reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Królewski weekend” w kanale TVP Kobieta

dodano: 2022-01-03 06:18
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP

TVP Kobieta Od czwartku, 6 stycznia, w dniu Święta Trzech Króli, do niedzieli, 9 stycznia br. kanał TVP Kobieta zaprasza widzów na „Królewski weekend”. Jak zapowiada nadawca, na antenie nie zabraknie dworskich obyczajów, mody, ale też filmów i rozmów z członkami brytyjskiej rodziny królewskiej. W ramach pasma stacja pokaże takie produkcje jak „Windsor. Największa miłość Elżbiety II”, „Res Poloniae. O Polsce z oddali”, „Jak zostać królem”, „Kwiaty na warsztat”, „Taka jak ty”, „Coco Chanel” i „Książę Karol, wieczny następca tronu”.

TVP Kobieta


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Królewski weekend” w kanale TVP Kobieta:

W czwartek, 6 stycznia br. o godzinie 16:30 antena wyemituje pierwszy z czterech odcinków serii ujawniającej najgłębsze tajemnice brytyjskiej monarchii - „Windsor. Największa miłość Elżbiety II”. Natomiast o godzinie 19:00 odbędzie się premiera cyklu dokumentalnego znad Tamizy - „Res Poloniae. O Polsce z oddali”, w którym o Polsce z oddali opowiedzą goście. Bohaterką pierwszego odcinka jest przyjaciółka rodziny królewskiej, portrecistka Lady Barbara Hamilton, której prace zdobią pałace i muzea na całym świecie. W kolejnych dniach Lady Fiona Carnarvon opowie o życiu brytyjskiej arystokracji, a dzień później brytyjski pretendent do tronu George Windsor uchyli rąbka tajemnicy na temat swych zamiłowań do polskiej literatury. Program zakończy w niedzielny wieczór (9 stycznia br.) jego wysokość Edward Windsor. W czwartek, 6 stycznia br. o godzinie 21:30 na antenie odbędzie się emisja nagrodzonego czterema „Oskarami” filmu „Jak zostać królem”. W rolę króla Jerzego VI Windsora, uczącego się na nowo pełnić monarsze obowiązki i pokonującego lęk przed publicznymi wystąpieniami, wcielił się Colin Firth (więcej tutaj i tutaj).

Jak zapowiada nadawca, w sobotę, 8 stycznia br. na widzów czekać będzie wiele niespodzianek. O godzinie 14:05 widzowie zobaczą świąteczne wydanie „Kwiatów na warsztat”, w którym prowadząca przybliży widzom symbolikę róży jako królewskiego kwiatu (więcej tutaj). Wieczorem o godzinie 18:30 wyemitowany zostanie najnowszy odcinek „Takiej jak ty”. Tym razem rozmowa z królową polskiej powieści kryminalnej Katarzyną Bondą (więcej tutaj). A o godzinie 21:30 biografia ikony mody XX wieku - film „Coco Chanel”. W roli tytułowej wystąpi Audrey Tautou (więcej tutaj).

Na zakończenie „Królewskiego weekendu” w niedzielę, 9 stycznia br. kanał TVP Kobieta zaprosi o godzinie 14:30 na odcinek francuskiego programu dokumentalnego „Książę Karol, wieczny następca tronu”. Dokument przybliży życie i poglądy najstarszego syna brytyjskiej królowej Elżbiety II, męża zmarłej księżnej Diany, księcia Karola.
 
Joanna Lewandowska w programie „Kwiaty na warsztat”, foto: TVP
Joanna Lewandowska w programie „Kwiaty na warsztat”, foto: TVP


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5679) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

199 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...

Antena sat dla TIR-a 60 cm

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę dla TIR-owców.

179 zł Więcej...