwójką swoich dzieci i ich babcią, którzy ze starego domu nie zdążyli uratować niczego. Dziennikarze RMF FM odwiedzą właśnie ich w Wigilię. Porozmawiają o przygotowaniach do wieczerzy i pierwszych świętach Bożego Narodzenia w nowym domu (więcej tutaj).

O godzinie 17:00 RMF FM nada tradycyjnie 4-godzinny koncert kolęd, a po godzinie 21:00 Krzysztof Urbaniak zaprosi na „Magiczny wieczór wigilijnych opowieści”. O  historiach, które na zawsze zmieniły ich życie, opowiedzą m.in. Majka Jeżowska, Katarzyna Grochola, Katarzyna Staszko, Paweł Domagała i Krzysztof Wielicki (więcej tutaj).

Sobota, 25 grudnia br. w RMF FM upłynie pod hasłem „Święta z przyjaciółmi” - na antenie pojawią się opowieści m.in. Katarzyny Szczot „Kayah”, Michaela Bublé, Krzysztofa Antkowiaka czy Skaldów o ich świątecznych przebojach. A po godzinie 20:00 rozpocznie się świąteczna impreza „To właśnie święta w RMFonie” - słuchacze losować będą, z jakiej stacji tematycznej platformy rmfon.pl zostanie nadany kolejny utwór.

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia (w niedzielę, 26 grudnia 2021 roku), jak co roku, dziennikarze, reporterzy i prezenterzy rozgłośni w „Szopce na Śpiulkolota” wcielą się w postaci światów polityki i show-biznesu podsumowując z przymrużeniem oka wydarzenia ostatnich 12 miesięcy. Natomiast od po godzinie 20:00 Dariusz Maciborek zaprezentuje nominacje do „Przeboju roku” - plebiscytu, którego finał zostanie nadany w sobotę, 1 stycznia 2022 roku, w Nowy Rok.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radiowe propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

279 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

179 zł Więcej...