reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Endeavour: Sprawy młodego Morsa” 8 w Epic Drama

dodano: 2022-01-02 03:44
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Epic Drama „Endeavour: Sprawy młodego Morsa” W poniedziałek, 3 stycznia br. o godz. 21:30 w kanale Epic Drama wyemitowany zostanie premierowo 1. odcinek 8. sezonu brytyjskiego serialu „Endeavour: Sprawy młodego Morsa” („Endeavour”). W nowym sezonie serialu relacje Endeavoura i Thursdaya pogarszają się, gdy okazuje się, że Endeavour przegapił ważną wskazówkę z powodu swoich osobistych problemów. Życie bohaterów nadal się komplikuje. Poniżej nadawca prezentuje kilka ciekawostek zebranych specjalnie dla fanów tej produkcji.

Epic Drama „Endeavour: Sprawy młodego Morsa”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Endeavour: Sprawy młodego Morsa” - ciekawostki na temat serialu:

1. Serial „Endeavour: Sprawy młodego Morsa”, na który składa się póki co osiem sezonów, na początku był samodzielnym filmem telewizyjnym wyprodukowanym w hołdzie inspektorowi Morse'owi. Był emitowany od 1987 do 1993 roku. Film odniósł tak duży sukces - osiem milionów widzów w samej Wielkiej Brytanii - że zespół stojący za produkcją postanowił przekształcić go w serial, który od tego czasu zyskuje coraz więcej fanów na całym świecie.

2. Twórca serii, zmarły Colin Dexter, pojawił się kilka razy w różnych odcinkach. Niestety, od czwartego sezonu jego pogarszający się stan zdrowia nie pozwalał mu już pojawiać się osobiście, więc ekipa zadbała o to, by przemycić go do serialu za pomocą sprytnie umieszczonych zdjęć i wycinków z gazet.

3. W serialu w roli tytułowej występuje Shaun Evans. Odmawia on jednak podpisania kontraktu na kilka sezonów naraz - zawsze tylko na kolejny. Shaun Evans stwierdził, że gdyby w swoim pierwszym serialu, miał świadomość, że seria może skończyć się w każdej chwili, byłby dużo bardziej kreatywny.

4. Roger Allam, który gra partnera Morse'a, Thursday’a, lubi swoją postać za to, że pomimo doświadczeń związanych z przeżyciem II wojny światowej, trzeźwo patrzy na życie i jest dobrym człowiekiem. Co więcej, zyskał też dzięki temu pewnego rodzaju moralny kompas, co jest jednym z jego znaków rozpoznawczych.

5. Shaun Evans przyznał, że nigdy nie obejrzał ani jednego odcinka „Inspektora Morse'a” (serialu powstałego przed „Endevour”), ponieważ nie chciał, aby wersja głównego bohatera wykreowana przez Johna Thrawna w jakikolwiek sposób wpłynęła na jego wizję tej postaci. Zamiast tego, postanowił zaczerpnąć inspiracji z książek (więcej tutaj).
 
Dakota Blue Richards w serialu „Endeavour: Sprawy młodego Morsa”, foto: Jonathan Ford/ITV Plc Picture Desk
Dakota Blue Richards w serialu „Endeavour: Sprawy młodego Morsa”, foto: Jonathan Ford/ITV Plc Picture Desk
Katharine Bubbear w serialu „Endeavour: Sprawy młodego Morsa”, foto: Jonathan Ford/Mammoth Screen Ltd/ITV Picture Desk
Katharine Bubbear w serialu „Endeavour: Sprawy młodego Morsa”, foto: Jonathan Ford/Mammoth Screen Ltd/ITV Picture Desk
Shaun Evans oraz autobus AEC Regent III w serialu „Endeavour: Sprawy młodego Morsa”, foto: Patrick Redmond/Mammoth Screen Ltd/ITV
Shaun Evans oraz autobus AEC Regent III w serialu „Endeavour: Sprawy młodego Morsa”, foto: Patrick Redmond/Mammoth Screen Ltd/ITV


„Endeavour: Sprawy młodego Morsa” - sezon 8., emisja w poniedziałki (od 3 stycznia 2022 roku) o godz. 21:30 w kanale Epic Drama.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

539 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

799 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 749 zł Więcej...