reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

RMF FM i jedyni polscy dziennikarze na Białorusi

dodano: 2021-12-27 02:55
autor: Łukasz Knapik | źródło: Bauer Media Group

RMF FM Reporterzy RMF FM (Bauer Media Group) Krzysztof Zasada i Mateusz Chłystun jako jedyni polscy dziennikarze relacjonują wydarzenia związane z kryzysem migracyjnym na wschodniej granicy Polski z terytorium Białorusi. Ich relacje pojawiają się w programie „Fakty RMF FM”, w internetowym Radiu RMF24.pl, w serwisie rmf24.pl oraz w mediach społecznościowych rozgłośni.

RMF FM


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Krzysztof Zasada i Mateusz Chłystun przyjechali do Grodna, skąd opisywali życie codziennie w tym mieście, atmosferę, jaka w nim panuje, rozmawiali z polskimi dyplomatami i Polakami mieszkającymi w Białorusi. Teraz udali się na pogranicze i stamtąd przesyłają swoje relacje. Opisują, jak z tamtej perspektywy wygląda sytuacja związana z kryzysem migracyjnym, odwiedzili m.in. obóz migrantów w Bruzgach. Rozmawiali z cudzoziemcami, którzy próbowali nielegalnie dostać się do Polski, a także przedstawicielami miejscowych władz.

Relacje reporterów pojawiają się przez cały dzień w „Faktach RMF FM” nadawanych co godzinę, a rano i popołudniu - co pół godziny (więcej tutaj). Ich raporty można również znaleźć w internetowym informacyjno-muzycznym Radiu RMF24.pl oraz w serwisie informacyjnym rmf24.pl, gdzie pojawiają się też materiały wideo i zdjęcia.

W ostatnich tygodniach dziennikarze RMF FM wielokrotnie wyjeżdżali w rejon polsko-białoruskiego pogranicza (poza strefę stanu wyjątkowego) i opisywali wydarzenia z północno-wschodniej Polski. Reporterzy rozgłośni rozmawiali z przedstawicielami służb, organizacji pozarządowych, wolontariuszami i mieszkańcami terenów przygranicznych.

Krzysztof Zasada jako dziennikarz pracuje od 1998 roku, od 2004 roku jest związany z RMF FM, obecnie jako reporter w oddziale warszawskim. Specjalizuje się w tematyce służb mundurowych i specjalnych, wojskowej oraz międzynarodowej ze szczególnym uwzględnieniem tematyki wschodniej.

Mateusz Chłystun w zawodzie pracuje od 2007 roku, w RMF FM - od 2018 roku jako poznański reporter; jako specjalny wysłannik stacji relacjonował m.in. wprowadzenie stanu wojennego w Ukrainie i wybory prezydenckie w tym kraju.

„Fakty RMF FM” - emisja codziennie w RMF FM i RMF24.pl.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radiowe propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

279 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 249 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...