reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Magyar Telekom zakończy usługę DTH

dodano: 2022-01-06 11:50
autor: RO | źródło: hwsw.hu/media1.hu

T-Home HU Węgry W drugiej połowie stycznia 2022 r. Magyar Telekom jeszcze bardziej uprości swoją ofertę telewizyjną, usuwając ze swojego portfolio usługę telewizji satelitarnej T-Home. Dzięki tej decyzji operator będzie oferował pakiety telewizyjne oparte wyłącznie na protokole IP.

satkurier.pl
T-Home platforma DTH amos 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Węgierski Telekom zamknie swoją platformę satelitarną 21 stycznia 2022 roku, więc od tego dnia nowi klienci będą mogli wykupić abonament tylko na IPTV. Obecni abonenci DTH nadal będą mogli korzystać z DTH na niezmienionych warunkach, ale jak długo jeszcze, tego nie wiadomo.

Platforma telewizji satelitarnej T-Home korzysta z infrastruktury Spacecom, izraelskiego operatora konstelacji satelitarnej Amos 3/7 na pozycji orbitalnej 4°W. Przypomnijmy, że Spacecom ogłosił nabycie 51% jego udziałów przez węgierską spółkę 4iG Plc. w październiku 2021 roku.

T-Home jest usługą DTH na Węgrzech, obsługiwaną przez krajowego operatora telekomunikacyjnego Magyar Telekom. Platforma powstała pod koniec 2008 r., a po trzech miesiącach działalności zanotowała 5 tys. abonentów, co można uznać za dobry wynik, zważywszy na obecność na rynku silnej konkurencji ze strony Direct One i Digi TV (0,8°W/1°W). T-Home to pierwsza platforma satelitarna na Węgrzech, poszerzona o usługi interaktywne w 2011 r. Wówczas miała już blisko 300 tys. klientów.

Z powodu ciągłego rozwoju sieci stacjonarnej operatora, okazało się, że kosztowna telewizja satelitarna powinna być oferowana abonentom co najwyżej na obszarach, na których z różnych powodów nie może działać IPTV.

5 lat temu operator pozbawił pakiety DTH wspomnianej usługi interaktywnej, a obecnym abonentom udostępniał ją w ograniczonym zakresie. 21 stycznia 2022 kończy się zawieranie nowych umów na telewizję satelitarną T-Home.

Węgierski Telekom nieco wcześniej latem 2014 r. anulował trzeci filar swojego portfolio telewizyjnego, czyli cyfrową sieć kablową w celu skierowania klientów na platformę IPTV i uwolnienia cennej pojemności na modernizację usługi internetowej w sieci HFC.

Według raportu biznesowego firmy, na koniec trzeciego kwartału 2021 r. Magyar Telekom miał 192 tys. klientów DTH, 98 tys. klientów telewizji kablowej i 997 tys. klientów IPTV. Od tego czasu baza abonencka IPTV przekroczyła kamień milowy miliona abonentów.

Źródło: hwsw.hu  media1.hu 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 719 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...