reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Wielkie zmiany w Digitürk w 2022

dodano: 2021-12-25 12:16
autor: RO | źródło: satkurier.pl/tavsiyeforumu.com/Serdal Erol

Digiturk Turecka platforma satelitarna Digitürk, należąca do katarskiej sieci beIN Media Group, przejdzie wielkie zmiany w 2022 roku, które obejmą wszystkich abonentów w Turcji. Na tureckich forach internetowych trwają dyskusje o migracji usług z satelity Eutelsat 7C (7°E) na system satelitarny Türksat 3A/4A (42°E). Operacja rozpocznie się w styczniu 2022 roku.

https://www.turksat.com.tr/sites/default/files/slider-bg/tkgs-slider_0.jpg
Turksat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wkrótce Digitürk zakończy umowę z operatorem Eutelsat Communications. Podczas przenosin na Türksat, większość kanałów Eutelsat 7C (7°E) nie będzie dostępna z tureckiej pozycji orbitalnej. Po styczniu 2022 roku brakujące kanały będą dodawane stopniowo.

Powodem nieprzedłużenia kontraktu może być to, że nie miał on szans w przetargu Digitürk. Krążą pogłoski, że kontrakt otrzymała turecka spółka Saran Holding.

Abonenci Digitürk korzystający z satelity Eutelsat 7C (7°E) zostaną bezpłatnie przeniesieni na Türksat 3A/4A (42°E). Ta migracja wyeliminuje obowiązek posiadania dwóch anten satelitarnych - jednej dla Digitürk, a drugiej dla bogatej oferty kilkuset kanałów FTA z pozycji 42°E.

Digitürk jest dominującym operatorem platformy satelitarnej DTH w Turcji. Jego właścicielem jest katarska grupa medialna BeIN Media Group, która nabyła turecką markę od Çukurova Holding (53%) i Providence Equity (46,7%) w 2016 roku. Platforma została założona w 1999 roku jako pierwsza w segmencie nadawania telewizji cyfrowej w Turcji. Od momentu swojego powstania nadal rozwija się jako wiodąca marka na rynku. Dzisiaj w Digitürk jest nadawanych ponad setka kanałów telewizyjnych, w tym autorskie stacje tematyczne, takie jak beIN HD, beIN Series Sci-Fi HD, beIN Series Comedy HD, beIN Movies Premiere HD, beIN Movies Stars HD, beIN Movies Action HD, beIN Box Office HD, beIN Sports HD, beIN Sports Max HD.

Kilka dni temu operator Digiturk uruchomił nową pojemność z satelity Türksat 3A (42°E) dla oferty międzynarodowej.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy na świecie


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

449 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...