reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Morderstwa w lutym w Polsat Viasat History

dodano: 2022-01-12 00:44 | aktualizacja: 2022-02-04 15:19
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat History HD W lutym br. kanał Polsat Viasat History poleca swoim widzom szczególnie takie programy jak „Zaginione miasta Trojan” i „Mussolini”, a w ramach pasma „Miesiąc z morderstwami” takie produkcje jak „Historyczne śledztwa” i „Przestępczość w powojennych Niemczech”.

Polsat Viasat History


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Luty 2022 roku w ofercie kanału Polsat Viasat History:

„Zaginione miasta Trojan” („Lost Cities of the Trojans”)
emisja: w niedzielę, 6 lutego br. o 21:00

Przez wieki wojna trojańska była uznawana za mit, dziś nowe, niezwykłe dowody odsłaniają prawdę kryjącą się za tą historią. Na wzgórzu Hissarlik w Turcji badacze odkrywają tajemnice, które zmieniają nasze rozumienie przeszłości. Odkopują ruiny miasta, które wielu uważa za historyczną Troję. W Amsterdamie archeolodzy ponownie badają pionierską pracę pierwszych odkrywców z Hissarlik, szukając nowych wskazówek. W Grecji zespół archeologów odkrywa pozostałości bogatego miasta, które może być powiązane ze słynną historią. Czy znalezione wskazówki pomogą rozwikłać tajemnice tych terenów?

„Miesiąc z morderstwami”:
emisja: od poniedziałku do piątku (od 7 lutego br.) o 21:00
- Zapraszamy na miesiąc z morderstwami - na całym świecie i na przestrzeni wieków - bez względu na to, jak bogata była dana epoka i jaki panował klimat, nigdy nie było miejsca wolnego od morderstw. Zbadamy niektóre z najbardziej szokujących, mrożących krew w żyłach i przerażających zabójstw popełnionych przez najbardziej brutalnych i odrażających ludzi, jakich znał świat - zaprasza nadawca (więcej tutaj).

„Miesiąc z morderstwami”:
„Historyczne śledztwa” („Cold Case History”)
emisja: od poniedziałku do piątku (od 7 lutego br.) o 21:00

Jak zapowiada nadawca, seria przedstawiająca historyczne zagadki kryminalne to tajemnicze morderstwa, niezwykłe zwroty akcji i możliwość przyjrzenia się z bliska najbardziej zagadkowym przestępstwom w historii. Sprawy analizowane są przy użyciu najnowocześniejszych metod kryminalistycznych i archeologicznych. Wyniki ich podważą nasze poglądy na temat słynnych ofiar i czasów, w których żyły. Widzowie podróżują od starożytnego Egiptu z czasów Ramzesa III przez renesansowe Włochy Medyceuszy, aż do złotego wieku Hollywood i historii Norma Jeane Mortenson „Marilyn Monroe”. Gospodyni serii - aktorka Florence Kasumba - przygląda się wszystkim podejrzanym i teoriom związanym z każdą sprawą; bada wirtualnie miejsca zbrodni, analizuje dowody i współpracuje z ekspertami w dziedzinie kryminalistyki, by w swoim laboratorium oddzielić wiarygodne dowody od popularnych mitów.

„Mussolini” („Mussolini - The Fascist Emperor”)
emisja: w sobotę, 12 lutego br. o 21:00

Benito Mussolini był symbolem sojuszu Włoch z Niemcami - ale jaka była prawdziwa historia duce i stworzonego przezeń włoskiego faszyzmu? Dlaczego człowiek, który długo pozostawał obojętny na kwestie rasowe, stał się włoskim alter ego Führera Adolfa Hitlera i jakie miejsce zajmuje w hierarchii tyranów? 100 lat po dojściu Benito Mussoliniego do władzy, dzięki oficjalnym archiwom i amatorskim materiałom filmowym oraz świadectwom osób, które żyły pod rządami Benito Mussoliniego - zarówno jego byłych zwolenników, jak i ofiar - widzowie przyjrzą się mechanizmom faszystowskiej władzy, kultowi przemocy i państwowym represjom politycznym, które ostatecznie doprowadziły Włochy do katastrofy.

„Miesiąc z morderstwami”:
„Przestępczość w powojennych Niemczech” („Crime in Post-War Germany”)
emisja: od wtorku, 15 lutego br. o 21:00

- W latach 1945-1949 w zrujnowanych po II wojnie światowej Niemczech dochodziło do przerażających zbrodni. Eksperci analizują najgłośniejsze sprawy kryminalne okresu powojennego oraz dyskusyjne procesy sądowe w zachodnich i wschodnich Niemczech. Przyglądając się tym burzliwym czasom z nowej perspektywy, seria ukazuje szokujący portret życia w rozdartym wojną społeczeństwie, w którym instynkt samozachowawczy często brał górę nad moralnością. Dokumenty historyczne, materiały archiwalne, wywiady ze świadkami, nowe zdjęcia nakręcone w miejscach zbrodni oraz inscenizacje składają się na emocjonujący serial dokumentalny - czytamy w opisie.
 
Florence Kasumba i Thomas E. Gundlach w programie „Historyczne śledztwa”, foto: ZDF
Florence Kasumba i Thomas E. Gundlach w programie „Historyczne śledztwa”, foto: ZDF


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

125 zł Więcej...

Mini PC Android Openbox ForTe2 z tunerem 4K DVB-T2 H.265

Openbox ForTe2 DVB-T2 H.265 4K to urządzenie multimedialne 4K na...

349 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...