reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Europa i Alaska w styczniu w National Geographic

dodano: 2021-12-29 05:39
autor: Łukasz Knapik | źródło: The Walt Disney Company

National Geographic W styczniu 2022 roku kanał National Geographic poleca swoim widzom szczególnie takie programy jak „Niszczycielskie żywioły” (sezon 6.), „Zapomniane dyktatury w Europie”, „Alaska: Następne pokolenie”, „Dinozaury z Alaski”, „Lata 80. - hity dekady”, „Arsenał szpiega” i „Eksplozja w zakładach AZF”.

„Bomby balonowe i wypadki z bronią jądrową” National Geographic


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, dziwne, groteskowe i zaskakujące - takie będą premierowe serie w kanale National Geographic w styczniu 2022 roku. „Arsenał szpiega” ukaże najbardziej niewiarygodne gadżety i techniki, wykorzystywane przez agentów specjalnych. Jeśli poprzednie miesiące sprawiły, że przecieraliśmy oczy ze zdziwienia, to nadchodzące tygodnie z pewnością wprawią w osłupienie najbardziej zatwardziałych sceptyków. Nowy rok w kanale National Geographic rozpocznie się premierą wyjątkowego serialu pod tytułem „Arsenał szpiega” (premiera w piątek, 21 stycznia 2022 roku o godzinie 22:00 w kanale National Geographic), który odkryje przed widzami od dawna skrywane sekrety i tajemnice najskuteczniejszych agentów wywiadu. Widzowie dowiedzą się również jak nowe technologie przyczyniły się do rozwoju broni i podniesienia poprzeczki w grze, w której celem jest zdobycie tajnych informacji, wartych miliony. Czy gadżety rodem z filmów o Jamesie Bondzie nadal istnieją tylko w wyobraźniach filmowców? Ten program to prawdziwa bomba.

Matkę Naturę trudno okiełznać, o czym przekonali się bohaterowie mrożącej krew w żyłach serii „Niszczycielskie żywioły” (premiery w środy, od 5 stycznia 2022 roku od godziny 22:00 w kanale National Geographic). Jak uczniom szkoły podstawowej udało się przetrwać w epicentrum wielkiego huraganu, a jak należy zareagować, gdy do życia budzi się uśpiony od setek lat wulkan?

Czym jeszcze National Geographic ​zaskoczy widzów? W programie „Lata 80. - hity dekady” (premiery w niedziele, od 16 stycznia 2022 roku o godzinie 12:00 w kanale National Geographic) wspólnie z ikoną tamtych czasów, Robem Lowe, widzowie wyliczać będą dziesięć kultowych przedmiotów, które sprawiły, że prawie 40 lat temu mieliśmy ciarki ekscytacji na ich widok.

Fani historii II wojny światowej również mogą liczyć na zastrzyk nowych, nieznanych faktów. W programie „Zapomniane dyktatury w Europie” (premiery w piątki, od 7 stycznia 2022 roku od godziny 22:00 w kanale National Geographic) widzowie poznają m.in. postać Antónia de Oliveiry Salazara, którego rządy w Portugalii były najdłuższą prawicową dyktaturą w dwudziestowiecznej historii Europy. W programie „Dinozaury z Alaski” jego twórcy odpowiedzą na pytanie: „Czy na Alasce żyły kiedyś dinozaury?” (emisja w niedzielę, 23 stycznia 2022 roku o godzinie 15:00 w kanale National Geographic). Ponadto pojawi się program „Alaska: Następne pokolenie” (emisja we wtorki, od 11 stycznia 2022 roku o godzinie 21:00 w kanale National Geographic).

Styczeń 2022 roku w ofercie kanału National Geographic:

„Niszczycielskie żywioły” 6 („Weather Gone Viral” 6)
emisja: w środy (od 5 stycznia 2022 roku) o 22:00

Jak zapewnia nadawca, oto najbardziej zdumiewające i budzące grozę zjawiska pogodowe, jakie udało się zarejestrować kamerą. Mrożące krew w żyłach ujęcia przeplatane są opowieściami ludzi, którzy przetrwali starcie z nieobliczalnym żywiołem. W programie pojawią się także relacje telewizyjnych reporterów, którzy za wszelką cenę starają się być tam, gdzie natura pokazuje swoją niszczycielską siłę. Czasem śmiałkowie odczuwają jej gniew na własnej skórze. W nadchodzącej serii widzowie zobaczą m.in. starcie z budzącym się ze snu wulkanem oraz ewakuację szkoły podstawowej, która stała się epicentrum szalejącego huraganu (więcej tutaj).

„Zapomniane dyktatury w Europie” (​​​​​​​„Europe’s Forgotten Dictatorships”)
emisja: w piątki (od 7 stycznia 2022 roku) o 22:00

Z kart historii znamy wielu żądnych władzy dyktatorów takich, jak Adolf Hitler czy Benito Mussolini. Niektórzy z nich zapisali się wyraźnie w naszej pamięci, lecz o innych świat już zapomniał. Program „Zapomniane dyktatury w Europie” przywołuje dwie niesławne postaci, których skrajne poglądy i bezkompromisowe rządy miały wpływ na losy Europy. Widzowie poznają główne wydarzenia, które w roku 1967 doprowadziły do władzy juntę czarnych pułkowników w Grecji oraz rządy Antónia de Oliveiry Salazara w Portugalii, które były najdłuższą prawicową dyktaturą w dwudziestowiecznej historii starego kontynentu.

​​​​​​​„Alaska: Następne pokolenie” (​​​​​​​„Alaska: The New Pioneers”)
emisja: we wtorki (od 11 stycznia 2022 roku) o 21:00

Kolejna generacja poszukiwaczy wolności, ludzi zmęczonych wielkomiejskim zgiełkiem i ciągłym wyścigiem szczurów, wyrusza w dzikie zakątki Alaski, by rozpocząć tam nowe życie na własnych zasadach. Wybierając niezależność, muszą zmierzyć się z problemami życia w tamtejszych surowych, arktycznych warunkach. Niestety czas nie jest ich sprzymierzeńcem - muszą porządnie przygotować się do zbliżającej się​ zimy, zanim nadchodzące miesiące wystawą na próbę ich umiejętności przetrwania. W nowej serii Rowlandowie budują saunę, która ma pomóc rodzinie zachować zdrowie i odporność w czasie pandemii. Tymczasem Michael Manzo trenuje psy zaprzęgowe i buduje skrytkę na mięso, aby powstrzymać okoliczne drapieżniki z dala od swoich zapasów.

„Lata 80. - hity dekady” (​​​​​​​„The 80’s Top 10”)
emisja: w niedziele (od 16 stycznia 2022 roku) o 12:00

W tym programie aktor Rob Lowe, hollywoodzka ikona lat 80. ubiegłego wieku, powraca do pamiętnych aspektów amerykańskiej popkultury tamtych czasów. Rob Lowe zaprasza widzów do wspólnej podróży w czasie, przypominając dziesięć najlepszych zabawek, reklam, gadżetów, fast foodów i napojów oraz trendów w modzie ówczesnej dekady. Co znajdzie się na pierwszym miejscu listy? Powstające wtedy kanał MTV i komputer Macintosh od Apple? A może przygody Misia Ruxpina i kultowy model tenisówek marki Vans? Jak zapewnia nadawca, dzięki programowi „Lata 80. - hity dekady” na nowo odżyją obrazy, dźwięki i smaki znane z tej wpływowej epoki (więcej tutaj).

„Arsenał szpiega” (​​​​​​​„Spycraft”)
emisja: w piątki (od 21 stycznia 2022 roku) o 22:00

Szpiegostwo to nie tylko sztuka pozyskiwania tajnych informacji, ale również gra, której ceną bywa ludzkie życie. Co więc zagwarantuje udaną misję? - Twórcy programu „Arsenał szpiega” przybliżają nieznane techniki, metody i technologie, stosowane w sztuce wywiadu od lat. To bezprecedensowe spojrzenie na najnowocześniejsze gadżety, ich twórców oraz największe akcje szpiegowskie, których bieg zmieniły. Zobacz, jak udoskonalano je przez lata oraz jak agenci specjalni wykorzystują je do rozwiązywania zagadek współczesności i tych sprzed wielu lat - zachęca nadawca.

​​​​​​​„Dinozaury z Alaski” (​​​​​​​„Hunting Alaskan Dinosaurs”)
emisja: w niedzielę, 23 stycznia 2022 roku o 15:00

Rozpościerająca się tuż za kołem podbiegunowym Północna Alaska to niegościnne rejony, w których królują niedźwiedzie polarne, a temperatura spada 35 stopni Celsjusza poniżej zera. To właśnie na jej lodowych pustkowiach pojawia się grupa paleontologów z bardzo ambitnym planem. Są przekonani, że wpadli na trop niezwykłego i przełomowego znaleziska, które zamierzają dogłębnie zbadać. Czy dowiodą, że na Alasce żyły kiedyś dinozaury?

„Eksplozja w zakładach AZF” (​​​​​​​„AZF: Fench Factory Explosion”)
emisja: w czwartek, 27 stycznia 2022 roku o 22:00

Oto historia chyba największej katastrofy przemysłowej Francji od czasów II wojny światowej. Gdy 21 września 2001 roku dochodzi do gigantycznego wybuchu w magazynie fabryki AZF (AZote Fertilisant) w Tuluzie, ginie 31 osób, a tysiące przebywających w pobliżu pracowników zostaje ciężko rannych. 20 lat później powstał film dokumentalny, którego twórcy wykorzystali niewidziany dotąd materiał filmowy z miejsca tragedii. Co doprowadziło do eksplozji prawie 300 ton wysoce wybuchowej saletry? Jak zapowiada nadawca, „Eksplozja w zakładach AZF” odtwarza wydarzenia minuta po minucie, tłumacząc przyczyny i ujawniając skutki dramatycznej historii.
 
Kadr z programu „Niszczycielskie żywioły”, foto: The Walt Disney Company
Kadr z programu „Niszczycielskie żywioły”, foto: The Walt Disney Company
Calvin Klein i Brooke Shields (w środku) w programie „Lata 80. - hity dekady”, foto: MediaPunch Inc./Alamy Stock Photo
Calvin Klein i Brooke Shields (w środku) w programie „Lata 80. - hity dekady”, foto: MediaPunch Inc./Alamy Stock Photo


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 599 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...