reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Bośnia i Hercegowina włączyła DVB-T2

dodano: 2022-01-11 17:26
autor: RO | źródło: avaz.ba/portal.media-sat.net

DVB-T2 Z dużym opóźnieniem w porównaniu z sąsiednimi krajami i resztą Europy, proces przejścia z telewizji analogowej na cyfrową w Bośni i Hercegowinie wszedł w fazę konkretów, z których mieszkańcy natychmiast odczują korzyści.

DVB-T2


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Agencja Regulacji Łączności w połowie listopada ubiegłego roku udzieliła licencji na wykorzystanie częstotliwości naziemnych do świadczenia usług cyfrowych przez Multipleks D.

Licencjobiorca, który rozpoczyna działalność pod marką VIDITV wyjaśnia, że licencja dotyczy nadawania sygnałów cyfrowych dla komercyjnych stacji telewizyjnych, a wcześniejsza licencja dla Mux A i B jest przeznaczona dla usług publicznych.

Niestety choć Bośnia i Hercegowina zobowiązała się do 17.06.2016 r. zakończyć nadawanie analogowe, to służby techniczne nadal nie zrealizowały tego projektu. Jednak wraz z uruchomieniem sieci DVB-T2 tuż przed końcem 2021 roku, niektórzy odbiorcy otrzymali możliwość korzystania z telewizji cyfrowej. Nadajniki działają w miejscowościach Grdonj, Udrigovo i Kozara, które umożliwiają mieszkańcom większych obszarów Sarajewa, Banja Luki, Prijedoru, Bijeljiny i Brczko odbiór sygnału cyfrowego. Proces rozbudowy będzie kontynuowany stopniowo w tym roku, a planowane osiągnięcie zasięgu powyżej 90% ma nastąpić do końca 2022 roku.

Telewizja cyfrowa wymaga minimalnych nakładów inwestycyjnych dla użytkowników końcowych lub gospodarstw domowych. Do oglądania potrzebna jest antena wewnętrzna lub zewnętrzna. Cyfrowa transmisja zapewnia lepszy odbiór i lepszą jakość obrazu.

VIDITV zauważa, że to tylko niektóre z korzyści, jakie telewizja cyfrowa w BiH przyniesie użytkownikom końcowym.

Uruchomiono także portal viditv.ba, na którym mieszkańcy mogą na bieżąco śledzić wszystkie wiadomości związane z rozwojem usług telewizji cyfrowej w kraju.

Posiadacze odbiorników DVB-T2 mogą początkowo odbierać 11 kanałów: RTV TK, Nova BH, Prva BH, Hayat TV, O Kanal, MTV Igman, BN TV, ATV, OBN, Una TV i K3.

Źródło: avaz.ba  media-sat.net 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii DVB-T2


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

539 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

799 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...