reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2023-05-30 - 2023-05-31

Polsat Games: Ultraliga rusza z 7. sezonem

dodano: 2022-01-11 23:51 | aktualizacja: 2022-01-12 10:57
autor: Łukasz Knapik | źródło: Grupa Polsat Plus

Ultraliga Zawodnicy „League of Legends” (Riot Games) z Polski i innych krajów bałtyckich we wtorek, 11 stycznia br. rozpoczęli walkę o mistrzowski tytuł, zaproszenie do międzynarodowego turnieju European Masters (EU Masters) i nagrody z puli 100 000 zł. Ultraliga transmitowana będzie we wtorki i środy od godz. 16:40 w kanale Polsat Games w telewizji oraz w internecie na platformach Polsat Box Go, Twitch.tv i YouTube. Dodajmy, iż dzięki połączeniu z Baltic Masters, począwszy od 2022 roku, Ultraliga zyskuje status rozgrywek międzynarodowych. Za organizację Ultraligi i produkcję transmisji odpowiada dom produkcyjny Frenzy.

Ultraliga


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ultraliga sezon 7. jest kolejną edycją wspieranej przez producenta tytułu - firmę Riot Games - oficjalnej ligi regionalnej „League of Legends”. To pierwszy sezon po ogłoszonych jesienią 2021 roku zmianach w ekosystemie europejskich zmagań. Od 2018 do 2021 roku Ultraliga skupiała wokół siebie polskie drużyny walczące o tytuł mistrza kraju. Dzięki połączeniu z Baltic Masters, począwszy od 2022 roku, Ultraliga zyskuje status rozgrywek międzynarodowych. We wtorek, 11 stycznia br. drużyny z Polski i innych krajów bałtyckich rozpoczną walkę o tytuł mistrzowski, zaproszenie do europejskiego turnieju EU Masters oraz nagrody pieniężne z puli wynoszącej 100 000 złotych. Transmisje z dedykowanego rozgrywkom esportowym studia w Warszawie będzie można oglądać we wtorki i środy od godziny 16:40 równolegle w kanale Polsat Games oraz w internecie na platformach Polsat Box Go, Twitch.tv i YouTube. Faza zasadnicza, w której rywalizacja toczyć się będzie w systemie każdy z każdym, potrwa do środy, 9 marca br. Faza pucharowa odbędzie się natomiast w terminie 15-30 marca br. z udziałem sześciu drużyn. O tytule mistrza zdecydują cztery rundy play-off rozgrywane w systemie Best Of 5.

Liczba zespołów rywalizujących w Ultralidze wzrosła z 8 do 10. Tym samym faza zasadnicza wydłuża się o dwie kolejki, a każda z nich oznacza dla widza pięć spotkań „na żywo”. Oprócz znanych już fanom drużyn Illuminar Gaming, AGO Rogue, devils.one, Gentlemen's Gaming, Komil & Friends oraz Team ESCA Gaming o tytuł mistrzowski powalczą też polskie Forsaken, litewska formacja Topo Centras Iron Wolves, serbskie Zero Tenacity oraz pochodząca z Włoch organizacja Goskilla.

- Ogłoszone zmiany to nie tylko wyraz rozwoju Frenzy jako organizatora rozgrywek, ale również impuls dla społeczności graczy oraz kibiców w Polsce i w krajach bałtyckich. Wysoka jakość produkcji i europejski poziom rywalizacji od zawsze były synonimami Ultraligi. To się nie zmieni. Czeka nas za to jeszcze więcej emocji, otwarcie się na zagraniczną publikę i międzynarodowa walka już na poziomie regionalnym

- mówi Marcin Kilar, dyrektor zarządzający Frenzy.

- Z ekscytacją wyczekujemy kolejnego sezonu Ultraligi, który powstaje we współpracy z Frenzy. Z każdym rokiem polska scena esportowa się rozrasta, a nasze tytuły: „League of Legends”, „Teamfight Tactics” i „Valorant” zyskują coraz większą popularność oraz przyciągają nowych widzów i graczy - powiedział Grzegorz Szabla, senior brand manager EE. - Frenzy wprowadziło nowy poziom transmisji „na żywo” i prezentowania gier w telewizji. To z kolei zaowocowało jednym z najbardziej wyjątkowych i wciągających wydarzeń esportowych. Cieszymy się, że możemy kontynuować naszą współpracę i że wspólnie zaprezentujemy wam kolejny sezon Ultraligi. Sezon, w którym udział wezmą nie tylko polskie drużyny, ale również zespoły z innych krajów! - dodał.


Analizą oraz komentarzem w siódmym sezonie Ultraligi zajmą się Michał Kudliński „Avahir”, Tomasz Milaniuk „TheFakeOne”, Tomasz Filipiuk „Magvayer”, Michał Francuz „Myha” oraz Mikołaj Sinacki „Silv4n”. Do obsady Ultraligi w nadchodzącym sezonie dołączą Piotr Barański „CzarnyPiotruś” i Wojciech Wróbel „Bezi”. Za organizację Ultraligi i produkcję transmisji odpowiada dom produkcyjny Frenzy (więcej tutaj).
 
Rozgrywki Ultraligi transmituje kanał Polsat Games, foto: Cyfrowy Polsat
Rozgrywki Ultraligi transmituje kanał Polsat Games, foto: Cyfrowy Polsat


Plan transmisji:

Od 11 stycznia (wtorki)
16:40 e-sport, League of Legends: Ultraliga, Polsat Games

Od 12 stycznia (środy)
16:40 e-sport, League of Legends: Ultraliga, Polsat Games


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Esport


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 229 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik Opticum T-BOX DVB-T2 H.265 HEVC HbbTV

Najnowszy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 i obsługą HbbTV marki Opticum...

349 zł Więcej...