reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Deutsche Welle przed sankcjami?

dodano: 2022-01-02 13:30 | aktualizacja: 2022-01-02 14:09
autor: RO | źródło: digitalfernsehen.de

DW i RT (Deutsche Welle i Russia Today) Ambasador Rosji w Berlinie Siergiej Neczajew zapowiedział reakcję na restrykcje wobec rosyjskiego nadawcy państwowego RT w Niemczech. W rozmowie z niemiecką agencją prasową dał jasno do zrozumienia, że może to wpłynąć na niemieckich dziennikarzy w Rosji. - Na pewno będzie reakcja ze strony rosyjskiej - powiedział Neczajew zapytany o możliwe konsekwencje dla niemieckich mediów w Rosji.

RT Deutsch


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- W Rosji jest tak wielu niemieckich dziennikarzy. Wszyscy czują się komfortowo na rosyjskim rynku medialnym. I tak naprawdę nie chcemy konfliktu. Chcemy po prostu, aby nasza stacja w Niemczech miała te same prawa i możliwości, i mogła spokojnie pracować - kontynuował Neczajew.

Deutsche Welle przed sankcjami?
Rosyjski ambasador w Niemczech nie odniósł się do działalności Deutsche Welle w Rosji, ale ciągle ma nadzieję, że w Niemczech nie będzie już presji na RT.

W połowie grudnia RT uruchomiło niemieckojęzyczny kanał telewizyjny RT DE za pośrednictwem różnych kanałów dystrybucji. Po kilku godzinach została zablokowana transmisja na YouTube. Niemieccy regulatorzy wszczęli postępowanie przeciwko nadawcy. W rezultacie Eutelsat musiał przerwać uruchomioną 16 grudnia 2021 transmisję RT DE na satelicie Eutelsat 9B (9°E).

RT Deutsch bez licencji na nadawanie
Powodem decyzji jest fakt, że niemieccy regulatorzy nie wydali koncesji na transmisję. RT korzysta z serbskiej licencji. Wcześniejsza próba nadawcy o uzyskanie zgody w Luksemburgu również nie powiodła się.

RT (Russia Today) jest wielokrotnie krytykowana w krajach zachodnich jako narzędzie propagandowe Kremla. Główny zarzut to rozpowszechnianie teorii spiskowych i dezinformacji w imieniu państwa rosyjskiego. RT odrzuca zarzuty. Nadawca ma w swoim portfolio kilka kanałów obcojęzycznych. Serwis RT DE od dawna publikuje raporty w Internecie w języku niemieckim.

Źródło: digitalfernsehen.de 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

459 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

125 zł Więcej...

Miernik Signal ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

799 zł Więcej...