reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Pierwszy na świecie pociąg ze studiem 5G TV [wideo]

dodano: 2022-01-08 14:37 | aktualizacja: 2022-01-08 16:00
autor: Janusz Sulisz | źródło: CGTN

China 5G Express pociąg 5G TV 360px W Pekinie ruszył 5G Express - pierwszy na świecie pociąg dużych prędkości z wagonem studia telewizyjnego, pozwalający na organizację transmisji na żywo z wykorzystaniem sieci 5G. Jest to wspólny projekt wielu chińskich firm, w tym China Railway, China Railway Beijing Group, China Unicom, China Mobile, a także CMG.

CGTN
China 5G Express pociąg 5G TV 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Transmisja na żywo filmów w ultrawysokiej rozdzielczości (UHD) z chińskim ekspresie poruszającym się z prędkością 350 km/h z pewnością musi być niezwykle trudnym zadaniem, ale China Media Group (CMG) nigdy nie unikała tego typu wyzwań.

CMG zaprezentowało w czwartek 6 stycznia br. nowe studio telewizyjne do transmisji na żywo w pociągu szybkiej kolei łączącej chińską stolicę Pekin z miastem będącym współgospodarzem Igrzysk Olimpijskich - Zhangjiakou. Tak Chiny promują 5G, swoje szybkie pociągi i Zimowe Igrzyska Olimpijskie, pokazując się w wielu dziedzinach najnowocześniejszych technologii.
 
Studio CGTN w pociągu 5G Express fot: CGTN


Otwarcie studia, które oferuje nowatorskie zastosowanie technologii 5G+4K/8K+AI w transmisji telewizyjnej UHD na żywo z pociągu kolei dużych prędkości, jest świadectwem zaangażowania CMG w przyjmowanie innowacji technologicznych i oferowanie najwyższej jakości relacji z Igrzysk Olimpijskich 2022 do jak najszerszego grona odbiorców.

Pierwsza linia superszybkiej kolei w Chinach, Pekin - Zhangjiakou, została uruchomiona w 2019 r., skracając czas podróży między dwiema strefami zawodów olimpijskich (170 km) z ponad 3 godzin do 47 minut. Inteligentne pociągi jeżdżą z prędkościami ponad 350 km/h są wyposażone w specjalne miejsca do przechowywania zebranych próbek sprzętu narciarskiego i dopingu oraz zapewniają bezprzewodowe ładowanie i inteligentną regulację światła.

Dodać trzeba, że sam Pekin ma już w tej chwili 56 tys. stacji bazowych 5G, a do końca 2022 r. planowane jest 60 tys.

Z 37 900 kilometrami linii Chiny mają największą na świecie sieć kolei dużych prędkości.


Źródło: cgtn.com  www.gov.cn  railjournal.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 5G


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

349 zł Więcej...