reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Deutsche Welle przed sankcjami?

dodano: 2022-01-02 13:30 | aktualizacja: 2022-01-02 14:09
autor: RO | źródło: digitalfernsehen.de

DW i RT (Deutsche Welle i Russia Today) Ambasador Rosji w Berlinie Siergiej Neczajew zapowiedział reakcję na restrykcje wobec rosyjskiego nadawcy państwowego RT w Niemczech. W rozmowie z niemiecką agencją prasową dał jasno do zrozumienia, że może to wpłynąć na niemieckich dziennikarzy w Rosji. - Na pewno będzie reakcja ze strony rosyjskiej - powiedział Neczajew zapytany o możliwe konsekwencje dla niemieckich mediów w Rosji.

RT Deutsch


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- W Rosji jest tak wielu niemieckich dziennikarzy. Wszyscy czują się komfortowo na rosyjskim rynku medialnym. I tak naprawdę nie chcemy konfliktu. Chcemy po prostu, aby nasza stacja w Niemczech miała te same prawa i możliwości, i mogła spokojnie pracować - kontynuował Neczajew.

Deutsche Welle przed sankcjami?
Rosyjski ambasador w Niemczech nie odniósł się do działalności Deutsche Welle w Rosji, ale ciągle ma nadzieję, że w Niemczech nie będzie już presji na RT.

W połowie grudnia RT uruchomiło niemieckojęzyczny kanał telewizyjny RT DE za pośrednictwem różnych kanałów dystrybucji. Po kilku godzinach została zablokowana transmisja na YouTube. Niemieccy regulatorzy wszczęli postępowanie przeciwko nadawcy. W rezultacie Eutelsat musiał przerwać uruchomioną 16 grudnia 2021 transmisję RT DE na satelicie Eutelsat 9B (9°E).

RT Deutsch bez licencji na nadawanie
Powodem decyzji jest fakt, że niemieccy regulatorzy nie wydali koncesji na transmisję. RT korzysta z serbskiej licencji. Wcześniejsza próba nadawcy o uzyskanie zgody w Luksemburgu również nie powiodła się.

RT (Russia Today) jest wielokrotnie krytykowana w krajach zachodnich jako narzędzie propagandowe Kremla. Główny zarzut to rozpowszechnianie teorii spiskowych i dezinformacji w imieniu państwa rosyjskiego. RT odrzuca zarzuty. Nadawca ma w swoim portfolio kilka kanałów obcojęzycznych. Serwis RT DE od dawna publikuje raporty w Internecie w języku niemieckim.

Źródło: digitalfernsehen.de 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

349 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

799 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...