reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Canal+ Film z koncesją KRRiT na kolejne 10 lat

dodano: 2021-12-27 09:39 | aktualizacja: 2021-12-27 13:54
autor: Łukasz Knapik | źródło: satkurier.pl

Canal+ Film We wtorek, 7 grudnia br. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) postanowiła udzielić spółce Canal+ Polska, której udziałowcami są Groupe Canal+, TVN Media (Discovery) i Liberty Global Venture Holding B.V., koncesji na kolejny okres udzielonej na rozpowszechnianie w sposób rozsiewczy satelitarny programu telewizyjnego pod nazwą Canal+ Film (wcześniej Canal+ Żółty/Canal+ Polska Żółty). Dostęp do stacji mają abonenci platform Canal+ i Orange TV oraz sieci kablowych i IPTV.

Canal+ Film


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wnioskiem z dnia 8 września 2021 roku spółka Canal+ Polska wystąpiła do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o udzielenie koncesji na kolejny okres dla stacji Canal+ Film. 7 grudnia 2021 roku decyzja została wydana na podstawie uchwały Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z dnia 21 października 2021 roku. Koncesja obowiązuje od dnia 10 października 2022 roku i wygasa z dniem 9 października 2032 roku. Program będzie: rozpowszechniany codziennie, nie mniej niż 6 godzin na dobę, i będzie miał charakter wyspecjalizowany - filmowy, realizowany poprzez obligatoryjny udział w programie filmów fabularnych (pełnometrażowe filmy kinowe i telewizyjne, serie i seriale), który wyniesie nie mniej niż 70 proc. tygodniowego czasu nadawania programu w godzinach 6:00-23:00, zapewniał głuchoniemym możliwość odbioru pełnometrażowych filmów fabularnych za pomocą napisów tekstowych; zawierał dialogi w filmach animowanych dla dzieci nadawane z polskim dubbingiem (więcej tutaj).

Stacja rozpoczęła nadawanie w 1998 roku jako Canal+ Polska Żółty, a od 2004 roku jako Canal+ Film. W 2002 roku nadawca otrzymał od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji koncesję dla kanału Canal+ Polska Żółty, a w 2011 roku regulator rynku wyraził zgodę na zmianę w tej koncesji nazwy stacji na Canal+ Film. Obecna koncesja obowiązuje od dnia 10 października 2012 roku i wygasa z dniem 9 października 2022 roku. W 2007 roku uruchomiono wersję tego kanału w wysokiej rozdzielczości - Canal+ Film HD (więcej tutaj). Wersje SD i HD stacji mają identyczne ramówki.

Dostęp do stacji mają obecnie abonenci należącej do nadawcy platformy Canal+, a także użytkownicy Orange TV (więcej tutaj) oraz sieci kablowych i IPTV. W ramówce widzowie znajdą filmy fabularne oraz produkcje dokumentalne poświęcone kinematografii.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Twin Fuba DEK 217 LTE

Markowy, podwójny konwerter Universal Twin Fuba o współczynniku szumów 0,1dB...

125 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Signal T2-Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Signal dla Naziemnej Telewizji...

149 zł Więcej...