reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Canal+ nadal oczekuje zgody na nabycie udziałów w SPI International

dodano: 2021-12-30 13:53
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Kino Polska TV/satkurier.pl

SPI International Zamknięcie transakcji nabycia przez CANAL+ 70 proc. akcji w SPI International, nie nastąpi - jak oczekiwano - do 31 grudnia 2021 roku, poinformowała spółka Kino Polska TV, w której większościowym udziałowcem jest właśnie SPI. Powodem jest brak decyzji po stronie węgierskiego regulatora medialnego Gazdasági Versenyhivatal. Tymczasem zgoda została już wydana przez polski UOKiK.

CANAL+


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Zgodnie z najlepszą wiedzą zarządu, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wyraził już zgodę na dokonanie koncentracji w ramach transakcji. Jednakże zamknięcie transakcji uzależnione jest także od uzyskania decyzji wydanej przez węgierski organ ochrony konkurencji (Gazdasági Versenyhivatal), która to decyzja nie została jeszcze wydana - informuje Kino Polska TV w raporcie z 30 grudnia br.

Spółka dodała, że informację o zamknięciu transakcji przekaże niezwłocznie po jej otrzymaniu.

Przypomnijmy, że we wrześniu br. CANAL+ Luxembourg s.à.r.l. podpisał z Cooperatieve SPI International U.A. umowę nabycia 70 proc. akcji w spółce SPI International B.V. Po sfinalizowaniu transakcji, CANAL+ przejmie większościowy pakiet w SPI International, większościowym udziałowcu Kino Polska TV (65,15 proc.). Jej realizacja podlega jednak zatwierdzeniu m.in. przez polski UOKiK i węgierski GVH. Zgoda UOKiK już jest, natomiast nadal brak zielonego światła ze strony GVH.

Transakcja ma pozwolić CANAL+ na poszerzenie strategii inwestowania w content i wzmacniania oferty na różnych rynkach, która jest realizowana dzięki wsparciu Studiocanal, Kino Świat, a w przyszłości również SPI International.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

249 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

759 zł Więcej...