reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wielkie zmiany w Digitürk w 2022

dodano: 2021-12-25 12:16
autor: RO | źródło: satkurier.pl/tavsiyeforumu.com/Serdal Erol

Digiturk Turecka platforma satelitarna Digitürk, należąca do katarskiej sieci beIN Media Group, przejdzie wielkie zmiany w 2022 roku, które obejmą wszystkich abonentów w Turcji. Na tureckich forach internetowych trwają dyskusje o migracji usług z satelity Eutelsat 7C (7°E) na system satelitarny Türksat 3A/4A (42°E). Operacja rozpocznie się w styczniu 2022 roku.

https://www.turksat.com.tr/sites/default/files/slider-bg/tkgs-slider_0.jpg
Turksat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wkrótce Digitürk zakończy umowę z operatorem Eutelsat Communications. Podczas przenosin na Türksat, większość kanałów Eutelsat 7C (7°E) nie będzie dostępna z tureckiej pozycji orbitalnej. Po styczniu 2022 roku brakujące kanały będą dodawane stopniowo.

Powodem nieprzedłużenia kontraktu może być to, że nie miał on szans w przetargu Digitürk. Krążą pogłoski, że kontrakt otrzymała turecka spółka Saran Holding.

Abonenci Digitürk korzystający z satelity Eutelsat 7C (7°E) zostaną bezpłatnie przeniesieni na Türksat 3A/4A (42°E). Ta migracja wyeliminuje obowiązek posiadania dwóch anten satelitarnych - jednej dla Digitürk, a drugiej dla bogatej oferty kilkuset kanałów FTA z pozycji 42°E.

Digitürk jest dominującym operatorem platformy satelitarnej DTH w Turcji. Jego właścicielem jest katarska grupa medialna BeIN Media Group, która nabyła turecką markę od Çukurova Holding (53%) i Providence Equity (46,7%) w 2016 roku. Platforma została założona w 1999 roku jako pierwsza w segmencie nadawania telewizji cyfrowej w Turcji. Od momentu swojego powstania nadal rozwija się jako wiodąca marka na rynku. Dzisiaj w Digitürk jest nadawanych ponad setka kanałów telewizyjnych, w tym autorskie stacje tematyczne, takie jak beIN HD, beIN Series Sci-Fi HD, beIN Series Comedy HD, beIN Movies Premiere HD, beIN Movies Stars HD, beIN Movies Action HD, beIN Box Office HD, beIN Sports HD, beIN Sports Max HD.

Kilka dni temu operator Digiturk uruchomił nową pojemność z satelity Türksat 3A (42°E) dla oferty międzynarodowej.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

25 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

549 zł Więcej...