reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Tesla Model S przejedzie 1210 km na jednym ładowaniu? [wideo]

dodano: 2022-01-08 12:44 | aktualizacja: 2022-01-08 13:32
autor: Jan Borejko | źródło: Next Energy (ONE)

Gemini 001 bateria Next Energy ONE elektryczny Tesla-360px Wszystko wskazuje na to, że elektryczna Tesla może jeździć na eksperymentalnym akumulatorze dwa razy dalej niż dotąd. Startup Next Energy (ONE) stworzył nowy typ akumulatora Gemini 001, który pozwoli Tesli Model S przejechać 1210 km na jednym ładowaniu.

Next Energy ONE
Gemini 001 bateria Next Energy ONE Tesla 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Amerykańska firma Next Energy (ONE) skupiła się na opracowaniu zaawansowanego akumulatora Gemini wykonanego z bezpiecznych i przyjaznych dla środowiska materiałów.

Powstały prototyp baterii ma bardziej kompaktową i tańszą obudowę w produkcji, a także pozwala na przechowywanie większej ilości energii niż dotychczasowe baterie litowo-jonowe. ONE zmodernizował Teslę Model S z eksperymentalną baterią o mocy 203,7 kWh i gęstości energii 416 Wh/L.

Gemini łączy sprawdzony, niedrogi i trwały akumulator litowo-jonowy z nową chemią litowo-jonową o wysokiej gęstości energii. To podejście wykorzystuje zoptymalizowany skład chemiczny akumulatora do obsługi codziennych potrzeb związanych z jazdą (podróż poniżej 240 km na jednym ładowaniu), podczas gdy inny zoptymalizowany skład chemiczny akumulatora służy do obsługi długich dystansów (podróż do 1210 km na jednym ładowaniu).
 


Firma zamierza zrezygnować z niklu i kobaltu, bez rezygnacji z gęstości energii. Next Energy stara się na nowo odkryć chemię baterii i architekturę ogniw, aby zapewnić zasięg co najmniej 1200 km. Mając tak dużo energii na pokładzie, elektryczne auto będziesz gotowe na wszelkie wymagania klientów, takie jak daleka podróż czy holowanie przyczepy.

W Stanach Zjednoczonych przeprowadzono praktyczny test na samochodzie elektrycznym Tesla Model S: poruszał się on ze średnią prędkością około 88 km/h. Prototypowy zestaw akumulatorów podczas testów elektrycznym samochodzie Tesla Model S zapewnił mu zasięg 1210 km. ONE rozpocznie produkcję swojego pierwszego produktu - Aries, pod koniec 2022 roku i zademonstruje prototypowy akumulator Gemini w 2023 roku.

Nie wiadomo jeszcze, do jakich pojazdów elektrycznych będą pasować nowe akumulatory. Jeśli chodzi o Teslę Model S, jest to jedyny samochód, o którym wiadomo, że jest kompatybilny. Tesla Model S została wybrana do testów ze względu na jej wysoką wydajność i duży akumulator – zapewniało to wystarczająco dużo miejsca na jedną baterię.


Źródło: one.ai  one.ai  macdailynews.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Zielona motoryzacja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

249 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

SAT Kurier - 1-2/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2023

12 zł Więcej...