reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nowa wersja platformy ERTFLIX we współpracy z Insys

dodano: 2022-01-13 11:26
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Insys Video Technologies

ERTFLIX Grecki nadawca publiczny ERT wprowadził nową wersję własnej platformy OTT ERTFLIX. Nowy backend oraz odświeżony interfejs powstały dzięki współpracy z greckim dostawcą systemów audiowizualnych Telmaco oraz zespołem specjalistów z Insys Video Technologies. ERTFLIX zapewnia dostęp do pięciu kanałów na żywo, a także do filmów, seriali oraz innych treści na życzenie w ramach biblioteki VOD.

ERTFLIX


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Platforma ERTFLIX została zbudowana w oparciu o rozwiązanie InsysGO stworzone przez Insys Video Technologies. Usługa jest dostępna dla wszystkich widzów w Grecji. Zarejestrowani użytkownicy mają również dostęp do funkcji premium, takich jak dodawanie materiałów do ulubionych albo wznawianie oglądania. Materiały na platformie są zabezpieczone funkcją geo-blocking, w efekcie mogą je oglądać wyłącznie widzowie w wybranym regionie.

- Chcemy dostarczyć greckim widzom najlepsze wrażenia podczas oglądania. Jako nadawca publiczny zawsze staramy się wykorzystywać najnowsze technologie dostępne na rynku. Celem projektu było sprawić, żeby ERTFLIX przypominał inne popularne platformy OTT - a przy tym nie wymagał od użytkowników wykupienia subskrypcji. Dzięki współpracy z Telmaco oraz Insys Video Technologies, udało nam się w bardzo krótkim czasie uruchomić nową wersję platformy i sprawić, żeby w kolejnym sezonie widzowie mogli korzystać z nowych funkcji i z przyjemnością oglądać nową ramówkę - powiedział Ioannis Vougiouklakis, CTO, ERT.

ERT, jako nadawca państwowy, dysponuje bogatymi zasobami materiałów medialnych stworzonych na przestrzeni lat. Dzięki platformie greccy widzowie zyskują dostęp do całej biblioteki, a materiały dostępne na prawach międzynarodowych można oglądać z dowolnego miejsca na świecie.

Dostęp do ERTFLIX możliwy jest przez przeglądarki, urządzenia mobilne (Android, iOS i Huawei App Gallery) oraz Android TV. Platforma dostępna jest w dwóch wersjach językowych - greckiej i angielskiej. Backend stworzony przez Insys VT został również zintegrowany z istniejącymi aplikacjami HbbTV, Tizen i WebOS.

- Platforma ERTFLIX to popularna w Grecji usługa OTT, z której korzysta kilka tysięcy użytkowników miesięcznie. We współpracy z Telmaco udało nam się stworzyć skalowalne rozwiązanie, które poradzi sobie nawet w szczytach oglądalności. Dzięki temu platforma działa płynnie nawet przy dużej liczbie oglądających jednocześnie - powiedział Ernest Kałaczyński, Project & Key Account Manager w Insys VT. - Cieszymy się, że mogliśmy nawiązać współpracę z kolejnym nadawcą w tym regionie i jesteśmy gotowi na kolejne projekty.

- Naszym celem było sprawić, żeby ERTFLIX był tak prosty w obsłudze, jak to tylko możliwe, i żeby widzowie mogli oglądać materiały wygodnie i w wysokiej jakości niezależnie od prędkości łącza czy urządzenia, na którym oglądają. Projekt wymagał od nas zmiany wielu rozwiązań technologicznych, takich jak sposób transkodowania materiałów wideo, packaging, serwery źródłowe oraz poprawa jakości wideo. Cieszymy się, że możemy współpracować z ERT i Insys Video Technologies, dostarczając produkty, które pomagają zarabiać na inwestycjach w treści wideo. Dzięki temu wdrożeniu ERT udało się poszerzyć zasięg ich marki. Wierzymy, że inne stacje telewizyjne FTA pójdą za tym przykładem - powiedział Constantinos Moraitis, CTO, Telmaco.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC - tani tuner na...

349 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

349 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

699 zł Więcej...