reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Styczniowy nokaut w Stopklatce

dodano: 2022-01-06 10:32
autor: Łukasz Knapik | źródło: SPI International B.V.

Stopklatka Jak zapowiada nadawca, pojedynki rewolwerowe i najlepsze sekwencje wschodnich sztuk walki, jakie kiedykolwiek udało się sfilmować. W styczniu 2022 roku kanał Stopklatka pokaże amerykańsko-hongkońską zwariowaną komedię westernową „Kowboj z Szanghaju” („Shanghai Noon”) i „Mortal Kombat”, amerykański film inspirowany kultową grą wideo o tym samym tytule.

Stopklatka


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Styczeń 2022 roku w ofercie kanału Stopklatka:

„Kowboj z Szanghaju” (emisja w piątek, 7 stycznia br. o godzinie 20:00) to pełna rozmachu, zwariowana komedia w reżyserii Toma Deya. Chon Wang (w tej roli Jakie Chan) wyrusza na Dziki Zachód, by na własną rękę uratować porwaną księżniczkę Pei Pei (Lucy Liu). Kłopoty zaczynają się już na początku wyprawy, jednak po drodze Chon zyskuje sprzymierzeńca - rabusia Roya (Owen Wilson). Mężczyźni wspólnie zawalczą o wolność córki Cesarza. Film to niesamowite połączenie pastiszu westernu z azjatyckim kinem walki. Widzowie zobaczą obowiązkowe, lecz z przymrużeniem oka pościgi, bijatyki i rewolwerowe pojedynki. Nie zabraknie też wyeksponowania stereotypów o kulturze Zachodu i Wschodu. „Kowboj z Szanghaju” okazał się hitem i doczekał się kontynuacji. Owen Wilson za rolę drugoplanową otrzymał zaś nominację do „Złotej Satelity”.

Nadprzyrodzone moce, postaci z innych wymiarów i pozaziemskich światów, mnóstwo ciosów i potyczek. „Mortal Kombat” (emisja w sobotę, 29 stycznia br. o godzinie 22:05) Paula W.S. Andersona to ekranizacja legendarnej gry wideo o tym samym tytule. Film zadebiutował w Stanach Zjednoczonych Ameryki w 1995 roku i stał się wielkim hitem. Przez 3 tygodnie zajmował pierwsze miejsce na amerykańskim box office i zarobił 122 miliony dolarów. Fabuła opowiada o turnieju sztuk walki Mortal Kombat, w którym do pojedynku z nadludzkimi siłami zła staną ostatni ziemscy śmiertelnicy. Od wyniku tej walki na śmierć i życie zależą losy świata. Trójka wojowników: mistrz zakonu Shaolin - Liu Kang (Robin Shou), aktor kina akcji Johnny Cage (Linden Ashby) i policjantka Sonya Blade (Bridgette Wilson) muszą pokonać okrutnego czarnoksiężnika Shang Tsunga (Cary-Hiroyuki Tagawa) i jego armię zła. Ziemianom pomaga szlachetny bóg piorunów Rayden (Christopher Lambert) i pasierbica imperatora zła, Kitana (Talisa Soto). „Mortal Kombat” to produkcja, którą znakomicie wspomina się po latach. Film był kręcony w Stanach Zjednoczonych Ameryki - w Kalifornii i Los Angeles, oraz w Tajlandii. Na podziw zasługuje fakt, że aktorzy wykonywali większość swoich walk bez udziału kaskaderów (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 1-2/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2023

12 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

249 zł Więcej...