reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Gala Mistrzów Sportu 2022 w Polsacie

dodano: 2022-01-02 23:20
autor: Jan Borejko | źródło: Telewizja Polsat

87. Plebiscyt Przeglądu Sportowego i Telewizji Polsat Kto w tym roku otrzyma tytuł Najlepszego Sportowca Polski? W gronie nominowanych są m.in. Robert Lewandowski, Iga Świątek, Kamil Stoch oraz medaliści igrzysk olimpijskich w Tokio. Ogłoszenie laureata tradycyjnie podczas uroczystej Gali Mistrzów Sportu. To już 87. Plebiscyt „Przeglądu Sportowego” i Telewizji Polsat na Najlepszego Sportowca Polski. Transmisja z gali w sobotę, 8 stycznia od godz. 20:00 w Polsacie. Jak głosować?

Przegląd Sportowy/Telewizja Polsat
87. Plebiscyt Przeglądu Sportowego i Telewizji Polsat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Mistrzowie z Tokio

Wśród nominowanych do tytułu Najlepszego Sportowca Polski dominują bohaterowie sierpniowych igrzysk. W finałowej dwudziestce plebiscytu czternaście miejsc zajmują medaliści olimpijscy. Dwukrotnie nominowane są kajakarka Karolina Naja i Anna Puławska - za srebro w konkurencji K-2 oraz wspólnie z Justyną Iskrzycką i Heleną Wiśniewską za brąz w K-4. Dwie nominacje - za medale w sztafetach 4x400 m mieszanej oraz 4x400 m kobiet mają także Justyna Święty-Ersetic, Natalia Kaczmarek, Iga-Baumgart-Witan i Małgorzata Hołub-Kowalik. Może zatem zdarzyć się tak, że jeden sportowiec zajmie dwa miejsca w czołowej dziesiątce konkursu.

Nie tylko olimpijczycy

Grono nominowanych, poza medalistami z Tokio, uzupełniają Piotr Żyła, Iga Świątek i Hubert Hurkacz oraz Bartosz Zmarzlik, Robert Lewandowski i Kamil Stoch. Trzej ostatni oraz Anita Włodarczyk to sportowcy, którzy triumfowali w pięciu ostatnich edycjach plebiscytu. Piłkarz Bayernu Monachium wygrał dwukrotnie - w 2015 i 2020 roku. Najwięcej zwycięstw w historii konkursu ma Justyna Kowalczyk, która była wybierana Najlepszym Sportowcem Polski pięciokrotnie. Po cztery razy wygrali Adam Małysz, Stanisława Walasiewiczówna i Irena Szewińska.

96 lat tradycji

Idea Plebiscytu narodziła się w 1926 roku z inicjatywy ówczesnego redaktora naczelnego „Przeglądu Sportowego” Kazimierza Wierzyńskiego. Postanowiono, aby czytelnicy corocznie wybierali dziesięciu najlepszych sportowców Polski, z których pierwszy zyska miano Sportowca Roku. To drugi najstarszy tego typu konkurs na świecie. Zaledwie rok wcześniej szwedzki dziennik Svenska Dagbladet zaczął przyznawać nagrody najlepszemu sportowcowi lub zespołowi roku.

Jak głosować?

Głosowanie w internecie trwało do piątku, 31 grudnia 2021 roku, do godz. 12:00. Jednak nadal można głosować za pomocą SMS na numer 7371, w którego treści należy wpisać numer kandydata. To głosowanie potrwa do piątku, 7 stycznia 2022 roku, do godz. 16:00.

Pierwszy etap głosowania wyłoni dziesięciu finalistów konkursu. 8 stycznia podczas Gali Mistrzów Sportu możliwe będzie już tylko głosowanie za pomocą SMS, wyłącznie na finałową „dziesiątkę”.

Nominowani w 87. Plebiscycie „Przeglądu Sportowego” i Telewizji POLSAT na Najlepszego Sportowca Polski 2021 roku:

1. Maria Andrejczyk (lekkoatletyka)
2. Patryk Dobek (lekkoatletyka)
3. Paweł Fajdek (lekkoatletyka)
4. Hubert Hurkacz (tenis)
5. Sztafeta 4x400 m – Natalia Kaczmarek, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Justyna Święty-Ersetic, Anna Kiełbasińska (lekkoatletyka)
6. Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak, Katarzyna Zillmann (wioślarstwo)
7. Malwina Kopron (lekkoatletyka)
8. Robert Lewandowski (piłka nożna)
9. Tadeusz Michalik (zapasy)
10. Karolina Naja, Anna Puławska (kajakarstwo)
11. Karolina Naja, Anna Puławska, Justyna Iskrzycka, Helena Wiśniewska (kajakarstwo)
12. Wojciech Nowicki (lekkoatletyka)
13. Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar-Hill (żeglarstwo)
14. Kamil Stoch (narciarstwo klasyczne)
15. Iga Świątek (tenis)
16. Dawid Tomala (lekkoatletyka)
17. Anita Włodarczyk (lekkoatletyka)
18. Sztafeta mieszana 4x400 m – Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic, Kajetan Duszyński, Dariusz Kowaluk, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik (lekkoatletyka)
19. Bartosz Zmarzlik (żużel)
20. Piotr Żyła (narciarstwo klasyczne)

Gala Mistrzów Sportu 2022 na żywo w sobotę, 8 stycznia o godz. 20:00 w Telewizji Polsat.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...