reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Agenci NCIS” 16 w kanale AXN

dodano: 2022-01-12 05:51
autor: Łukasz Knapik | źródło: Antenna Group/satkurier.pl

TNT „Agenci NCIS” W czwartek, 13 stycznia br. o godz. 20:10 w kanale AXN wyemitowany zostanie premierowo 1. odcinek 16. sezonu amerykańskiego serialu „Agenci NCIS” („NCIS: Naval Criminal Investigative Service”). Wcześniejsze serie tej produkcji CBS mogą obecnie oglądać widzowie stacji Puls 2, Epic Drama, AXN White i AXN Black. 16 sezonów. 423 odcinki. 20 mln widzów przed telewizorami co tydzień. Aktorzy zarabiający ponad 100 tys. dolarów za odcinek. 2 spin-offy. Jak czytamy w komunikacie, „Agenci NCIS” to najpopularniejszy serial nie tylko Ameryki, ale widzów z całego świata.

TNT „Agenci NCIS”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Super produkcja amerykańskiej stacji telewizyjnej CBS nie schodzi z ekranu od 2003 roku. To najchętniej oglądany serial tej stacji. Jego popularność nie maleje, a aktorzy grający w nim mają status gwiazd filmowych. Kiedy po pietnastu sezonach Pauley Perrette (wcielała się w rolę kryminolog Abby Sciuto) żegnała się z serialem, przed telewizorami usiadło niemal 15 mln widzów, aby obejrzeć jej odejście. W 2011 roku „Agenci NCIS” zostali wybrani „Ulubionym serialem Ameryki”. Trzy lata później, podczas 54. „Festiwalu Telewizyjnego” w Monte Carlo produkcja zdobyła tytuł „Najpopularniejszego serialu dramatycznego”. Jeden z amerykańskich dziennikarzy napisał, że „Agenci NCIS”: „Trwają wystarczająco długo, aby dzieci urodzone w pierwszym sezonie, albo ukończyły szkołę średnią, albo wkrótce to zrobią. A historia jeszcze się nie skończyła”.

Serial wymyślił Donald Paul Bellisario, producent i scenarzysta telewizyjny. Ten sam, który wcześniej odniósł sukces produkując „JAG - Wojskowe Biuro Śledcze”. Stworzył „Agentów NCIS”, którzy mieli być niesieni popularnością serialu „JAG - Wojskowe Biuro Śledcze”. Okazało się jednak, że nowy serial zdobył szybko miliony własnych fanów na całym świecie. Donald Paul Bellisario sam służył w Korpusie Marines, gdzie zdobył medal Korpusu Piechoty Morskiej. Doświadczenie wojskowe wykorzystał do tworzenia seriali.

Historia „Agentów NCIS” opowiada o grupie dochodzeniowej, która rozwiązuje zagadki kryminalne dotyczące Marynarki Wojennej i Korpusu Marines. Najważniejszą postacią w „Agentach NCIS” jest dowódca grupy, agent specjalny Leroy Gibbs „Jethro” (w tej roli Mark Harmon, zagrał w 398 odcinkach). To były sierżant artylerii piechoty morskiej. Wojskowe nawyki, zasady, procedury stosuje w pracy ze swoim zespołem. Kolejni agenci z zespołu Jethro to: komputerowiec Timothy McGee „Tim” (Sean Murray, 383 odcinki), patolog doktor Donald Mallard „Ducky” (David McCallum, 398 odcinków) oraz lekarz sądowy James Palmer „Jimmy” (Brian Dietzen, 299 odcinków).

W Stanach Zjednoczonych Ameryki komentatorzy telewizyjni zastanawiali się długo z jakiego powodu serial zdobył, aż taką popularność. Okazuje się, że tamtejsza widownia uwielbia historie, w których grupa naukowców, śledczych, wojskowych, policjantów rozwiązuje skomplikowane zagadki kryminalne, ściga terrorystów i ratuje Amerykanów przed zamachami.

Komentatorzy zauważyli także, że serial „Agenci NCIS” jest pisany bezpośrednio do konkretnej grupy docelowej. Przeprowadzono badania na ten temat wśród odbiorców serialu. Okazało się, że jest on lubiany głównie przez republikanów i wyborców niezależnych, a mniej wśród demokratów. Komentatorzy stwierdzili, że nie powinno to dziwić. Serial skłania się w kierunku konserwatywnych wartości, które utożsamia główny bohater, Gibbs - męski, pokazujący niewiele emocji, oddany pracy, silny w obliczu przeciwności losu. A to się podoba Amerykanom (dane za Antenna Group).

Premiera szesnastego sezonu serialu „Agenci NCIS” odbędzie się w czwartek, 13 stycznia br. o godzinie 20:10. Kolejne odcinki będą emitowane w czwartki o godzinie 20:10 w kanale AXN (więcej tutaj).
 
Mark Harmon i Sean Murray w serialu „Agenci NCIS”, foto: Sony Corporation
Mark Harmon i Sean Murray w serialu „Agenci NCIS”, foto: Sony Corporation


„Agenci NCIS” - sezon 16., emisja w czwartki (od 13 stycznia 2022 roku) o godz. 20:10 w AXN. Wcześniejsze odcinki tego serialu mogą obecnie oglądać widzowie kanałów Puls 2, Epic Drama, AXN White i AXN Black.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

529 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 1-2/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2023

12 zł Więcej...