Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Styczeń 2022 roku w ofercie rozgłośni Antyradio:
W piątki po godzinie 22:00 oraz w soboty po godzinie 16:00 godzinne spotkanie z historią muzyki rockowej w Polsce. Jak zapowiada nadawca, niezapomniane koncerty, unikatowe wywiady z artystami i przywołanie muzycznych wydarzeń sprzed lat. Wszystko w audycji
„Rockolekcje”, której gospodarzem będzie Leszek Gnoiński - dziennikarz muzyczny, autor licznych książek od Republiki po Kult i Acid Drinkers, filmów dokumentalnych (m.in.: „Beats of Freedom - zew wolności” czy „Jarocin, po co wolność”) oraz publikacji o muzyce (m.in.: „Tylko Rock”, „Machina”, „Super Express”, „Newsweek Polska” czy „Polityka”). To swego rodzaju powrót do stacji. Leszek Gnoiński na początku lat dwutysięcznych prowadził swoją autorską audycję muzyczną w Radiu 94, które w 2005 roku przeistoczyło się w Antyradio.
Z kolei w piątki po godzinie 23:00 i w niedziele po godzinie 20:00 Jarosław Szubrycht zaprosi słuchaczy na
„Wszystko w sam raz”. Jak zapowiada nadawca, godzinny program popularnonaukowy, w którym wspólnie z zaproszonymi ekspertami w niezawiły sposób odkryje tajniki zagadnień życia codziennego jak: śmierć, pieniądze, religia, wolność, seks czy sztuczna inteligencja. Audycji będzie towarzyszyć autorska playlista nawiązująca do tematu przewodniego. Jarosław Szubrycht jest dziennikarzem muzycznym, autorem licznych książek o tematyce muzycznej (od Slayera i Vadera po Marylę Rodowicz i Andrzeja Zauchę). Publikuje w „Gazecie Wyborczej”, jest redaktorem naczelnym magazynu „GaMa”. Współpracował m.in. z „Polityką”, „Przekrojem” i „Machiną”. Emerytowany wokalista metalowy, związany z grupą Lux Occulta.
Nowością antenową będzie też program Tomasza Kasprzyka
„Blok z wielkiej płyty”, w którym autor zaprezentuje - jak zapowiada nadawca - najważniejsze krążki w historii muzyki rockowej. Do usłyszenia codziennie od poniedziałku do piątku po godzinie 14:40 oraz w soboty między 17:00 a 18:00.
To nie wszystkie zmiany - rok 2022 Antyradio rozpoczyna z nową oprawą dźwiękową porannego programu
„Najgorsze państwo świata”, do której głos ponownie użyczył Piotr Fronczewski, oraz nowymi autopromosami audycji. Pod patronatem stacji znalazły się trzy festiwale rockowe -
„Off Festival” (więcej tutaj),
„Pol’and’Rock Festival” (więcej tutaj) oraz
„Open’er Festival”. A to tylko część wydarzeń muzycznych, którym w tym roku patronuje Antyradio.
Materiał chroniony prawem
autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.