reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Święta Bożego Narodzenia w RMF FM

dodano: 2021-12-24 01:54
autor: Łukasz Knapik | źródło: Bauer Media Group

RMF FM „POPlista”, „Wstawaj, szkoda świąt”, „Listy do ABCDE, byle nie do M”, „Byle do świąt”, „Świetny Mikołaj w RMF FM”, „Fakty RMF FM”, „Magiczny wieczór wigilijnych opowieści”, „Święta z przyjaciółmi”, „To właśnie święta w RMFonie”, „Szopka na Śpiulkolota” i „Przebój roku” to propozycje RMF FM (Bauer Media Group) na święta Bożego Narodzenia.

RMF FM


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W to Boże Narodzenie RMF FM zaprosi do wspólnego świętowania gwiazdy kultury i sztuki, pojawią się m.in. Michael Bublé i Ray Dalton, w Wigilię pierwszej gwiazdki wypatrywać będą reporterzy stacji dzieląc się barwnymi opowieściami, a na drugi dzień świąt Bożego Narodzenia dziennikarze i prezenterzy przygotowali satyryczną szopkę podsumowującą wydarzenia roku (więcej tutaj).

W czwartek, 23 grudnia br. w bożonarodzeniową atmosferę wprowadziła słuchaczy świąteczna sesja w „POPliście” Raya Daltona, amerykańskiego piosenkarza i autora tekstów, który dwukrotnie był wyróżniony nagrodą „MTV Video Music Awards” (więcej tutaj).

Przygotowania do uroczystej wieczerzy rozpoczną się w RMF FM w Wigilię (w piątek, 24 grudnia br.) od samego rana. W programie „Wstawaj, szkoda świąt” (więcej tutaj) pojawi się finał komedii romantycznej „Listy do ABCDE, byle nie do M”, czyli serialu radiowego o wielkiej miłości między ludźmi, tylko nieco przypominających naszych polityków (więcej tutaj i tutaj).

Po godzinie 10:00 wraz z Danielem Dykiem w programie pojawią się Grażyna i Janusz, czyli chyba ulubione małżeństwo Polaków. Słuchacze do godziny 14:00 będą mogli śledzić jak im idą prace nad wigilijnymi daniami i pakowanie prezentów.

Oprócz tego w programie „Byle do świąt” będzie mieć miejsce finał loterii „Świetny Mikołaj w RMF FM”, który w tym roku rozdawał nie tylko gotówkę i prezenty: telewizory, laptopy, smartfony czy konsole do gier, ale też samochody. W tym roku też loteria połączona jest z akcją charytatywną - wszyscy biorący udział w zabawie pomagają w zbieraniu pieniędzy na wyposażenie poradni psychiatrycznych dla dzieci i młodzieży w siedmiu miastach Polski. Fundusze RMF FM przeznaczy na zakup m.in. komputerów do rozwiązywania specjalistycznych testów, gier terapeutycznych i psychologicznych, interaktywnych tablic czy zabawek (więcej tutaj).

Po godzinie 14:00 pierwszej gwiazdki wypatrywać będą reporterzy RMF FM z różnych części Polski: Mateusz Chłystun, Maciej Pałahicki, Jakub Kaługa, Piotr Bułakowski i Marek Balawajder. Zazwyczaj ukryci za wydarzeniami, które relacjonują, w ten wieczór spotkają się przy wspólnym stole i pokażą się z zupełnie innej strony opowiadając najbarwniejsze historie ze swojej pracy.

A przez cały dzień „Fakty RMF FM” będą gościć w Nowej Białej w Małopolsce. 19 czerwca br., w ciągu kilku godzin pożar strawił 45 budynków mieszkalnych i gospodarczych. Pół roku po tych dramatycznych wydarzeniach część budynków udało się odbudować. Pierwsza do nowego domu wprowadziła się rodzina Moniki i Bernarda wraz z dwójką swoich dzieci i ich babcią, którzy ze starego domu nie zdążyli uratować niczego. Dziennikarze RMF FM odwiedzą właśnie ich w Wigilię. Porozmawiają o przygotowaniach do wieczerzy i pierwszych świętach Bożego Narodzenia w nowym domu (więcej tutaj).

O godzinie 17:00 RMF FM nada tradycyjnie 4-godzinny koncert kolęd, a po godzinie 21:00 Krzysztof Urbaniak zaprosi na „Magiczny wieczór wigilijnych opowieści”. O  historiach, które na zawsze zmieniły ich życie, opowiedzą m.in. Majka Jeżowska, Katarzyna Grochola, Katarzyna Staszko, Paweł Domagała i Krzysztof Wielicki (więcej tutaj).

Sobota, 25 grudnia br. w RMF FM upłynie pod hasłem „Święta z przyjaciółmi” - na antenie pojawią się opowieści m.in. Katarzyny Szczot „Kayah”, Michaela Bublé, Krzysztofa Antkowiaka czy Skaldów o ich świątecznych przebojach. A po godzinie 20:00 rozpocznie się świąteczna impreza „To właśnie święta w RMFonie” - słuchacze losować będą, z jakiej stacji tematycznej platformy rmfon.pl zostanie nadany kolejny utwór.

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia (w niedzielę, 26 grudnia 2021 roku), jak co roku, dziennikarze, reporterzy i prezenterzy rozgłośni w „Szopce na Śpiulkolota” wcielą się w postaci światów polityki i show-biznesu podsumowując z przymrużeniem oka wydarzenia ostatnich 12 miesięcy. Natomiast od po godzinie 20:00 Dariusz Maciborek zaprezentuje nominacje do „Przeboju roku” - plebiscytu, którego finał zostanie nadany w sobotę, 1 stycznia 2022 roku, w Nowy Rok.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radiowe propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 90mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 90mm

279 zł Więcej...

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T/MPEG-4 HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

549 zł Więcej...