reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Bo w rodzinie siła” w kanałach TVP

dodano: 2022-01-05 02:55
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP1 TVP 1 Jedynka „Bo w rodzinie siła” grafika animacja rysunek bajka W czwartek, 6 stycznia br. o godz. 17:20 w TVP1, o godz. 20:00 w TVP2 i o godz. 22:10 w kanale TVP Polonia wyemitowany zostanie premierowo koncert „Bo w rodzinie siła”. Wystąpią Ida Nowakowska-Herndon i Maksymilian Marek, Edyta Górniak, Katarzyna Cerekwicka, Katarzyna Dereń, Ewa Dałkowska, Maria Stachera, Grzegorz Stachera, Krzysztof Cugowski, Krzysztof Cugowski junior, Jerzy Zelnik, Andrzej Lampert, Tadeusz Seibert, Krzysztof Iwaneczko, Michał Gasz, Tomasz Wolny, Golec uOrkiestra, Małe TGD i Kukla Band. Koncert zorganizowany został przez TVP i Fundację Kresy Historii. To wyraz wsparcia dla programu „Rodzina - Rodzinie”, organizowanego przez Caritas Polska.

TVP1 TVP 1 Jedynka „Bo w rodzinie siła” grafika animacja rysunek bajka


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W czwartek, 6 stycznia br. Telewizja Polska zaprasza na koncert zatytułowany „Bo w rodzinie siła”, zrealizowany z okazji trwającego „Światowego roku rodziny” ogłoszonego przez papieża Franciszka (Jorge Mario Bergoglio). Jak zapowiada nadawca, na scenie pojawi się plejada gwiazd w wyjątkowym repertuarze poświęconym miłości i sile rodzinnych więzi.
 

- Rodzina jest pierwszą i najważniejszą drogą... - pisał Jan Paweł II (Karol Wojtyła) w „Liście do rodzin”. - Jest drogą... szczególną, jedyną i niepowtarzalną, tak jak niepowtarzalny jest każdy człowiek - dodał.


To przesłanie papieża Polaka towarzyszyć będzie artystom występującym w koncercie „Bo rodzinie siła”.

Na scenie wystąpią m.in.: Edyta Górniak, Katarzyna Cerekwicka, Katarzyna Dereń, Ewa Dałkowska, Ida Nowakowska-Herndon z synkiem Maksymilianem Markiem, Krzysztof Cugowski w duecie z najmłodszym synem - Chrisem, Jerzy Zelnik, Andrzej Lampert, Tadeusz Seibert, Krzysztof Iwaneczko, Michał Gasz, Maria i Grzegorz Stacherowie, Golec uOrkiestra i Małe TGD. Wykonawcom towarzyszyć będzie orkiestra Kukla Band pod batutą Zygmunta Kukli.

Idę Nowakowską-Herndon widzowie zobaczą w podwójnej roli. U boku Tomasza Wolnego poprowadzi koncert, natomiast w duecie z Tadeuszem Seibertem zaśpiewa wzruszającą „Kołysankę dla okruszka”, utwór Seweryna Krajewskiego do słów Agnieszki Osieckiej. Na scenie towarzyszyć jej będzie kilkumiesięczny syn.

- Mój występ jest symboliczny - podkreśla Ida Nowakowska-Herndon. - Wierzę w moc rodziny. Cieszę się, że mogę uczestniczyć w tym koncercie razem z Maksymilianem Markiem, moim malutkim, najukochańszym na świecie synkiem. Rodzina to największa siła, z jaką można iść przez życie - dodaje.


Także Krzysztof i Chris Cugowscy nie kryli osobistego kontekstu, w jaki wpisuje się ich wspólny występ w koncercie „Bo w rodzinie siła”.

- Mam trzech synów, więc moc rodziny jest rzeczywiście duża. Krzysio jest barytonem, ja tenorem. Dajemy radę!

- podkreśla Krzysztof Cugowski.

- Wykonujemy z tatą piosenkę „Czas, który płynie w nas”. Myślę, że dla publiczności taki pokoleniowy duet na scenie będzie ciekawy

- dodaje Chris Cugowski.


Jak zapowiada nadawca, podczas koncertu nie zabraknie prawdziwych wzruszeń, a to za sprawą osobistych interpretacji i wyjątkowego repertuaru. Widzowie usłyszą m.in. utwory: „Rozmowa z synem”, „Z tobą chcę oglądać świat”, „Wielka miłość”, „Cudownych rodziców mam”, „Wspaniały świat”, „Mario, czy już wiesz? ”, „Nie opuszczaj mnie”, „Kolędy syryjskich i polskich rodzin”, „Żyć się chce”, „Życie jest miłością”, „Zaufaj mi”, „Nie chcę inaczej” czy „Miłość taka jest”.

Koncert „Bo w rodzinie siła” - zorganizowany przez Telewizję Polską i Fundację Kresy Historii - to jednocześnie wyraz wsparcia dla programu „Rodzina - Rodzinie” organizowanego przez Caritas Polska. Jego celem jest pomoc rodzinom na Bliskim Wchodzie.

- Nasz koncert jest wyrazem solidarności z tymi rodzinami. Solidarności tych rodzin, które na co dzień nie doświadczają wojny, niedostatku, śmierci i głodu, z tymi, dla których te dramaty są codziennością. Dla mnie ten koncert jest potwierdzeniem zasady, którą wyznaję każdego dnia, że dużo lepsze jest najmniejsze wsparcie od największego współczucia

- mówi Tomasz Wolny.

- Ksiądz Andrzej Chibowski jest autorem scenariusza, współautorem komentarzy, i przede wszystkim pomysłodawcą koncertu, w którym wszystko jest symboliczne i bardzo przemyślane. Każdy utwór niesie ważne przesłanie. Dzięki temu wszyscy wykonawcy, orkiestra i chór, czuliśmy, że uczestniczymy w szczególnym wydarzeniu

- dodaje Ida Nowakowska-Herndon.


Widowisko wyreżyserował Bolesław Pawica.
 
Ida Nowakowska-Herndon w programie „Pytanie na śniadanie”, foto: Waldemar Kompała/TVP
Ida Nowakowska-Herndon w programie „Pytanie na śniadanie”, foto: Waldemar Kompała/TVP
Ida Nowakowska-Herndon w programie „You Can Dance - nowa generacja”, foto: TVP
Ida Nowakowska-Herndon w programie „You Can Dance - nowa generacja”, foto: TVP
Edyta Górniak w programie „The Voice of Poland”, foto: Tomasz Kaniewski/BewPhoto
Edyta Górniak w programie „The Voice of Poland”, foto: Tomasz Kaniewski/BewPhoto
Edyta Górniak w programie „The Voice of Poland”, foto: Tomasz Kaniewski/BewPhoto
Edyta Górniak w programie „The Voice of Poland”, foto: Tomasz Kaniewski/BewPhoto
Edyta Górniak w programie „The Voice of Poland”, foto: Tomasz Kaniewski/BewPhoto
Edyta Górniak w programie „The Voice of Poland”, foto: Tomasz Kaniewski/BewPhoto


„Bo w rodzinie siła” - emisja w czwartek, 6 stycznia 2022 roku o godz. 17:20 w TVP1. Koncert ten będą mogli również oglądać widzowie kanałów TVP2 i TVP Polonia.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Signal ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

799 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5679) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

429 zł Więcej...